Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
ku_ba
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2016

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od ku_ba »

Šmarjááááááá lepší jak recenze na kdejakým profi webu. Děkujeme moc !!!
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Reptile »

DOC_ZENITH píše:Tady ještě hodim jak ten monitor je "teplej". Vlevo je Sony W4000 v Pravo Smasung. W4000 neni studená, přesto je oproti ní Samsung mnohem teplejší. Toto je po odladění kdy to vizuálně vypadá OK (chtěl jsem původně vyfotit něco jinýho ala jak vypadá úplně jinak modrá tam a tam, to ale foťák nevzal naopak zvýraznil ten teplej nádech.

http://i.imgur.com/FCoZSXD.jpg
no teda podle foto bych jasne vzal ten sony...
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No já taky. Vždyť řikam že kvalitou barev na něj nemá. (a neviděl jsem žádné moderní LCD které by mělo, bohužel).

Jinak pomalu začíná vyprchávat úvodní nadšení, pomalu mi začíná vadit že i přes mou veškerou snahu vše stejně tahne do tepla a červená naopak do studena. + Vše mi přijde tak trochu v mlze nevim jak to popsat. Skoro jako by se jas přelejval z jednoho bodu na druhej ala pokud mam 2 bílý pixely a mezi tim černej tak neni tak černej jak když je kolem něj černá plocha, to jsem na Sonce rovněž nikdy nepozorovat (i když ta má mnohem větší pixely).

Jako teď jsem viděl video z AOE2 a hned si řikam "ta tráva neni dost zelená, a vše má teplej nádech". Filmy taky průměr. I 4K který jsou teda ostrý jak břitva ale ty barvy zrovna moc výrazný nejsou, furt mi připadaj lepší na 1080p Sonce protože ty barvy prostě vypadaj líp a to je u videa důležitější než rozlišení. Defakto jediný co jede fakt pěkně jsou hry. Jdu to teď odpojit a hodim na stůl CRT, aby nebyly tak fajn jen kvůlli tomu refresh ratu.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak jsem přišel ještě na jednu nemilou věc. Monitor nedokáže držet poměry stran v 100hz non native. Ať už je v OSD cokoliv, tak pokud dam třeba 1080p 100hz tak se to roztahne po celym, 1440p občas i artefaktí.

+ v 60hz naopak je monitor více neplynulej než jiné v 60hz, spíš interně běží stále na 100 a snaží se tam těch 60 vtěsnat takže je to méně plynulé než native 60. To je pro mně dost problém kvůli 60hz zachytávací kartě a klonu obrazu.

Chjo. Asi to vrátim. UTčko jde na CRT ještě lépe a ten obraz mně prostě neřesvědčil. Čekal jsem od QD to co od wide-gamut oldschool panelů a v tomto těžké zklamání.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od racecar »

Necakane. :-D
Som zvedavy kedy vyrobia monitor ktory Ti bude dobry. :P
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Azentar »

A to já si o sobě myslím, že jsem ne volbu monitoru "problémový", měl jsem doma x-panelů a nakonec se smířím s nějakým "průměrem" a po roce/dvouch to řeším znovu.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše:+ Vše mi přijde tak trochu v mlze nevim jak to popsat. Skoro jako by se jas přelejval z jednoho bodu na druhej ala pokud mam 2 bílý pixely a mezi tim černej tak neni tak černej jak když je kolem něj černá plocha, to jsem na Sonce rovněž nikdy nepozorovat (i když ta má mnohem větší pixely).
To by mohlo souviset s tím, že i mě se ty "SVA pixely" na C24FG70 moc nelíbily, a hlavně text byl hůře čitelný, než na IPSkovém Philipsu 246E7QDS - bylo to prostě takové "rozpité".
Co se týče barev - v tomhle ohledu i když VA má lepší kontrast, tak Philips na mě působí lépe při běžných (netmavých) scénách. Ten Philips působí (v "kalibrovaném" režimu 6500K) jako widegamutovejší i na středních odstínech.

Ale díky za postřehy. Mě hlavně zajímalo, co (kromě odezvy) řekneš na tenhle barevný rozsah - ten mě docela vyhovuje - zelenou si dokáži představit ještě sytější, ale celkově ty barvy na tom jsou krásné a bez přepalů (kromě občas agresivní červené a oranžové). Porovnání se starým CCFL je docela trefné - kromě červené, tu takovou uměly jen widegamut CCFL (třeba HP 2408h - se kterým to můžu stále porovnávat).

mimochodem, jaký gamut má ta sonka? dají se někde najít testy - přesněji měření gamutu? Pro porovnání se samsungem/philipsem (mají stejný gamut) - jeho gamut vypadá podle sondy X-Rite takto: https://abload.de/img/beznzvusdslm.png (i když podle mě ta sonda trochu hapruje, na všech monitorech co mam, takhle ustřeluje modrá - i na GW2320, který na EHW má modrou přesně v modrém sRGB bodě. :|
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ache píše:
DOC_ZENITH píše:+ Vše mi přijde tak trochu v mlze nevim jak to popsat. Skoro jako by se jas přelejval z jednoho bodu na druhej ala pokud mam 2 bílý pixely a mezi tim černej tak neni tak černej jak když je kolem něj černá plocha, to jsem na Sonce rovněž nikdy nepozorovat (i když ta má mnohem větší pixely).
To by mohlo souviset s tím, že i mě se ty "SVA pixely" na C24FG70 moc nelíbily, a hlavně text byl hůře čitelný, než na IPSkovém Philipsu 246E7QDS - bylo to prostě takové "rozpité".
Co se týče barev - v tomhle ohledu i když VA má lepší kontrast, tak Philips na mě působí lépe při běžných (netmavých) scénách. Ten Philips působí (v "kalibrovaném" režimu 6500K) jako widegamutovejší i na středních odstínech.

Ale díky za postřehy. Mě hlavně zajímalo, co (kromě odezvy) řekneš na tenhle barevný rozsah - ten mě docela vyhovuje - zelenou si dokáži představit ještě sytější, ale celkově ty barvy na tom jsou krásné a bez přepalů (kromě občas agresivní červené a oranžové). Porovnání se starým CCFL je docela trefné - kromě červené, tu takovou uměly jen widegamut CCFL (třeba HP 2408h - se kterým to můžu stále porovnávat).

mimochodem, jaký gamut má ta sonka? dají se někde najít testy - přesněji měření gamutu? Pro porovnání se samsungem/philipsem (mají stejný gamut) - jeho gamut vypadá podle sondy X-Rite takto: https://abload.de/img/beznzvusdslm.png (i když podle mě ta sonda trochu hapruje, na všech monitorech co mam, takhle ustřeluje modrá - i na GW2320, který na EHW má modrou přesně v modrém sRGB bodě. :|
Přesně! Ten text... zrovna jsem to chtěl zmínit, text nebyl tak ostrej jak jsem zvyklej, byl skoro jako kdyby jej zobrazovalo CRT a byl tam určitěj light-bleed mezi pixely.

Jinak testy staré Sonky asi nenajdu, jednak je to už10 let starej produkt, a druhak to nikdo moc netestoval jako monitor, protože je to TV panel. Gamut se tehdy u TV vůbec neřešil, pamatuju se že jsem to kupoval v létě 2008, vybíral jsem z různejch (v CZC jsem měl příležitost si to vše otestovat) a bojovalo toto a jeden Samsung s IPS, ale nakonec jsem vzal tuto protože Samsung měl inputlag. Co si pamatuju je, že tehdy byly diskuze produktů plné flamu protože tyto řada odcházela a ta 5000 co přicházela měla levnější 8-bit panely a Sony to dohánělo pokročilejší elektronikou (která dělal inputlag, zkoušel jsem je), tak jsem rychle vzal 4000 než se vyprodaly. Až jak šel čas tak jsem začínal zjišťovat a oceňovat jak dobrej obraz a panel to vlastně má, jak šel čas tak jsem narážel jen na LCD který si na tom vylámali zuby. A hádej co, teď jsem pro porovnání zkusil phobos a tokara forrest a W4000 rychlejší odezva a 0 overshotů.

Přitom v té době existovaly panely který byly fakt bomba. Až na tu nečistou antireflekční vrstvu takovej HP ZR30W uuuh to byla obrazovka, Wide-gamut IPS bez scaleru a OSD tzn s 0 inputlagem. Nebo Samsung 305T+ ala widegamut 30" 2560x1600 PVA (ale měl 30ms inputlag proto jsem ho nevzal). Kam se poděly tyhle nádherný panely. Racecar se ptal jakej monitor by mi vyhovoval. Tohle. Takovej modernizovanej Samsung 305T+ s vyššim refresh ratem a 0 inputlagem, víc nechci. To jsem právě čekal od tohodle Samsungu, že QD konečně přinese gamut, odstraní potíže s podsvitem a bude to, ale ten současnej PVA panel na staré S-PVA prostě nemá. Pro většinu lidí by tenhle monitor byl úžasnej, ale já mam prostě vysoký standardy.
Azentar píše:A to já si o sobě myslím, že jsem ne volbu monitoru "problémový", měl jsem doma x-panelů a nakonec se smířím s nějakým "průměrem" a po roce/dvouch to řeším znovu.
Já jsem na tom tak že už mi to tu prostě leží moc dlouho, chtěl bych upgrade na vyšší rozlišení a refresh rate, se zachováním (nebo ještě zlepšením kvality obrazu), ale vše co zkusim i po dlouhém hledání mě nakonec zklamalo. Ano existujou full-array profi obrazovky co to daj, ale ty jsou zas 60hz a zalagovaný.... Právě u tohodle Samsungu jsem si byl jistej že přinese to nej z obouch světů. solidní gamut a obraz díky kombinaci PVA a QD + k tomu 100hz freesync capable obrazovku. Ale nestalo se, došla nádherná herní obrazovka která je ale takové lepší teplá sRGB se silnou červenou a žlutou (tzn takovej opak W-LED kde je to naopak studenný a je slabá žlutá a silná modrá), ne to co jsem čekal.

Pro lidi co chtěj velkej VA panel, tak bych teď asi doporučil HP OMEN 32. 32" 1440p (tzn 16:9, je to fakt velký), stojí pod 11K a obraz to bude mít jak ten Asus co jsem zkoušel před rokem, tzn ujde to, v dnešním W-LED sRGB světě nadprůměr. Je to jen 75 hz (48-75 freesync) ale, ale když se to vše sečte tak za 10K je to naprostej deal, tenhle samsung za 2,5x vyšší cenu rozhodně nestojí.

Já osobně si asi zase rok počkam, to už by mohly dorazit HDR monitory tak snad ty to někam posunou.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne ned 22. led 2017, 15:03, celkem upraveno 1 x.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Ache »

Tak hlavní je, že už se zase širší gamut než sRGB začíná díky HDR formátu řešit. Jinak, co jsem koukal, tak ten gamut (jestli je to ta pravá sony W4000) jsem našel zde a žlutá oranžová a červená je sytější na tom Quantum DOT SVA nebo PLS panelu, naopak zelená o něco sytější:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/
(asi to počítá spíše s NTSC gamutem než s DCI-P3)

Když stejným programem (HCFR) proženu Philip nebo Samsung (podle gamutu to vypadá na stejný typ QD) je žlutá a červená někde jinde:
https://abload.de/img/c24fg70_gamut_customy9sgo.png
(tu odchylku v modrý bych ignoroval - za to může sonda)

Jinak je dobrý vidět, že to nebylo jen mýma očima - ten hůře čitelný text na SVA panelu a že to nebyla jen případná chyba toho modelu CFG70. Jinak mě ty vlastnosti nepřipadaly až tak špatný, nebýt overshotu, tak ten panel byl rychlý. Barvy ok - i když ta sytost nepůsobila tak jako na tom IPS.

Co se týče Tokara Forest - ta mě zatím vždy odhalovala hlavně undershoty (tmavý stín za světlou barvou) - třeba mezi barvou pozadí a kmeny stromů, případně za těmi světly. Overshoty jsem poprvé viděl až na tom Samsungu, kdy se terén v pohybu doslova rozsvítil. Je to zatím pro mě mapa, která mě s jistotou ukázala, že nějaký monitor nebude pro mě kvůli mizerné odezvě (over/undershotu).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ta recenze je od 40" varanty, já mam 32 takže tam bude trochu jinej panel, ale vesměs odpovídá (až na tu teplotu, já používám neutral a je to ok, ne warm1/2, žádný problémy s teplotou neřešim). Odpovídá asi hlavně díky této větě: "Calibrated black level on the Sony KDL40W4000 LCD HDTV measured an excellent 0.05 cd/m2, i.e. slightly better than the W3000 series, and on par with the Panasonic PX80/ PZ85 plasmas." Protože to je pravda, tak hlubokou černou jsem od té doby na žádném LCD neviděl. V době kdy ještě LCD musely bojovat v kvalitě s plazmou tak nebyl prostor pro ochcané cheap implementace.

Co se těch gamutů týče, tak problém u toho Samsungu je hlavně celkové podání, ne špičky. Když mu hodim čistě žlutou tak vypadá nádherně. Problém ale je když v praxi je žlutej objekt kterej neni 100% žlutej ale je různmě smíchanej tak bum, vypadá nečistě a je opět v tom teplym mraku v praxi ho táhnoucí do více oranžovo/béžové (a ještě je méně výraznej, tahne do těhlech odstínů a zároveň ztrácí saturaci žluté) než čistě žluté, zelená to samé. Gamut je jedna věc, jak obraz vypadá nakonec v praxi druhá. Doteď jsem se honil za gamutem s tim že zbytek oldadim, Samsung my vyškolil lekci...

Před tim jsem ještě přemejšlel že si necham ze zahraničí poslat jednu z těch high-end Vizio TV. Ty co maj full-array, wide-gamut, podporu HDR a v 4K nejmenší inputlag na trhu + podporujou 120hz input v 1080p. Nakonec mě ale odradilo to že má PWM backlight (o neznámé frekvenci) a že v HDR má inputlag, fast je jen mimo HDR, tzn ten režim by byl košer jen na video.
fant
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2015

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od fant »

DOC_ZENITH píše:+ v 60hz naopak je monitor více neplynulej než jiné v 60hz, spíš interně běží stále na 100 a snaží se tam těch 60 vtěsnat takže je to méně plynulé než native 60. To je pro mně dost problém kvůli 60hz zachytávací kartě a klonu obrazu.
1. Pokud je freesync off, tak se monitor hlásí jako 60hz monitor s podporou 100hz, tzn defaultuje do 60. Pokud je on, tak se hlásí jako 100hz default s podporou 60hz, a defaultuje do 100. Nevim proč to takhle udělali ale budiž.
Diky moc za tenhle rozbor zvlast kdyz uz poradny recenze skoro nikdo nedela.

O freesync v praxi moc nevim, tak sem se chtel zeptat specificiky na cast, jak se chova 100hz(jak pises s freesync on) vs Nvidia GPU - frame skipping, jestli freesync nezvysuje lag a jak se to chova, kdyz grafika nezvladne vykreslit celych 100fps.
O HP Omen sem se prave docetl, ze v kombinaci s Nvidii ma frame skipping, jen jedinej prispevek rikal ze custom resolution profil qhd@75hz fungoval ok.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

HP Omen má bug že na Nvidiích frameskippuje nad 60hz, zase jsou ale jiné ohlasy kde jej lidem podařilo přes CRU ocnout na 85hz. I na 90 ale pak už se kazily barvy.

Já až pudu do CZC pro vyzvednutí 980ti z reklamace tak tam na něj možná kouknu a proklepnu to, jak to v praxi vlastně je.

Freesync nedělá nic pokud máš GPU co jej neumí nebo jej v driverech nezapneš. 100hz obrazovka zůstává 100hz i bez freesyncu. Žádnej inputlag atd to nedělá, toho se neni třeba bát. Samotnej provoz freesyncu taky inputlag nedělá, jediné co jej dělá je zapnutej vsync mimo range a nebo použití AMD frame limiteru, místo něj doporučuji použít ten v afterburneru u Rivatuner static serveru, svou práci odvede stejně a u něj nepozoruji žádnej lag. Dáš limit 1hz pod freesync range a je to.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od racecar »

Omen ma hlavne krasny panel co rovno musis kupit 5ks aby si vybral ten najlepsi z najhorsich.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Azentar »

To to jsem měl asi štěstí na kus Omen jsem měl dva dny doma a přišel mi v pohodě, jen chci více Hz a byl na mě už velikostně moc.
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Reptile »

takže Samsung u mě padá..ten nechci..ted je otazka jestli vzit z Korei ten Microboard nebo pockat na Acer x34p ...
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ten microboard (pokud myslíš ten taky 21_9 100hz) má stejnej panel jak ten Samsung. Acer je jen sRGB W-LED. Já zkusim ještě ten omen (asi ve čtvrtek, resp nejdříve, to bude na skladě, ale než se 980ti vrátí z reklamace tak tam nepůjdu, bylo mi řečeno cca 10 dní a to ve čtvrtek už bude), ne že bych jej teď kupoval (pokud fakt neoslní, ale za tu cenu by byl hřích mu nedat šanci....).
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Reptile »

sice jen 32" a jen 75hz ale za ty penize docela dobry... ale chtel bych prohnutej
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já už ne... u 362 člověk nesedí 30cm od toho, a moc mi to nakonec nesedlo, to co bylo na bokách bylo mimo moje zorné pole a vůbec jsem ten ultrawide v hrách neocenil... :/ To že byl curved vůbec nepomohlo a mimo hry to spíš vadilo.
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Reptile »

tak uvidime, jestli si Asus s VA poradi lepe :)

http://www.svethardware.cz/asus-mx34vq- ... ckou/43840
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vyber 32/34/40" 4K monitoru

Příspěvek od Ache »

No nevim, nevim - píše se tam: "95% pokrytí barevného prostoru sRGB" ... takže to ani nesplní sRGB. V době, kdy se pomalu začíná s HDR a širším gamutem teda nic moc.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“