TV do 30 tisíc + dotazy

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

Zdravím.

Situace je jednoduchá. Tatík mě řekl, abych vybral novou, větší televizi. Nejlíp do 30 tisíc, ale může být i okolo.
Podmínka je její velikost. Máme 102cm. Táta chce 120cm a víc, takže já to klidně vidím i na 130cm, ať je ten rozdíl vidět.
Pak mám ještě podmínku já. Vzhledem k tomu, že máme jednu z nejstarších Samsung LED(mohla být i smart, ale máme dumb), tak barvy nejsou syté při jakémkoliv nastavení. O jejich pravosti(modrá modrou) už nelze mluvit vůbec. Babička měla po dvou letech taky Samsung LED, ale i když byla za polovinu, tak ten rozdíl je fakt velký a obraz má mnohem hezčí. Takže jsem si řekl že chci HDR, ať si to za ty roky vykompenzuju.

Tady vyvstává první otázka. Krom zraku, který na to ještě nemám cvičený, jak poznám správnou HDR? I TV dnes za 15 tisíc má stejně dobrou dynamiku barev jako ta za 30? Nebo ta za 30 má lepší a je to prostě tím, že limity jsou poměrně benevolentní?

Druhá otázka - Máme doma síť počítačů, žádný NAS. Dva roky mámě Android TV krabičku. O té jsem mimochodem zjistil, že počet kompatibilních aplikací skrze google play je zlomek toho co do mobilů, takže žádná open comunity sláva se nekoná.
Je mi tak vlastně jedno, co to bude za OS. Důležité je, abych pohodlně brouzdal buď nějakým file managerem nebo přímo playerem skrzeva své sdílené soubory(Kodi). Existuje krom Androidu takový OS?
Další část - přes HDMI do recieveru Dolby digital(nikoliv DD+), to je taky podmínka, i když asi napůl samozřejmá, je nějaká televize, která by s tím měla problém?

Asi bych toho chtěl moc, ale kdyby ta televize měla nějaký HDD/SSD a zároveň uměla přehrát 4K x265 obsah, tak by to bylo ideální.

Na co si mám dát pozor? Nebo jakou konkrétní TV by ste mi doporučili?

VashCZ
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od Andre1 »

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200
https://televize.heureka.cz/samsung-ue60j6282/
https://televize.heureka.cz/samsung-ue65j6292/

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000 (US ks70)
https://televize.heureka.cz/samsung-ue55ks7002/

rozdiel teda lepsia rovnomernost>>lepsia cierna
lepsia povrchova uprava
hdr - ale na to do toho musis aj hdr pustat

ak by si zvysil rozpocet, tak LG oled B6 - 47tis
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

Ty první mají dle recenze i uživatelů problém přehrát FHD video.
Počítám s variantou, že by se mohla SMART část rozbít a pak by televize byla jen zobrazovadlo, ale plánuju SMART minimálně v záruční době používat :-D.

Proti té druhé asi nic nenajdu. Snad jen - má někdo zkušenost s Tizenem a přehrávání videí z LANka?

47 tisíc je moc, obzvlášť, když ještě OLED není tak prověřený.


Dík za radu.
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od Andre1 »

problem s FHD? o nicom neviem
nemyslel si nahodou 24p? tak hadam budes do tv pustat 23,976Hz ked budes prehravat 24p video, pustat tam 60Hz je nezmysel
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od L!po »

na multimedia, nahrazku "smart" casti tv(ktera bejva dost omezena) bych doporucil jako levne reseni RPI3 + nejakou disty s kodi jako napr. openelec coz uz bude pouzitelne

porp. nejaky miniITX desku s intelem, HDMI-CEC redukci https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter
+ picoPSU a opet openelec jako OS

druhou variantu provozuju a sem maximalne spokojenej, prehraje to vsechno, nepotrebuju spesl ovladac ale zaroven muzu pouzivat klidne i klavesnici mys pokud bych chtel..

pokud pouzivas kodi urcite uz to znas..
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

L!po
S tím RaspberryPI... to bych pak přilepil na zad televize nebo jak? :-D

O mITX jsem už uvažoval. Dokonce jsem si řekl, že nějaké hezké mATX taky není problém, obzvlášť když vezmu, že upgrade je ještě snažší. Ale žádná bedna mě nezaujala a já koupil ShieldTV a .. spokojenost ne, ale alespoň funguje a má relativně co potřebuju(wifi ovladač se dost vybíjí, ale jinak luxus, jo a ještě se nedá pořádně vyměnit baterka, takže :-D). Ne co bych chtěl, ovšem dálkový ovladač k televizi patří a i rodičům to přešlo zanedlouho do krve a už s tím nemají žádné velké problémy... tři tlačítka + šipky a jede se.
Android krabici bych chtěl zachovat u této dumb TV, ta půjde jinam.

Takže díky za radu, ale ne. Radši koupim Android TV televizi, u které už vlastně Android TV znám.


edit: omg teď jsem se koukl na nějakou novou televizi 2017 a ona má prakticky stejně dobrou grafiku jako jsem měl v Lenovo P70. LOL

Asi jsem fakt ztracenej. Tak třeba
http://www.displayspecifications.com/en ... /2d611afdf - proč ta televize úplně nalevo má 70% DCI P3 a ta druhá má 87%, i když mají stejný panel. Je to snad čistě o tom, že pro jednu se vybírají lepší vzorky? A jaký je reálný rozdíl v třetí a čtvrté televizi? reproduktory a jeden podporovaný kodek videa navíc?


edit2: Hele tady test naší televize. Chtěl jsem ji dát do toho porovnávače, ale nějak ji nemaj v databázi :-D. https://www.avforums.com/review/samsung ... -review.51 , jediný seriózní test a říká že nic moc, na druhou stranu, že prej 7/10... lol. Tomu se mi moc nechce věřit. Menu přehledný, design OK(žádná sláva, jen prostě tehdá ala modern styl foto rámeček).
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od Andre1 »

od philipsu je zaujimavy az pus76.. , obrazovo +- samsung ks70..
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

Já jsem pročetl recenze a ten samsung ks7000 vypadá super, asi bych šel do něj... 55 inch. Jen potřebuju vyzkoušet, zda je na Tizenu jednoduché jít do LANka hledat a následně přehrát videa, snad x265 4K.

Bodl by i chromecast/airscreen, co snad jede na stejnym protokolu, páč u Shieldu mi to jde(airscreen přes appku), ale tak to je pro letošek trochu nereálný. viz. http://www.tizenexperts.com/2017/01/chr ... -ces-2017/
škoda, další futureproof věc, která si myslím, je hodně důležitá
Někdo přijde, bude chtít ukázat fotky - dá sdílet - chromecast - na televizi potvrdit a ostatní můžou čumět. Od prohlížeče fotek a zapnuté SMART televize jsou to tři/čtyři kliky ke sdílení ve všem dnes dobře známém interfacu.
Dnes by to bylo o tom nainstalovat nějaký program na obou zařízeních a jet třeba přímý wifi connection.
Nebo druhá možnost přistupovat do telefonu klasicky přes LAN, což ale nevim přesně jak, jak bych v telefonu udělal, že chci sharovat nějakou specifickou složku(což je ale pro uživatele pořád dost složitý, používat file manager, páč se můžou ztratit), ovšem jsem docela neznalý, takže to možná jde.

Někdo se nějak vyzná v této problematice Tizen - LAN - Android/Windows ?
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od Andre1 »

pripadne ks8000 je na tom obrazovo rovnako, ak by ks7000 nemala co chces
ja fakt riesim len kvalitu obrazu, sry, na vsetko ostatne je tu htpc :-D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od blaho »

Andre1 píše:od philipsu je zaujimavy az pus76.. , obrazovo +- samsung ks70..
hlavne to Ambilight je pecka v obyvaku :wink:
a ked este k tomu mas napojenene nejake lampy + slušnejšie domace kino
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

Kdybych chtěl HTPC, tak by měl bejt zapnutej 24/7, abych nečeka až se zapne, to je dneska standart. U TV prostě nechci čekat až se něco načte.

Takže bych z toho logicky rovnou udělal ala NAS. A to by vyšlo na dvacet tisíc. Což by nebylo určitě nijak špatný, páč v tom je určitá budoucnost... ale zatím bych rád tu SMART TV. Obzvlášť, když nemůžu ani pár tisíc ušetřit na tom, že TV by byla bez smart části.
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

Tak nic. Chlápek z AV manie psal:
"U Tizenu nic takového není, je tam základní přehrávač filmů, umí se připojit přes DLNA na DLNA server, ale s Kodi se to nedá srovnávat"
A pak o tom,že si mám koupit Android krabici. A když už bych nějakou, tak čínu a nejspíš bych ji dal k té starší TV. Nebo je to šance na HTPC alias NAS. Nebo jinou televizi... chjo :-(.

edit: https://www.aliexpress.com/item/H96-Pro ... 65b036b654 nevypadá špatně
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: TV do 30 tisíc + dotazy

Příspěvek od VashCZ »

Zdravím.

TV zakoupena. Ale mám problém se zvukem.
Než ji nějak zhodnotím, tak chci ten problém vyřešit.
Jedná se o HDMI 5.1 audio passthrough.

Dovolil jsem si vytvořit téma na zalidněnější AV manii, ježto pctuning nemá tolik lidí a já mám trochu omezený čas http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11642067 .
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“