Z270 + DDR4 ake?

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od van Bellen »

Skladam novu zostavu,ale neviem ktore ramky kupit.

cpu 7700K
mb Z270 ( bud msi gaming m3 alebo gigabyte gaming k3)

Rozmyslam nad touto ramkou
http://datacomp.sk/corsair-vengeance-dd ... 90924.html

Obe dosky ju podporuju,akurat na webe vyrobcu pise
"Intel X99 and 100 Series-based motherboards support the new XMP 2.0 standard, and Vengeance LPX DRAM does, too"

Neskladam to pre seba,takze by som to potreboval nastavit auto na 3000mhz.Pojde to,alebo treba rucne nastavovat a nasledne testovat stabilitu?
Najprv som chcel kupit kingston ale vsetky tie s vyssimi frekvenciami stoja +40e.Ma to vyznam?Vobec neviem ktoru kupit.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od Michal86 »

Jelikož kupuješ taktovací procesor, tak tomu zřejmě budoucí majitel bude rozumět. V OC sekci pamětí se dá nastavit XMP profil a tam vybere 3000 mhz. V případě že si s tím bude chtít pohrát, může manuálně nastavit časování. Co se týká jednotlivých desek, netuším jak jsou na tom s OC, ale viděl jsem test jedné dobré asus desky a v porovnáním s lepší deskou MSI měla lepší OC 7700K (jednalo se o identický kus), možná bych ještě zvážil koupit lepší desku.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od van Bellen »

Taktovanie sa planuje neskor, ale max tak do 4.8ghz (s noctuou nd14). Mne ide o to,aby sa to islo nastavit tak ako pises xmp profilom (sam mam este sandy brigde,v tych novych veciach nemam prehlad) a viac sa nestarat.Pozeral som aj ine dosky,ale zatial je malo recenzii.

Bude ta ramka v pohode,alebo pozerat ine?Ten rozdiel 40e oproti kingstonom sa mi nezda.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od Michal86 »

Sám mám paměti Trident Z Red 3600 MHZ CL 16, vyšly mě na cca 170 euro. Kdybych tehdy věděl, že mi je neutáhne deska, vzal bych si nějaké levnější 3000 MHZ paměti o kterých uvažuješ ty. Pokud jsou tyto paměti uvedené v produktovém listu pamětí k dané základní desce, nemáš se čeho obávat.

edit: Jinak to OC 4,8 nikde není zaručené ani na nejlepší možné desce. Je možné že koupíš dost špatný kus a pojedeš na 4,5. I s tím je nutné počítat.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od Eddward »

van Bellen píše:Taktovanie sa planuje neskor, ale max tak do 4.8ghz (s noctuou nd14). Mne ide o to,aby sa to islo nastavit tak ako pises xmp profilom (sam mam este sandy brigde,v tych novych veciach nemam prehlad) a viac sa nestarat.Pozeral som aj ine dosky,ale zatial je malo recenzii.

Bude ta ramka v pohode,alebo pozerat ine?Ten rozdiel 40e oproti kingstonom sa mi nezda.
3000-3200Mhz kludne, oplati sa
ano (väcsinou) staci nastavit XMP profil v biose a hotovo o ostatne by sa mala postarat doska...
ak by bol problem daju sa napätia pre pamätovy radic dvihnut rucne...
pointa je teda rovnaka ako u sandy bridge, nevidim v tom nejaky zasadny rozdiel
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Blaf
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2012

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od Blaf »

Eddward píše:
van Bellen píše:Taktovanie sa planuje neskor, ale max tak do 4.8ghz (s noctuou nd14). Mne ide o to,aby sa to islo nastavit tak ako pises xmp profilom (sam mam este sandy brigde,v tych novych veciach nemam prehlad) a viac sa nestarat.Pozeral som aj ine dosky,ale zatial je malo recenzii.

Bude ta ramka v pohode,alebo pozerat ine?Ten rozdiel 40e oproti kingstonom sa mi nezda.
3000-3200Mhz kludne, oplati sa
ano (väcsinou) staci nastavit XMP profil v biose a hotovo o ostatne by sa mala postarat doska...
ak by bol problem daju sa napätia pre pamätovy radic dvihnut rucne...
pointa je teda rovnaka ako u sandy bridge, nevidim v tom nejaky zasadny rozdiel
Coz o to, v pripade XMP profilu se o to postara, ale tak se muze, v zavislosti na BIOSu snazit zvysit BCLK a tim snizit stabilitu systemu...
Thaxim
Nováček
Nováček
Registrován: 09. srp 2016
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od Thaxim »

Přihodím sem svůj dotaz:
řeším teď ramky pro stejnou sestavu a stačit mi bude 8Gb, mám ale pár otázek:
- vzít 1x8Gb nebo 2x4Gb?
- vzít nějaké 2133Mhz-2400MHz a nataktovat je na 3000-3200MHz (jestli to vůbec jde)?
- nebo vzít rovnou nějaké 3000-3200MHz
- existuje u pamětí nějaké "lepší čipy" (např. Samsung?) a ja kse dají poznat?
Děkuji za odpovědi :)
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Z270 + DDR4 ake?

Příspěvek od Michal86 »

Když vezmeš jen jeden čip, ztratis rychlost duálu. Na druhou stranu nevím jestli je rozumné brát dva 4gb moduly. Pokud ano, asi b bych vzal bazar, aby na nich člověk tolik neztratil při budoucím prodeji (až zjistíš že potřebuješ více ram). Vzal bych rovnou nějaký 3000MHz + set ať s tím nemusíš laborovat.
Odpovědět

Zpět na „DDR4“