Propojení "hloupé" TV a desktop PC - zrcadlení Chrome

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Propojení "hloupé" TV a desktop PC - zrcadlení Chrome

Příspěvek od lostsoul »

Zdravím zdejší guru a potřeboval bych radu. Mám předplacený netflix, ale jak je všeobecně známo, nejsou všechny tituly lokalizované v CZ jazyku. Mám záměr propojit PC s televizí, která je na druhé straně místnosti. Jelikož HDMI kabel odpadá, protože ho nemám už kam skrýt, ani kudy protáhnout, napadlo mě řešení přes Chromecast. Zde se údajně dají zrcadlit záložky z Chrome, tudíž by odpadl problém s titulky (rozšíření subflicks), nicméně jsem se dočetl, že obě zařízení musí být na stejné wi-fi síti. V tomto je problém, jelikož mám PC k routeru připojený přes kabel. Chromecast by byl připojený na stejný router, ale bezdrátově.

Proto se ptám, půjde zrcadlit záložka z chrome i přes to, že bude PC připojeno kabelem k routeru? Ptal jsem se na CZC, ale tam mi odpověděli pouze povrchně, takže jsem se nic pořádného nedozvěděl.
Jinak TV není Smart, je to obyčejná televize s Full HD displayem.

Pokud tohle nebude fungovat, napadá mě pak už jen nějaké mini-pc, NUC apod. Budu vděčný za jakoukoliv radu nebo i jiné řešení.

Díky za odpovědi.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Propojení "hloupé" TV a desktop PC - zrcadlení Chrome

Příspěvek od PKBO »

nemělo by záležet na tom, že je TV WIFI a PC kabelem, chromecast vyzkoušený tedy nemám, ale jiné aplikace vyžadující stejnou sít mě problémy nedělají...

Já se něco podobného snažil vyřešit pro streamování obrazu z jednoho zařízení na druhý, problém ale byla komprese obrazu s mizernou kvalitou, nebo ztrácející se obraz --> wifi.

V každém případě vyzkoušet to můžeš, nejhůř to zařízení zase vrátíš.
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Re: Propojení "hloupé" TV a desktop PC - zrcadlení Chrome

Příspěvek od lostsoul »

Díky za odpověď PKBO. Ještě se zeptám, streamuje se přes Chromecast s obrazem i zvuk?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Propojení "hloupé" TV a desktop PC - zrcadlení Chrome

Příspěvek od Shaquille »

nemusi byt na stejne wifi, ale ve stejne siti... kabel + wifi je ok.
Chromecast streamuje i zvuk
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Re: Propojení "hloupé" TV a desktop PC - zrcadlení Chrome

Příspěvek od lostsoul »

Ok, objednám. Vyzkouším. Díky všem za odpovědi.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“