AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Příspěvek od Hexik21 »

Ahoj!
Dokázal by mi někdo říct jaký je rozdíl mezi monitorem co je v Předmětu? Jeden je o 6K dražší. Když jsem si dal do srovnání monitory na CZC tak je tam jen jiný panel a pak technologie G-Sync a Free-sync. Jelikož o tom vím ale prd tak se ptám. Můj předpoklad je, že když mám GTX 1070 tak musím sáhnout po modelu co má G-sync je to tak? Chtěl jsem se vejít cenově do 15K a ten AOC co má G-sync stojí už 18 :/ Aktuálně mám 23 palcového chcípáka od LG s 60Hz a IPS panelem a už bych rád přešel na 2K rozlišení. Občas si něco zahraji, teď jsem se vrátil k Battlefield 3,4. Ještě bych jen řekl, že často pracuji přes vzdálenou plochu, tak aby šel obraz "rozdělit" na 2 poloviny.
Dokážete mi někdo tedy doporučit něco ? :)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Příspěvek od racecar »

Ten lacnejsi ma freesync a TN vs ten drahsi Gsync a IPS - urcite lepsia volba.

Ak chces nieco do rozpoctu tak: https://lcd-monitory.heureka.cz/dell-s2 ... =6#reviews sice TN, ale nieje uplne tragicky + gsync.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Příspěvek od PKBO »

QG mám dvakrát, jeden jsem pořídil tehdy v bazaru, zkusil a zjistil že je to to nejlepší na co jsem zatím koukal a koupil druhý za plnou cenu, bohužel jsem musel jednou vracet kvůli backlightbleeding, takže doporučuji vzít ve větším obchode, aby nebyl problém s výměnou ve 14 denní lhůtě.
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Příspěvek od Hexik21 »

Sáhnul jsem tedy po AOC AG271QG a musím říct, že jsem mile překvapen.
Zpracování jednotlivých částí (stojan,noha) působí skvěle. Není to plastový shit ale vše je z litiny což je znát. Monitor se při drcnutí do stolu nerozhoupe. Dá se skvěle naklápět a otáčet. Barvy jsou oproti TN monitoru co jsem měl úplně jiná kategorie. Barvy jsou krásný a výrazný. Nastavoval jsem barvy pak podle http://www.tomshardware.com/reviews/aoc ... 889-2.html. G-Sync je parádní věc. Zkoušel jsem Battlefield 3 a 4 je to znát. Jen je to nezvyk jak je vše obrovské a plynulé:)
Jediné zklamání je backlightbleeding v pravém dolním rohu. Ale na to si upozorňoval. Vadné pixely monitor neměl.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Příspěvek od PKBO »

Jo no, to jediná slabina tohohle monitoru. Proto jsem jednou vracel, bzval bzch vrátil znovu, ale nějak jsem to vzdal, beztak když hraju nebo koukám na film, tak jen na jednom a jeden je bez BLB, takže mě to neruší. Paradoxně je lepší ten z bazaru :)
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: AOC AG271QX vs AOC AG271QG

Příspěvek od Hexik21 »

Já to asi vzdám co se reklamace týče. Ještě bych dostal horší kus a mohl bych se jít zastřelit. Včera jsem poladil barvy a už jsem BLB tolik nevnímal. Zkoušel jsem si Rise of the Tomb Raider a v tom 2K rozlišení je to jak sledovat film. Příjemný zážitek. Takže díky za doporučení :)

PS: Někde na youtube jsem viděl jak BLB odstraňují kreditní kartou, že zajedou kolem displaye a táhnou kartu směrem k místu kde je BLB největší. Upřímně, moc tomu nevěřím že by to fungovalo.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“