DDR4 ecc a z270

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
jerryxlol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2010
Bydliště: Hradec K. - Brno

DDR4 ecc a z270

Příspěvek od jerryxlol »

zdravím, dokázal by mi někdo odpověďet, jak to je s mainstream chipsetama a ecc ramkama (konkrétně http://www.kingston.com/dataSheets/KVR21R15S4_8.pdf )?

Když i3 a celerony mají podporu ECC. Pojedou vůbec v Z270 či podobných chipsetech ecc ramky? Nebo to intel omezil zase na X chipsety?

Na stránkách výrobce desky jsem se nedočetl podporu k ecc.
http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=6098#kf
jerryxlol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2010
Bydliště: Hradec K. - Brno

Re: DDR4 ecc a z270

Příspěvek od jerryxlol »

Takže po vyzkoušení, 5x dlouhej beep reset a ve smyčce ... Zítra jdu pro normalní DDR4 8gb modul.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: DDR4 ecc a z270

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pleteš si 2 věci. Non-ECC (unbuffered), ECC a ECC REG.

ECC paměť je to samé co normal paměť, ale másto 64-bit je 72-bit a má modul navíc kterej provádí ECC a ukládá se do něj hash. Tyto paměti obvykle fungujou i v non-ECC boardech, ale nefunguje ona ECC funkce.

Pak jsou tu ECC-REG paměti, kde samotnej registr je HW čip na paměti tzn nemusí jí celou řídit CPU (což nejde pokud je paměti fakt hodně). Tyto paměti se obvykle používaj tam kde normal ECC nestačí, pro velké moduly či velkej počet modulů. Momentálně je u DDR4 umí ovládat jen LGA2011 Xeony.

A přesně takovou paměť ty jsi koupil a zkusil jsi jí dát do 1151 socketu. To nemohlo fungovat. ECC bez registru by pravděpodobně naběhla, ale jen jako non-ECC, pro samotnou podporu ECC musí tuto funkci umět i CPU, chipset, a konkrétní bios boardu, a Z270 ECC neumí.
jerryxlol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2010
Bydliště: Hradec K. - Brno

Re: DDR4 ecc a z270

Příspěvek od jerryxlol »

Všiml jsem si :), ale chtělo se mi to zkusit, ECC reg paměť jsem vytáhl ze svého pc s 2011-3.

Očekával jsem, že to zvládne i RDIMMku, očividně ne.
Odpovědět

Zpět na „DDR4“