LG 43UD79-B

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

Tahle novinka je proti běžným monitorům o něco větší a působí dle parametrů použitelně, tak si zaslouží vlastní vlákno.

Obrázek

Info výrobce: http://www.lg.com/us/monitors/lg-43UD79 ... ed-monitor
Koukám a několik obchodů má monitor v nabídce skladem, pokud máte nějaké informace nebo zkušenosti klidně pište děkuji. Pet
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od reifik »

petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

Postřehy z používání,
měl jsem možnost otestovat tenhle obří panel, který má navíc proti ostatním 43 palcům nejlepší výbavu jako vstup přes USB C, technologie synchronizace obrazu Free sync a má i pěkný decentní vzhled. Dle výrobce má model funkcí flicker safe (neblikací), to beru jako základní parametr při výběru monitoru.
Složení panelu je snadné, noha má na montáž jednu pojistnou matici k základně a noha je pak jištěna 4x šrouby v balení.
Když monitor položíte na pracovní stůl hned vás uchvátí jeho velikost. Kvůli nemožnosti měnit výšku stojanu spotřebuje výškově hodně prostoru, na zapuštění do stěny aby se vešel pod horní polici tenhle monitor není.
Použil jsem rozhraní displayport, detekce proběhla naprosto automaticky ve woknech rovnou do nativního 4k rozlišení.
Hned jsem zkontroloval pomocí Eizo testu možné vadné pixely a na bílém pozadí jsem po chvilce objevil jeden podivný umístěný v pravé dolní části. Sice to nepotěší, ale při takovém počtu bodů to je vlastně dobrá bilance.
Dle jednoho uživatele co panel více testoval zvládá 100% sRGB, kterou kazí horší homogenita, to musím potvrdit. Při bližší vzdálenosti od monitoru navíc dochází u krajů rámu k tmavnutí obrazu naštěstí tak 5 pixelů, nejspíš pro IPS maximální zobrazovací schopnost tak velké ploché obrazovky. Tento jev se větší vzdáleností zmenšuje. IPS Glow se projevuje velice decentně, to jsem u tak velké uhlopříčky čekal mnohem horší. Ovládání OSD pomocí joye na spodu rámu není moc intuitivní, dokáže docela potrápit i prodleva listování nabídek je kvůli ne ideální latenci nepohodlné. Pak jsem zapojil do práce i dálkové ovládání, kterým se dostanete do nabídky hned vyhrazeným tlačítkem pěkně pohodlně.
Barevným podáním a kontrastem mi LG celkem sedne, nemusel jsem nikde nic složitě nastavovat vlastně jen intenzitu podsvícení která je v základu na hodnotě 100%. Velikost fontu na desktopu bez zvětšení příjde pořád titěrně malá a hůře čitelná i na 43 palcovém obru.
První den jsem monitor nadšeně používal asi 3h, ale utahaný z práce nechtěl moc pouštět do větších akcí.
Na druhý den už jsem s monitorem strávil mnohem více času, ke konci dne už jsem měl divný pocit tlaku v hlavě a tak šel raději dřív spát. Jenže následující den ráno vidím narudlé oči, to vypadalo jako bych měl alergii na nový monitor.
Ohledně způsobu podsvícení tohoto LG je velice málo informací, spoléhám na parametry od výrobce.
Začal jsem tedy pátrat a všechny ty negativní komplikace odpovídali, že monitor má PWM regulaci podsvícení. Zkoušel jsem plochu nahrávat rychlostí 120 fps a následně přehrávat zpomaleně, žádné anomálie test neprokázal.
Pak jsem na youtube našel jednoduchý primitivní test pomocí komíhání tušky před obrazovkou.
Vidět stroboskopou stopu na vlastní očí jako důkaz pomocí obyčejné tužky mě naprosto zklamalo.
Mám od výrobce LG starší TV s led podsvícením ta už má dc regulaci, tak proč to dávají do moderních panelů mi hlava nebere.
Tím že LG udává mylné informace o svém výrobku, tak tím naprosto klame budoucí zákazníky a hazarduje z jejich zdravým!
Monitor jsem už po třech dnech mukách musel zabalit a odvézt nazpět prodejci.
Jinak skvěle vybavený monitor, který cenově na velikost nemá konkurenci, ale k čemu to je vše dobré, když není moc vhodný na delší práci.

Přidám trochu fotek jako homogenita podsvětlení.
Obrázek

Fotka Glow zvýrazňuje ve skutečnosti je obraz tmavě a šedý světlejší rohy.
Obrázek

Obrázek

LG 43ud79-b flicker safe slow motion
https://www.youtube.com/watch?v=uVMzfG1X1Tg
First Impressions
https://www.youtube.com/watch?v=BEN9qQDmF6k&t=75s
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od Leon_ »

k tomu PWM.
If the picture mode is changed in the DP (DisplayPort) input, the screen may flicker or the resolution of your PC screen may be affected.
ja len že si sa s tým hral a možno ...
.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

PWM platí pro všechny vstupy rozhraní. LG má proti podobnému Dell monitoru (stejný panel) nevýhodu že bliká i na 100% jasu.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od Leon_ »

Ja viem že čo je PWM a kde to platí. Prečítaj si čo som písal. Ja sa pýtam či to blikanie nebolo spôsobené práve tým čo quotujem, keďže si sa s tým dosť hral aj v OSD a mal to zapojené práve cez displayport. Zase nejakému primitévnemu testu s ceruzkou by to potom dosť mohlo aj pomôcť.
.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

Zmiňuje další možnou vadu jako je ztráta signálu, co jsem četl od ostatních uživatelů.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

Tak LG připouští, že podsvícení pracuje pulzně šířkovou modulací, naměřeno jen 120Hz což je tragicky málo.
Co je zase dobré celkem nízký input lag na 10,7 ms, znamená nejrychlejší panel téhle velikosti.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To sice jo, ale 120hz pwm (kor na tak velké uhlopříčce), to nikdy.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

Jsou lidé kteří tvrdí že to vydrží používat, jenže tohle LG navíc bliká i na 100% jasu. To by možná dokázal pořešit opravný fw.
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od Sheppix »

Je nějaký podobný, který nestojí 2x tolik a nemá PWM?
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: LG 43UD79-B

Příspěvek od petsild »

Monitor sice nemám, ale vyšel nový fw který navyšuje PWM na lepších 480Hz.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“