herní monitor

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

herní monitor

Příspěvek od rambic »

Zdravím,
poradí mi někdo s výběrem monitoru, mám požadavky 30+ uhlopříčku, 144Hz, cena max 17k, rozlišení max do 2560 × 1080,mám GTX 1060 6GB takže 4K je zbytečný.
Hraju spíše FPS hry: CS:GO, Rust, Playeruknown Battleground


zatím sem vybral tyhle dva:

https://www.alza.cz/34-lg-34uc79g-b-cur ... 590107.htm
https://www.alza.cz/35-benq-xr3501-curved-d2898888.htm

Nevyznám se jak moc jsou důležité parametry jako g-sync nebo jaké požadavky mám slevit např.
Díky za pomoc
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: herní monitor

Příspěvek od logingame »

Jen se ptam z jakeho vzdalenosti se divas na monitor?. Pak je zde ciste muj nazor Curved monitory a 30"+, u techle her je dobry videt a vnimat cely obraz naraz, ja bych teda nedokazal predstavit hrat hry na 34" z 45-50cm(muj vzdalenost). Osobne jsem mel 27" AOC AG271QG kvalita, obraz neni co vytknout (Gsync,165Hz,IPS,4ms) pak jsem, ale presel na Dell S2716DG JENOM kvuli odezve a to 1ms a ani nelituju toho ze ma TN panel(barvy-obraz velice kvalitni) samozrejme nechybi ani Gsync a 165hz. Pak je tu zde dalsi otazka, ale to ti poradi spise jiny a to nevim jestli bude stacit 1060 6g na hrani v 2k ? a 2k dostatecne kvalitni na 34"? Z tech dvou monitoru tak bych vybral LG 1ms kvuli FPS hry. Jinak muzes monitory vzdycky vyzkouset a vratit do 14 dnu. Hodne stesti pri vyberu
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: herní monitor

Příspěvek od rambic »

Vzdálenost asi těch 50 cm jak si psal, nejsem nijak daleko od monitoru.
Líbí se mi ty prohnutý monitory a chtěl bych si vyzkoušet ten zážitek z hraní. Takže myslíš že 34 je moc?
Zajímá jak moc mám koukat na Gsync funkci, kde jsou monitory dost drahý.
Jinak hraju ve fullHD, takže to 2k je blbost, máš pravdu.
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: herní monitor

Příspěvek od logingame »

Urcite si to vyzkousej, treba ti to bude vyhovovat. Ja mam 1070 a hraju na 2k bez problemu. Gsync je znatelny.
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: herní monitor

Příspěvek od rambic »

Já sem z těch co radši dlouho vybíraj než něco zkouší :) Přece jenom sem si to teď měřil a nevim jak bych to z takový vzdálenosti hrál na tom 34".

Ten Dell S2716DG se mi libi dost, i když to neni LED a ještě poslední dotaz, kdybych sehnal za tu samou cenu 27" Acer XB271Hbmiprz Predator bral bys radši ten Acer?
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: herní monitor

Příspěvek od logingame »

Ja si vybral Dell protoze mam s tou znackou dobre zkusenosti(zaruka na 3 roky, servis druhy den u tebe pokud je vadny pixel tak okamzita vymena) a hodne se mi libi jejich design a tenky ram a hodilo se mi to k dalsim Utrasharpu co uz mam na stole. Jak uz jsem psal presel jsem k dell jen kvuli odezve co nabizi. Jinak s AOC jsem byl velice spokojen jen trochu uchylnej na tu odezvu u tech FPS obvzlast CSGO hraju to celkem casto a dobre :oops: . S Acerem nemam zadne zkusenosti a pozor tvuj model je pouze FHD! zkus se mrknout na youtube review atd. Ale bejt tebou tak bych rozhodoval jestli budes mit jen jeden Monitor na vsechno tzn. Hry, filmy, editace fotek z dovoleny... ? Pokud ano tak doporucuju prece AOC IPS ano ma sice 4ms, jestli budes parit s kamosema MM anebo faceit for funn tak postaci. TN ma nizky uhel, ja mam DELL vylozene na Hry na prace mam U27 a na filmy televizi :). Mozna to vyznelo predtim, ze te odrazuju od 2k naopak, jen jsem se bal Curved monitor 34" na CSGO a PUBG. Nebal bych se jit do 2k monitor, ,,mozna,, gpu nebude stacit, ale dobudoucna se hodi napr. Ugrade GPU a jak jsi psal hrat muzes furt na FHD
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: herní monitor

Příspěvek od rambic »

Ten Benq si mi rozmluvil, kdyz vidim tu lepsi odezvu a gsync u ostatnich.
Bude to jedinej monitor a jen na prevazne na FPS hry ve fullHD.
Ted si mi nasadil brouka do hlavy s tim 27" AOC AG271QG, uz sem chtel vzit ten Dell. Ale prece jen asi rozhodne cena, Dell je o 4k levnejsi a to neni malo.
tteasy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2009

Re: herní monitor

Příspěvek od tteasy »

Zdravím pánové, jen lehce vstoupím do diskuse, protože jsem zahlídnul, že zde padnul monitor, který mě láká. A to sice právě ten https://www.alza.cz/35-benq-xr3501-curv ... tm#recenze.

Myslím, že to je právě ideální herní monitor pro "slabší" GK, když mám na mysli minimálně tak tu 1060ku. Ten monitor má 2K rozlišení, takže má sice vyšší rastr při té 35 velikosti, (což si ale myslím, že ve hrách a zvlášť v rychlých člověk vnímat nebude). Ale oplátkou za to rozjede na tak velkém monitoru hry svižně a na ještě přijatelné detaily, i na té 1060ce. A to na velikosti obrazu, která se vyrovná téměř dvěma "klasickým" monitorům vedle sebe, protože výše uvedený Benq má poměr stran 21:9 (oproti dnes nejvíce prodávaným FHD monitorům o velikosti 24 palců s p.str. 16:9). A jeho prohnutá obrazovka jen napomůže si vychutnat "periferní vidění" (ve hře), které je větší, než u jiných, také zakřivených. Proto si myslím, že tento monitor je dobrou alternativou pro ty, kterým se líbí vidět širší zorné pole, ale 3 monitory jsou moc a případně jim vadí rámečky.

Ale je to čistě jen můj názor. Zařiďte se samozřejmě jak budete chtít a i já přeji štastnou ruku při výběru :-)
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“