LCD monitory s Quantum dots

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Blue Storm »

No už bylo na čase... ale chtělo by to něco pořádného a ne blbé FHD na 24" za 12k... ale budem muset ještě nějakou dobu počkat no.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ta 100Hz 34" 3440 × 1440 už neni tak malé prdítko. Hlavně dobře že tam dali VA a taky že se hned pustili do high refresh monitorů. Ale dokud nebude konkurence tak čekam hrozný ceny.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od CageJ »

Tak ja ceny pod 1500€ necakam.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Blue Storm »

Bude to ještě nějakou dobu trvat no... ale ostatně stejně, jako to bylo s IPS monitory. Taky se to prvně týkalo jen těch nejdražších, až to aktuálně přešlo už i do těch nejlevnějších modelů.

Já bych bral něco, jako je U2515H... tzn. menší uhlopříčku, QHD (4K ne, protože Windows je pořád hodně stupidní na to, aby si poradil se škálováním), klidně jen 60 Hz, jelikož víc není třeba a cenu do 10k. Ale to je zatím nereálné přání...
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Sakra... téměř splněný Acheho sen? :-D
kombinace všeho co chci: 24", Widegamut, 144Hz? :shock:
... jenže pak čtu dále a VA :sad: (Samsung, takže C-PVA)

Na druhou stranu je pěkný, že Samsung už taky značne s Quantum Dots. Stále nám ten rozšířený gamut (jeden z požadavků na HDR) vázne a QD monitor zatím má jen Philips s tím panelem od BOE (ale je to IPS-like)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Na prad.de je test toho Quantum dots 27" 60Hz SVA Samsunga C27F591FDU, co má 119% sRGB gamut, tyhle herní mají mít ještě o něco víc - 125%.
No odezva podle testů klasicky na VA strašná - táhne se, takže těch 1ms u herních 144Hz verzí chci fakt vidět. :P
Barevný gamut téhle 60Hz QD verze mi nápadně připomíná něco, co už jsem na stole měl - BenQ BL2410PT, neboli AMVAčko s příšernou odezvou a velice výrazným VA color shiftem.

Gamut QD Samsunga: http://www.prad.de/images/monitore/sams ... /srgb2.jpg
Gamut BenQčka: http://www.prad.de/images/monitore/benq ... srgb-2.jpg
(barevný prostor je sRGB a bílá mřížka to, co monitor přesahuje)

Samsung má tedy o chlupy silnější červenou-žlutou-zelenou. Ale spíš by mě zajmalo, jak takového gamutu bylo dosaženo u toho starého W-LEDkovýho BL2410PT? Byl to vůbec W-LED systém podsvícení? :? (monitor byl celkem levný na to aby v něm byl jiný systém podsvícení).

No doufam že ty 144Hz Samsungy (mě zajmá ta 24" verze) se blejskou víc. Snad SVA je výrazně lepší, než AMVA, protože AMVA bylo proti starému S-PVA fakt otřesný. Na starém S-PVA (od HP) mě spíš než VA color shift, vadila mizerná odezva a inputlag. Bylo by super, kdyby to SVA dosahovalo aspoň kvalit S-PVA.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jako majitel staré SVPA obrazovky kterou považuji doteď za to bejt co se LCD týče (Sony KDL 32 W 4000) muhu potvrdit že ty dnešní VA jsou o něco horší jak bejvaly ty za dob drahé S-PVA. Ale měl jsem toho 32" 1440p 75hz Asuse s 0 inputlagem ( http://www.tomshardware.com/reviews/asu ... ,4427.html ) a to byl dobrej monitor, tahnul se trochu více než má stará Sonka W4000 ale jinak OK, pozorovatelné to bylo vesměs jen u světlých malinkých oběktů na černém pozadí. Kontrast a gamut OK, lepší jak sRGB W-LED IPS ale v obouch ohledech opět o něco horší jak má stará S-PVA Sonka. Bylo to ale v mezích tolerance, kdyby ten samej panel dostal quantum dots tak to bude produkovat nádhernej obraz, tim jsem si jistej. Jde prostě o to co tam daj za panel a elektroniku.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Tady sem našel porovnání toho herního Samsunga s dvěma dalšíma 144Hz monitory - jeden z nich je 4ms AMVA (asi takový ten herní Acer) a druhý je 1ms TNko (nejspíše něco jako BenQ XL2430T - podle vzhledu - je to blind test, takže displeje uvedený nejsou)...

https://www.youtube.com/watch?v=ore6DeSGLfQ

Vypadá to hodně dobře, ten VAčkovej Samsung defakto překonává i to TNko. :o
To chci vidět opravdu na vlastní oči (už brzy :twisted: ) - z toho videa to zvládá odezvu úžasně s minimem OD artefaktů. To vypadá že SVA panel bude trochu jiný level, než ten odpad od AUO v podobě AMVA.

Že by konečně opravdu dobrý herní monitor v kategorii 24" a rovnou i s rozšířeným barevným gamutem?
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Blue Storm »

Ještě by to chtělo i normální rozlišení :|
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Na 24" je 1920x1080 akorát (tedy pokud spíš nemyslíš poměr 16:10 = 1920x1200). U herního monitoru (na práci s grafiku - kde má smysl vyšší rozlišení, si snad někdo VAčko kupovat nebude), nemá smysl moc honit rozlišení. Akorát to pak krade fps :-) Já za takový monitor budu rád - pokud to Samsung nepo***
Pro šílence ještě časem bude ten model Samsung C34F79 s rozlišením 3440x1440 @ 34". Tahle 24" konečně v téhle hladině nabídne něco jiného než TN a rovnou i se širším gamutem. Akorát nechápu, proč Samsung zase začíná s těmi VAčky, když už mají svojí PLS technologii. Nový zakřivený monitory jsou zase jen VAčka. :sad: Ale třeba překvapí.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Blue Storm »

Já to myslel obecně pro monitory s Quantum Dots, aby přišel už nějaký s rozumným rozlišením... něco jako 24"-27" QHD nebo 4K.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych chtěl 32" QHD. Nebo obecně velkej ale ne s přepálenym rozlišenim/PPI. Nejsem zrovna moc přichuti na ultrawide nudle.

Ache: Protože PVA (pokud to neni ňáká crap LED podsvícená C-PVA) má nejlepší obraz než IPS. Stará profi top-end Eiza byly VA. A hlavně se všude začíná mluit o HDR, a HDR na IPS nedáš protože na to nemá kontrast. Všechny HDR TV jsou VA. Některé pofidérní modely se o to snažej u IPS přes local dimming ale to je jen náhražka. Já vítám to že se Samsung vydal cestou VA, protože já osobně mam rád VA mnohem více než IPS. Jsem prostě člověk co vyrostl na CRT a pokud nemam hlubokou černou a kontrast tak to necejtim jako dobrej obraz. VAčku hodně škodily ty ultralevné C-PVA panely a IPS podsvit (to škodí barvám), ale třeba ten 32" 1440p Asus (pokud člověk chytnul dobrej kus) byl solidní odezvou i obecně panelem, takže pokud pod to někdo dá QD tak to bude mít i dobrej gamut, a mam jasného favorita.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

First contact with Quantum Dot :twisted:
https://abload.de/img/firstcontactq1u7b.jpg

Vše o něm pak bude v recenzi (PCT), až bude pořádně proklepnut po všech stránkách.
Takže jen v rychlosti moje dojmy ze samotného panelu (2 hodiny zkoušení) - barevný gamut je super (a pro striktní vyznavače sRGB to umí i sRGB ořez). Úhly asi to nej co jsem na VA zatim viděl (asi i díky tomu prohnutí), ale proti IPS nic moc.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od theedge »

Ache: kdy můžem očekávat nějaké dlaší info ? Už velmi dlouho čekám na vhodný model upgrade mého letitého S-PVA Eiza.
Příjde mi ale dost hrozný že ten 27 model Samsung vydá s 1920x1080 rozlišením :-( Kdyby měl 1440p tak je to pro mne jasná volba.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Pro mě je jasná volba 24" model - mě to stačí + na větší nemam moc vhodný prostor u PC.

No recenzi vidim tak do 14-ti dnů, pokud...
... pokud se mě Samsung vyjádří co nejdříve k jednomu docela velkému problému s firmware a odezvou (pokud je to vlastnost, tak to bude fail). Jinak sem si SVA obrazovku zamiloval - černá je super úhly z normální pozice také, žádný glow, a i když ten kousek trpí na mírný bleeding (asi kvůli tomu zahnutí - je to náročnější na kvalitu výroby), tak při normálním jasu (bílá do 140cd/m) to není vidět ani v noci. Proti AMVA (v podobě BenQ BL2410PT) je to obrovský rozdíl v pozorovacích úhlech. A ten mírně rozšířený gamut (do červený trochu víc) dělá fakt luxusní barvy - spolu s obrovským kontrastem pastva pro oči!

+ sem si konečně osahal pořádně freesync = k němu se také více vyjádřím. Funguje to hodně dobře, ale proti 144Hz režimu při slepým testu skoro ani nelze poznat kdy běží sync a kdy bez sync.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od theedge »

Roky čekám na rozumně kvalitní VA monitor, protože IPS nechci kvůli glow a hlavně nízkému kontrastu. 1000:1 je pro mne málo. Můj současný starý S-PVA má kontrast 1200:1 a pořád je to pro mne spíše málo.
Rád hraju v noci tmavé hry jako Alien isolation, SOMA atd. a tam je hluboká černá fakt potřeba. Když na Vás do noci svítí vyšedlá plocha tak to je dost o ničem.
Slušné barvy potřebuju kvůli úpravě fotek ze zrcadlovky ( amatér pro vlastní potřebu ). Monitor využívám 30% foto, 30% hry, 40% web a ostatní.
Na tu 24 jsem fakt zvědavej ... jestě kdyby nebyl prohnutej, ale předpokládám že to prohnutí je mírný.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

To prohnutí je mírný (R1800) ale je docela znát. Docela rychle sem si na to zvykl a naopak v práci plochý monitor mě teď připadá jako vypouklý (jak jsou ty okraje dál od oka). Na nějaké geometricky přesné práce zahnutý monitory nebudou, ale hry a filmy luxus - také díky tomu se redukuje vliv pozorovacích úhlů. Ale věřím, že tohle bude čistě na každým, zda mu to sedne nebo ne. Barvy jsou luxus, díky Quantum Dot to opravdu s rezervou překrývá sRGB, ale není to AdobeRGB - přesněji to je téměř DCI-P3 (jako u SUHD) = proti AdobeRGB výrazně sytější červená a méně sytá zelená.

Ten kontrast mě taky dostal... jakýkoliv obraz má hloubku, ale směrem k okrajům to trochu zabíjí ten gamma shift v hodně tmavých scénách. Z pohledu AMVA je to někde jinde - asi jako na úrovni starých S-PVA, ale tohle má kontrast cca 1:2500 real. (bez kalibrace) - S-PVA měly polovinu. Tomuhle bych i já dal přednost před IPS.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ha, já jsem věděl že se jednoho dne přidáš na stranu PVA. Sám už teď uznáváš že IPS se svym kontrastem takovejhle obraz prostě vykouzlit nemůže.

Mohlo by jen pokud by se uplatnila technologie o které jsem slyšel pár let dozadu ale do praxe se nikdy nedostala, ala 2 panely nad sebou, jeden jen white/black řídící podsvit/jas o přesnosti 1 pixelu, a nad tim normální LCD panel. Neexistuje to asi hlavně kvůli ceně, bylo by to drašší, těší, o trochu tlustší a podsvit by musel bejt silnej, tzn žádné edge-LED.

Já už se těšim na ten velkej, to bude můj favorit.

Teď jsem měl tu čest si osahat VR sety a už vim že ještě dlouho budu u klasickejhc monitorů, měl jsem na hravě gearVR, Oculus rift, různé. Obecně jsem ale byl těžce zklamán. Hlavně oculus, na to že je tam oled jsem čekal vyšší kontrast a pod, ale hlavně, všechny 3 produkujou velice low-res obraz a hlavně jsou tam strašně vídět ty černé mezery mezi pixely. Já jako člověk co se chytá každé chyby a nedokonalosti jsem neustále ostřil oči na ty mezery než na to co se tam dělo. Navíc jsem někdo kdo prostě nemá "immersion" připadal jsem si že to neni žádné VR, ale že mam před sebou sakra mizernej velkej display a kameru ovládám hlavou, nic víc a dost nic moc. Zlatej kvalitní monitor.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Tak ono starý S-PVA bylo celkem ok (až na rychlost - tedy pomalost panelu). VAčka mě dost znechutily mé zkušenosti jak z C-PVA a pak těmi AMVA panely od AUO. Ale tohle SVA vypadá velmi dobře. Teďka v recenzi 27" Acer Predator Z271 na TFT centralu , co používá stejný panel (jako model Samsung C27FG70), ale bez Quantum Dot, tak ho tam chválí za úhly, je to o dost lepší než třeba na tom 35" Aceru s AMVA+. AMVA totiž (aspoň to co jsem viděl v podobě BenQ BL2410PT) taky trpí na něco jako IPS glow - a to celkem silně + to dost rychle vyblejvá barvy. Na tomhle SVA při běžným pohledu je obraz celkem konzistentní a jen tmavý scény ukazují gamma shift. Barvy po celé ploše mají +- stejnou saturaci. Pozorovací = úhly pro mě problém tedy nejsou.

Kombinace toho kontrastního VA panelu + DCI-P3 gamutu fakt dělá svoje... otázka je, jak by vypadal obraz IPSka s takovým gamutem a prohnutým obrazem (který by také redukoval glow, ale nemělo by to kontrast).

EDIT: PixperAn (musím jej nafotit znovu - měl jsem blbě zaostřeno) - ponechám bez komentářů (jen s velkým úsměvem na specifikaci o 1ms odezvě na VA panelu) - detailnější rozbor odezvy bude v recenzi (příští týden):
Obrázek
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“