Televize jako statusový monitor k pc

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Televize jako statusový monitor k pc

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Zdravím,

zvažuji nahrazení statusových monitorů za 4K televizi, ale příliš se v nich nevyznám, tak bych se zde rád zeptal. Prosím o nasměrování na co si dát pozor (technologie) a kam koukat (výrobci a od roku xy - asi budu koukat i po použitých) dle požadavků. Abych viděl, zdali by to mělo cenu anebo jestli jsem se jen zbláznil, a měl tedy raději hledat jiná řešení.

1) TV by byla provozována téměř celodenně s nízkým jasem, kde bude obsah z velké části statický. Aby to TV příliš nedegradovalo, jaká technologie je na to vhodná? Například VA s edge-led by měla být teoreticky ok? Ale vím, že i tam občas v manuálech píšou, že statický obraz na ně nesmí. Proto nevím...

2) Umí některé televize rozdělit obraz na více částí ze stejného inputu? Podobně jako dnes umí ultra-wide monitory? Tahle featura je pro mne docela nutná a vím, že to pak řešit dodatečně přes SW plnohodnotnou formou je docela problém. Potřeboval bych to rozdělit na polovinu, či něco flexibilního, eventuálně i pro 4xFHD by se využití našlo. Jde vůbec něco takového? Zajímá mě kdo to nabízí, kdo to umí dobře a jak to funguje - prosím o odkázání na zdroje, ať se v tom mohu pohrabat :) EDIT: Zjistil jsem, že tohle bude asi větší problém - ani na těch ultrawidech to nefunguje jak bych to potřeboval, tak takové věci bych mohl asi chtít pouze přes splitter. Budu se tedy raději soustředit na to, jak tohle vyřešit softwarově tak, aby mi to plnohodnotně vyhovovalo.

3) Chtěl bych aby zvládala 4K@60Hz přes HDMI/DP, abych vůbec na ní viděl pohyb myši. Je to standardem u 4K televizí přes HDMI? A pokud si mam dát pozor jen na standard HDMI, tak může tam být háček ještě v něčem jiném? Či na co si dát všeobecně pozor?

Budu rád za každý input. Zatím jen bloudím kolem wild nápadu :)
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“