Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Menttor
Nováček
Nováček
Registrován: 29. dub 2012

Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od Menttor »

Čau chlapi,
přemýšlím o výběru nového monitoru, momentálně mám starý samsung syncmaster P245 a přijde mi, že to dost kazí herní zážitek.
Ovšem problém nastal již při výběru, zjistil jsem, že žádné monitory v požadované kategorii v zásadě nejsou.
Požadavky:
27" nebo víc
IPS
QHD
G-SYNC
Hz mi jsou jedno, ale v této kategorii jsou stejně jen 120Hz+

No a toto mi vyplivne jeden monitor... Asus ROG Swift PG279Q za 21k...

Možná bych byl ochotný ty peníze za to dát, kdyby to byla fakt špička, ale ten panel má prý poměrně dost velké problémy.

Budu v létě odjíždět na půl roku do pryč, myslíte, že má smysl čekat (do konce 2017)? Nevíte někdo o nějakých chystaných novinkách?
Tenhle výběr je fakt tragédie :(
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od PKBO »

ahoj, místo toho swiftu můžeš vzít jako já AG271QG, mám dva, jeden perfektní na první pokus, druhý jsem jednou vracel a kdybych nebyl línej tak ho vrátím ještě jednou kvůli BLB, tam je to prostě bohužel o kusovosti. Jinak si ale nemůžu na něj stěžovat, barvy dobré, rychlost úžasná, prakticky lepší než 90% TN na trhu, prostě fajn koupě, až na to BLB...

A jedna zpráva pro tebe, na Alze je zrovna jeden vrácenej kus za 14 000, přemejšlel jsem, že pořídím třetí abych si vyzkoušel pravej herní zážitek, ale kašlu na to, musel bych udělat reorganizaci stolu, zbavit se bedýnek a stejně na hraní čas nemám.. Ale lákalo mě to dost :d Akorát si myslím, že když vrácený je, tak že bude na BLB trpit taky, ale třeba ne !
Menttor
Nováček
Nováček
Registrován: 29. dub 2012

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od Menttor »

PKBO píše:ahoj, místo toho swiftu můžeš vzít jako já AG271QG, mám dva, jeden perfektní na první pokus, druhý jsem jednou vracel a kdybych nebyl línej tak ho vrátím ještě jednou kvůli BLB, tam je to prostě bohužel o kusovosti. Jinak si ale nemůžu na něj stěžovat, barvy dobré, rychlost úžasná, prakticky lepší než 90% TN na trhu, prostě fajn koupě, až na to BLB...

A jedna zpráva pro tebe, na Alze je zrovna jeden vrácenej kus za 14 000, přemejšlel jsem, že pořídím třetí abych si vyzkoušel pravej herní zážitek, ale kašlu na to, musel bych udělat reorganizaci stolu, zbavit se bedýnek a stejně na hraní čas nemám.. Ale lákalo mě to dost :d Akorát si myslím, že když vrácený je, tak že bude na BLB trpit taky, ale třeba ne !
Ty jo, ten vrácenej vypadá zajímavě...14k už se dá. Přinejhorším to do 14 dnů vrátím...hmm....hm... :-D
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

PKBO píše:ahoj, místo toho swiftu můžeš vzít jako já AG271QG, mám dva, jeden perfektní na první pokus, druhý jsem jednou vracel a kdybych nebyl línej tak ho vrátím ještě jednou kvůli BLB, tam je to prostě bohužel o kusovosti. Jinak si ale nemůžu na něj stěžovat, barvy dobré, rychlost úžasná, prakticky lepší než 90% TN na trhu, prostě fajn koupě, až na to BLB...

A jedna zpráva pro tebe, na Alze je zrovna jeden vrácenej kus za 14 000, přemejšlel jsem, že pořídím třetí abych si vyzkoušel pravej herní zážitek, ale kašlu na to, musel bych udělat reorganizaci stolu, zbavit se bedýnek a stejně na hraní čas nemám.. Ale lákalo mě to dost :d Akorát si myslím, že když vrácený je, tak že bude na BLB trpit taky, ale třeba ne !
Ahoj, je ten AOC opravdu lepší než ASUS PG279Q? Nemají náhodou stejný panel (prý nějaký AU Optronics ?). Snažím se vybrat si něco z toho, nejvíce mě zaujal ASUS po referencích, že je to snad nejrychlejší IPS...
Nebo je rozdíl opět jen v QC check jako u ASUS pg279 vs Acer XB271HU, tedy pouze vyšší četnost BLB, mrtvých pixelů...?
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
hudson161
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. črc 2009

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od hudson161 »

Panel je úplně stejnej, rozdíl je, že Asus a Acer má horší kontrolu kvality, ten AOC má možná horší OSD a nepoužitelné repráky, ale komu to doopravdy vadí? Jinak ten AOC je potřeba překalibrovat, už jsme se o tom bavili tady https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... &start=360 a vrácený kusy samořejmě nebrat, bude mít mrtvý pixely nebo velký bkb a ips glow
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

Hele, vyzvedl jsem si ho a nevím, ale přijde mi že s BLB jsou na tom oba monitory (můj QNIX + ten vrácený z CZC) dost dobře a ten PG279Q má teda "jeden" vadný pixel v pravo dolě a moc mi to nevadí, ještě váhám zda nechat ale jinak je ten monitor v dobrém stavu, skoro jak nový a s dobrou zárukou a velkou slevou...

Píšu "jeden" protože podle mého pod lupou vidím zasažené pixely tak dva, ale při tom PPI je to stále vada stylu, kdy člověk neví jestli je to drobná špína na monitoru nebo vadný pixel...
https://i.imgur.com/Orlcduz.jpg
si skoro říkám, jestli bych to na reklamaci neuhrál, protože psali "vadný pixel" tedy "jeden", ne dva :D

IPS glow nevím... prostě jsem zkoušel v úplně zhasnuté místnosti koukat na ty obrazovky a nějak mi na tom nic extra nevadilo, to co bejvá na některých fotkách, jak prosvítají celé oblouky v různých místech, že by to např rušilo temnou scénu filmu - vůbec...

ten AOC a překalibrovat? Tím myslíš to nastavení gammy, jasu a úrovní R/G/B ?
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od karel88l »

Klidne jsi mohl vzit ten AOC ma to stejnej panel i elektroniku,rychlost stejna...
Asus ma mit horsi interpolaci 1920x1080,mozna vetsi glow diky konstrukci ramecku,ostrost textu by taky mela byt lepsi na AOC diky povrchove uprave displeje,navic AOC je i levnejsi.Proste neni duvod brat ten ASUS,pokud teda neni za dobrou cenu.AOC se doporucuje jako nejlepsi z tech starsich 27" QHD g-sync monitoru.

Pod displejem muze byt klidne i prach (pak to vypada jak mrtve pixely) nebo vlas nebo co jim tam v tovarne padne :D
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

jo, jenže já bral ten ASUS za akční cenu z CZC za 12 670 Kč s 32 měsíců zárukou a žádný podobný AOC tam nebyl...

jinak díky za info :)

Pro zajímavost, ty "zasažené" pixely jsou ve skutečnosti podle mě fakt tak 4
https://i.imgur.com/klsyeJD.jpg
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od karel88l »

Jo tak to jo,to je pekna cena.Tady najdes neco podobnyho: https://www.overclock.net/forum/44-moni ... c-903.html
Nevim,muzou to byt mrtve pixely,ale mohl by to byt i nejaky bordel,vim ze si na to lidi stezovali u techhle panelu (AUO).
Tady borec odstranuje ten bordel na nejakem monitoru: https://www.youtube.com/watch?v=9y-i4nePHF8
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

no to vypadá zajímavě :D ale to se trošku bojim to zkoušet, abych si to nějak neponičil... doma mám jen menší přísavky, ale to nevim jestli bude fungovat jako to na tom videu....

Já se právě také divil, že to jsou "divné mrtvé pixely", když zazoomuju víc, tak spíš to fakt vypadá jako špína, která je ale "pod displayem"... na OCN jsem mrknul na tu stránku ale tam koukám píše člověk jen že to poslal s tím na RMA...

Bral jsem totiž před chvíli z druhé ruky jiný kus, který jsem poslal zpět, protože měl těhlech "čar" asi 3 a celkem výrazné a ještě k tomu byla jen měsíc záruka a zrovna v ostravě, já jsem z Prahy...
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

Tak se zde musim pochlubit, že jsem byl dost šílený a to na tom videu z youtube jsem s podobnou ale menší přísavkou zkusil i na svém...
Nefungovalo to :D zkoušel jsem to opatrně a velmi jemně, třepat, různé polohy natočení jsem teda nezkoušel, ale na IPS to nedělá takové "vlnky" jako na TN - po odendání přísavky tam naopak zůstal kolem toho bodu takový žlutý opar, až jsem se lekl. Ten naštěstí po tak minutě zmizel...

Tedy to asi nehodlám více zkoušet, myslím, že ten bordel tam bude víc "zažrán" než to z toho videa.

Jinak, snažím se hledat, ale nevíte někdo, kde najdu S/N monitoru kromě na krabici?
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od karel88l »

Na monitoru to seriovy cislo neni nekde napsany na nejakym stitku ? (Ja ho tam mam)
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

ah...spodní lišta... celou dobu jsem to přehlížel. Mám model z vyrobený July 2018, zajímavé. Výroba se asi tolik nepohla, dle hlášení z OCN.
Nějak se mi nepodařilo dohledat, nemá tenhle monitor vlastní vlákno? Prozatím to hodim sem -

Co říkáte na ten BLB? můj telefon trochu přehání, v mých očích je to méně než na fotce a moc mi to nevadí, vy byste to kvůli tomu vraceli?
https://imgur.com/a/5uC7ZqK První 2 foto jsou s jasem vysoko, nejsem si jistej jestli 100 ale myslim že min 80 (svítí to moc, reálně používám 30)
A to poslední foto je s jasem na asi 30

Pro srovnání můj QNIX při různých úrovních jasu (fota uprostřed jsou asi jas na 100%:
https://imgur.com/a/vDJdnw6
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od karel88l »

To musis vedet ty jestli ti ten glow vadi... Obavam se ale ze menit kusy moc nepomuze,jestli ten panel ma rekneme podprumernou homogenitu podsviceni (holt je to edge led jako vsechny monitory v tehle kategorii,u edge led ani nemuze byt podsviceni rovnomerne) ostatni kusy budou vyrobeny v nejaky tolerenci a budou na tom hodne podobne bude se to lisit tim ze jeden bude treba v pravym hornim rohu o par procent lepsi,ale zase bude horsi v jine casti.Kdyz to srovnam s mym AG271QG,tak glow mam presne v tech samych mistech co ty,akorat u toho tvyho Asusu mi to prijde hodne do zluta v porovani s mym (jeste na to zkusim vecer kouknout),intenzita glow tezko rict,to bych ty monitory musel mit vedle sebe na stole.
Jedine moznost jak ziskat idealni kus je si objednat treba 10ks jednoho modelu (=cca 150k CZK :twisted:) a jeden vybrat nebo to pak muzes zkouset postupne (loterie) objednavat a vracet a nejspis u desatyho kusu zjistis,ze nejlepsi byl ten prvni :-D Ja jsem ten svuj vybral na poprvy a to byl rozbalenej kus,podle ostatnich fotek jsem usoudil ze je to OK.
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - >=27", g-sync, IPS, QHD

Příspěvek od sam_217 »

jasně...no tak mě osobně to právě nevadí a nepřijde mi to nijak rušivý, kor při nižšim jasu, navíc v noci menším světle člověk naopak jas snižuje a jak jsem psal, foceno mým telefonem, který to "zveličil" ale dobře zvýraznil...
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“