Vysoké využití RAM

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
dragon10
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2013

Vysoké využití RAM

Příspěvek od dragon10 »

Zdravím až při poslední době sem začal zjištovat že se postupně zvyšuje pamět RAM. Zapnu PC a mám RAM 27 procent s vším zapnutým co mám snad potom celý čas. O hodinu později mám už třeba využití 54 procent i když vypnu Chrome který podle údajů žere nejvíc stejně se to zvyšuje.
Nenašel sem nic kromě Chrome co by tolik žralo. Mám koupený Windows 10 Home a dneska sem vše přeinstaloval do základu ale problém stále přetrvává. Moje RAM Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133. Zkoušel sem i nějaké věci co jsou na internetu ale nepomohlo.
V nestránkovém fondu mám 4,6 GB momentálně.
Přikládám obrázek asi po hodině co sem tento příspěvek napsal.
ram.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) dragon10 dne úte 23. srp 2016, 23:10, celkem upraveno 1 x.
Jackiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od Jackiii »

Hehe, jako bych četl svůj problém. Zeptám se, co máš za desku?
MB: GB MA770 CPU: AMD Athlon II X3 440 3Ghz VGA: Sapphire AMD Radeon 5770 1024MB MEMORY: 2*2048MB 1066Mhz ZDROJ: Seasonic 400W HDD: 500GB Samsung HD502
Car: Ford Focus 1.6i 16V 99'
dragon10
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2013

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od dragon10 »

Jackiii píše:Hehe, jako bych četl svůj problém. Zeptám se, co máš za desku?
Desku mám Gigabyte Z170-Gaming K3.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od Srandista »

RAM, ktora neni vyuzivana, je predsa na nic. System si precachuje kade co, u coho ocakava, ze by si mohol do buducnosti chciet. A az bude system tu RAM potrebovat na daco ine, tak si ju zas uvolni.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
dragon10
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2013

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od dragon10 »

Tak v mém případě sem tento problém vyřešil. Napíšu to sem kdyby to taky náhodou někomu pomohlo. Ten kdo má základní desku která využívá ethernetový řadič Killer tím pádem i jejich driver našel sem že někomu pomůže aktualizovat tento driver ze stránek výrobce a opravdu to můj problém vyřešilo.
Jackiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od Jackiii »

dragon10 píše:Tak v mém případě sem tento problém vyřešil. Napíšu to sem kdyby to taky náhodou někomu pomohlo. Ten kdo má základní desku která využívá ethernetový řadič Killer tím pádem i jejich driver našel sem že někomu pomůže aktualizovat tento driver ze stránek výrobce a opravdu to můj problém vyřešilo.
Souhlasím, můžu potvrdit, že kdysi tohle vyřešilo tento problém. Jenže po updatu win10, co byl se problém objevil znovu.
MB: GB MA770 CPU: AMD Athlon II X3 440 3Ghz VGA: Sapphire AMD Radeon 5770 1024MB MEMORY: 2*2048MB 1066Mhz ZDROJ: Seasonic 400W HDD: 500GB Samsung HD502
Car: Ford Focus 1.6i 16V 99'
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od Michael24 »

Možná se zeptám trochu blbě, ale když se kouknete do procesů a necháte si je seřadit podle využití paměti, tak tam není vidět nic, co by tu paměť takhle žralo? :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od junglist »

Taky jsem mel tenhle problem. Po Aniversary updatu je potreba opet aktualizovat Killer ovladac. Ja jsem pro jistotu vyradil z funkce celou Killer aplikaci a pouzivam pouze jen ovladac na sitovku.

Michael24:
Ne v procesech to videt neni.
dragon10
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2013

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od dragon10 »

Michael24 píše:Možná se zeptám trochu blbě, ale když se kouknete do procesů a necháte si je seřadit podle využití paměti, tak tam není vidět nic, co by tu paměť takhle žralo? :)
Právě že nic vidět nejde no.
dragon10
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2013

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od dragon10 »

robuTEKK píše:Taky jsem mel tenhle problem. Po Aniversary updatu je potreba opet aktualizovat Killer ovladac. Ja jsem pro jistotu vyradil z funkce celou Killer aplikaci a pouzivam pouze jen ovladac na sitovku.

Michael24:
Ne v procesech to videt neni.
No právě po anniversary update sem tento problém zaznamenal. Přeinstaloval sem windows 10 z flash disku a vyřešil sem to právě tím co sem psal. Zatím to takhle nechám být ale aspon vím co později děkuji.
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Vysoké využití RAM

Příspěvek od junglist »

Takhle se to chovalo i pred Aniversary updatem se starsi verzi Killer ovladacu. Viz http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=20&t=234981

Ty jsi to asi nepozorval, protoze pred Aniversary updatem jsi mel spravnou verzi ovladace..
Odpovědět

Zpět na „DDR4“