Dell U2412M rozdily v kusech

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Hladis »

Chcipl mi stary Samsung T220 na hrani. Bezel jsem tedy koupit Dell U2412m, jelikož uz jeden mam a byl jsem spokojen. Jenze ouha. Novy kus ma jakoby strasne hruby rastr, ze to vytvari vertikalni linky. Jde to videt hlavne na světlejších odstínech jako Aqua, Teal, proste svetle modra, zluta a pusobi to dost rusive. U staršího kusu nic takového není a barvy jsou jednolity a ne prodchnutý linkama. Je to normalni, třeba ze pouzili jiny panel v novych kusech a je to ted vlastnost, nebo jim to mam omlatit o hlavu ?
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Ache »

Určitě to může být panelem. V tomhle modelu už se od toho roku vystřídali jak IPS tak PLS panely. Když sem ten monitor měl v ruce já (někdy v tom roce 2013), tak tyhle "rastrový linky" neměl. Trpí na to i třeba ten "slavný" BenQ GW2320 (ten měl v sobě tyky nějaký low-cost IPS) ale mě to nějak extra nerušilo, i když teď na tom Philipsu 246E7 (PLS panel s Quantum dot)vidím, že je třeba právě světle modrá krásně čistá.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Hladis »

Mno co ted s tim ? Mam tendenci zavolat do Dell servisu, ze tohle fakt ne a ze chci jinej kus, ale co když bude novej stejnej :| . Je to moc rusivy a viditelny, i na tech smajlicich tady na foru to jde videt. Starsi kus ma asi 3 roky a byla to revize A00. Ten tim netrpi a barvy ma jednolity. Tenhle je revize A04 a byl vyroben November 2016, tedy je to novy kus. To ještě zapomeli do krabice dat napajeci kabel. Vyrobni vada to asi nebude, ale cekal jsem teda něco jinyho :|
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Ache »

Tak můžeš zkusit, výměnu za jiný kus. A nebo to vrátit. A zkusit jinde jiný kus. Podívej se do service menu, co je tam za panel (jestli LG nebo Samsung). Na tyhle rastry (ale mě nijak neotravují - ptázka teda je jak silný je to na tom dellu) sem zatím viděl jen na levných monitorech s LG (IPS) panelem.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Hladis »

V tom servisnim menu to poznam jak který panel to ma v sobe ?
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Ache »

Jop, tak sorry. Dell v service menu panel uvedený nemá:
http://www.tftcentral.co.uk/images/dell ... 060705.JPG
Každopádně, pokud tě to vadí, tak ho vrať a maximálně zkus jinou revizi, pokud se bude dát sehnat já nevím jestli A04 je poslední možná a nebo mají ještě novější. I když by možná bylo lepší sehnat starší.

Já osobně tenhle monitor moc nikdy nedoporučoval kvůli příliš silnýmu overdrive (hlavně na odezvě fall). Třeba takový BenQ BL2411PT postavený také na stejným 1920x1200 panelu má lepší možnosti nastavení - včetně regulace OD. Já měl v té době U2410, který měl widegamut a odezva mě vyhovovala lépe - měl overdrive spíš na rise odezvě a to mě tak nevadí. A ten taky měl xx revizí, ta první co sem měl já měla dithering při sRGB režimu. To opravily až v A02, za kterou sem to měnil (a byl tam i jiný panel s vyšším kontrastem. Ten původní měl jen kolem 1:600. Druhý kus dával cca 1:800.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Hladis »

Benq se tu skoro vůbec neprodava a nemá servis jako Dell. Jak jsem psal, ja uz jeden U2412M mam par let a byl jsem spokojen, tak jsem ted vzal druhej, ale pruser je v tom rastru. Mno mozna zkusim kontaktovat servis co mi na to reknou. Ja chtěl vedet, zda je to nejaka vada, nebo featura u novych kusu. Me se to kazdopadne nelibi.
Obrázek
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Blue Storm »

Jop, poslední revize je A04, díval jsem se teď na skladě. Ale bohužel je nemůžu rozbalit a říct ti, jestli to je normální u této revize, nebo je jen tvůj panel špatný.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Hladis »

Aaach skoda. Potreboval bych prave nekoho, kdo by mi to potvrdi, zda je to vlastnost, nebo chyba. Pak bych mohl pripadne něco resit se servisem, nebo to vrátit.
Obrázek
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Blue Storm »

To je mi naprosto jasné, ale krom toho, že na to pořádně ani nemám čas, tak hlavně nemůžu jen tak začít rozbalovat a zkoušet nové monitory :huh:
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Jonka »

Ahoj,
pomalu mi dosluhuje 20" lcd a vybírám novější.
Moc se mi líbí LCD Dell U2412M, ale ten stříbrný, např:
https://www.levne-notebooky-pc.cz/lcd-m ... ell-u2412m
nebo
http://www.levnapc.cz/lcd-24-ips-dell-u2412m.html

Prostě mám celý stůl laděný do černo/stříbrné a ten nový u2412m je spíše černý.

Myslíte, že jsou panely totožné nebo podobné nebo z nějakého důvodu už raději nebrat ???

Díky za info,
J.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Dell U2412M rozdily v kusech

Příspěvek od Jonka »

Nakonec jsem vzal ten stříbrný repas Dell U2412m a jsem spokojen...
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“