Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

Čau, máte někdo zkušenosti s těmito monitory :? ? Opravdu nevím, jaky si mam vybrat.. chtěl bych ho především na hraní her, takže nějaké vaše "rady a zkušenosti" bych velice rád uvítal, díky :wink:
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od zigo »

Dell je QHD a AOC je FHD...jakou máš grafickou kartu...oba mají g-sync
Dell má výborný service,NBD
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

zigo píše:Dell je QHD a AOC je FHD...jakou máš grafickou kartu...oba mají g-sync
Dell má výborný service,NBD
Budu mít GTX 1070..
A ještě 1 věc, není 27 příliš velká na hraní her ? Sám teď mam 15,7 noťas :-D .. tak aby to nebyl moc velký skok.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od zigo »

Na to ti těžko někdo objektivně odpoví. Tohle je individuální, pro mě je 27" moc. Já jsem si zvykl na určitý formát (16:10 - 1920x1200) a nic jiného nechci.
Taky záleží z jaké vzdálenosti se na to budeš dívat. Pro běžnou vzdálenost 50-70cm se mi zdá ta 27" moc, ztratíš ty kraje ze zorného pole.
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

zigo píše:Na to ti těžko někdo objektivně odpoví. Tohle je individuální, pro mě je 27" moc. Já jsem si zvykl na určitý formát (16:10 - 1920x1200) a nic jiného nechci.
Taky záleží z jaké vzdálenosti se na to budeš dívat. Pro běžnou vzdálenost 50-70cm se mi zdá ta 27" moc, ztratíš ty kraje ze zorného pole.
Udělám to tak, že vyzkouším oba a uvidím.. 8)


Jen mě pořád zajímají zkušenosti lidí, který jeden z těchto monitorů vlastní/vlastnili.
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od stoRmjE »

Ahoj, mám ten dell, obraz a stojan jsou dobrý, malý rámeček, ale mám menší výtky, které možná vyřeší firmware..
1. Po zapnutí PC se monitor nezapne, je pořád v safe power režimu, možná je to tím, že já to mám zapojený přes DisplayPort. Na monitoru pokaždý musím nastavit DP místo HDMI a restartovat PC po zapnutí.
2. Monitor si občas blikne, jakoby se na desetinu vypne, ale třeba je to hrou. tak 2x denně.
3. Když jsem minimalizoval hru, tak hra spadla v pohodě na lištu, ale při maximalizování hry začal monitor přeblikávat, jakoby měnil rozlišení, ale rozlišení bylo stejné. Naštěstí už to nedělá..

Momentálně na trhu není podobnej monitor za podobnou cenu a měl jsem 23 palců samsung a chtěl jsem něco většího. Určitě si zvykneš na 27 palců, ja si zvyknul hned :)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od zigo »

stoRmjE píše:Ahoj, mám ten dell, obraz a stojan jsou dobrý, malý rámeček, ale mám menší výtky, které možná vyřeší firmware..
1. Po zapnutí PC se monitor nezapne, je pořád v safe power režimu, možná je to tím, že já to mám zapojený přes DisplayPort. Na monitoru pokaždý musím nastavit DP místo HDMI a restartovat PC po zapnutí.
2. Monitor si občas blikne, jakoby se na desetinu vypne, ale třeba je to hrou. tak 2x denně.
Co máš za grafickou kartu ? Maxwell ?
Tyhle problémy jsem měl taky s dell U2415 dokud jsem měl graf. kartu GTX970 po přechodu na Pascal to přestalo dělat.
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od stoRmjE »

1070 GTX
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

stoRmjE píše:Ahoj, mám ten dell, obraz a stojan jsou dobrý, malý rámeček, ale mám menší výtky, které možná vyřeší firmware..
1. Po zapnutí PC se monitor nezapne, je pořád v safe power režimu, možná je to tím, že já to mám zapojený přes DisplayPort. Na monitoru pokaždý musím nastavit DP místo HDMI a restartovat PC po zapnutí.
2. Monitor si občas blikne, jakoby se na desetinu vypne, ale třeba je to hrou. tak 2x denně.
3. Když jsem minimalizoval hru, tak hra spadla v pohodě na lištu, ale při maximalizování hry začal monitor přeblikávat, jakoby měnil rozlišení, ale rozlišení bylo stejné. Naštěstí už to nedělá..

Momentálně na trhu není podobnej monitor za podobnou cenu a měl jsem 23 palců samsung a chtěl jsem něco většího. Určitě si zvykneš na 27 palců, ja si zvyknul hned :)

Na mě to jsou docela velký výtky :-D ted si nák moc nejsem jistý, jestli ten Dell pořád chci, protože kdybych měl já takový problémy, tak ho hodím z okna. :?
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od stoRmjE »

nj to jsou problémy, které na prodejně nepoznáš, kup ho někde kde máš jistotu, že zboží do 14 dnů můžeš vrátit. Možná nebude špatnej Acer Predator Z271bmiphzx, ale ten má jen FH na 27 palců.
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

stoRmjE píše:nj to jsou problémy, které na prodejně nepoznáš, kup ho někde kde máš jistotu, že zboží do 14 dnů můžeš vrátit. Možná nebude špatnej Acer Predator Z271bmiphzx, ale ten má jen FH na 27 palců.
taky fakt.. na predatora jsem koukal, ale zas tolik utrácet nemohu :( i tak ti děkuju za pomoc :)
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

stoRmjE píše:1070 GTX

Ještě mam 1 otázku, jak zvládá tvoje 1070 hry na QHD/144hz ?
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od stoRmjE »

Hraju hlavne Ark survival evolved skoro na full, takze mam tak 40-60 fps. Dřív jsem měl staryho Phenoma, DDR 2 a GTX 660, takze tohle je nebe a dudy, nemám moc s čím srovnávat. Ještě jsem zkoušel Dooma a GTA 5, ale na QHD už to neni žádnej Overkill, ale vše šlape v pohodě.
samurai10
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2016

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od samurai10 »

stoRmjE píše:Hraju hlavne Ark survival evolved skoro na full, takze mam tak 40-60 fps. Dřív jsem měl staryho Phenoma, DDR 2 a GTX 660, takze tohle je nebe a dudy, nemám moc s čím srovnávat. Ještě jsem zkoušel Dooma a GTA 5, ale na QHD už to neni žádnej Overkill, ale vše šlape v pohodě.
Z toho plyne další otázka, jestli má cenu si připlácet za 144hz, pokud vím, tak na to potřebuješ něco kolem 144fps ve hře ne ?
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od stoRmjE »

Záleží co hraješ, tohle jsou docela náročný hry a hlavně nevim jestli se dělá Gsync na 60Hz monitoru, tady je menší srovnání: https://www.youtube.com/watch?v=QU8dnhFZKmM
I při méně FPS hra vypadá líp
mindstorm
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2014

Re: Dell S2716DG nebo AOC g2460pg ?

Příspěvek od mindstorm »

Tiez mam Dell S2716DG.
1. s tym nezapinanim - staci na monitore v nastaveni vypnut "deep sleep"
2. ziadne problemy s maximalizovanim ani menenim rozlisenia nemam. Tipujem SW chybu.
3. 144fps vdaka gsyncu nepotrebujes pre obraz bez tearingu. Ale cim viac tym lepsie.

Monitor odporucam. Je TN panel, ale je to jeden z tych najkvalitnejsich.

+ bonus, da sa na tomto monitore zapnut ULMB zarovno s Gsyncom.
http://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=4&t=2883
i7 7700K, RTX 3080
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“