Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Fallnet
Nováček
Nováček
Registrován: 14. čer 2005

Bluetooth

Příspěvek od Fallnet »

Nadaří se mi nastavit správné sdílení připojení, poradíte mi někdo prosím?
1PC se připojuje k Netu pomocí ADSL...
2PC se pripojuje k netu prostřednictvím 1PC přes LAN
IP 1PC:192.168.0.1
IP 2PC:192.168.0.2

tady by ale problém nebyl, vše funguje tak jak má...

nyní ale potřebuju připojit 3PC k 1PC pomoci bluetooth a pořebuju i sdílet na 3PC internet. Problém je v tom že se oba počítače navzájem vidí, odpingnu si je taky, na disk se navzájem dostanu, ale 3PC mi nejde nastavit tak aby na něm fungoval net... možná dělám jen nějakou hloupou chybu, protože nastavuju sdílení připojení stejným způsobem jako na PC2 připojeném prostřednictvím LAN, ale nemůžu příjít na to jakou. Možná je problém v tom že budu muset na 1PC použít Proxi... máte někdo nějaký nápad??? díky
Benjous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benjous »

Ja tomu nejak nerozumim.
Mam pevnou verejnou IP nastavenou v Pripojeni k internetu. Kdyz dam sdileni tohoto pripojeni tak se mi IP precisli na 192.168..... Ale tim preci ztratim spojeni s internetem.

Mam Wifi, verejnou IP, z AP mi kabel vede do integrovane sitovky. V nastaveni mam zadanou svou IP, dale masku, a DNS servery - IP od providera.
V PC mam take PCI wifi kartu a chtel bych toto PC bezdratove propojit a notebookem a na notebooku pouzivat pripojeni k internetu prvniho PC.
Jak na to ? Diky
MB: Gygabite EP45-DS3R CPU: Intel Core2 Duo E8400 (3.0Ghz) DDR: A-Data DDRII 800Mhz Extreme Ed, 2x 1GB GK: Sapphire ATI Radeon HD4850, PCIE, 512MB DDR3 (500@690, 990@1152) HDD: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB SATA II, WD 160GB SATA II DVD-RW: LG H58N FAN: AC Accelero S1 rev2, AC Freezer 7 Pro, 2x Nexus D12SL-12 BW Zdroj: Seasonic SS-500ET 500W Case: Thermaltake Armor Jr VC3000SWA DVB-T: AVer TV Hybrid Volar HX Tisk: HP ColorLJ 2605 PCL6 Scan: Canon Lide50 LCD: Benq FP91V+ Webcam: Logitech Communicate STX Tuning: Revoltec Cold Cathode Twin-Set Green, 30cm, Xilence Fan Control Panel
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

Benjous píše:Ja tomu nejak nerozumim.
Mam pevnou verejnou IP nastavenou v Pripojeni k internetu. Kdyz dam sdileni tohoto pripojeni tak se mi IP precisli na 192.168..... Ale tim preci ztratim spojeni s internetem.

Mam Wifi, verejnou IP, z AP mi kabel vede do integrovane sitovky. V nastaveni mam zadanou svou IP, dale masku, a DNS servery - IP od providera.
V PC mam take PCI wifi kartu a chtel bych toto PC bezdratove propojit a notebookem a na notebooku pouzivat pripojeni k internetu prvniho PC.
Jak na to ? Diky
Spojení s internetem neztratíš. Ten PC, který provádí sdílení vlastně NATuje.

Pokud bys chtěl net sdílet na notebooku přes tu wifi pci kartu, tak bys ji musel dát do režimu AP, jestli to umí. V režimu adhoc by ti tam net nešel, jen vnitřní síť.
Toshiba Satellite
Vincent Vega
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2005

Příspěvek od Vincent Vega »

Zdravím.
Potřebuju poradit. Jsem absolutní lama. Měl jsem doma Karneval, takže 2 IP adresy. Na každém PC mám jednu síťovku, dokoupil jsem Edimax Switch ES-3105P 5 port http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22778. Vše OK. Jenže jsem teď přestoupil k NetBoxu, tudíš 1 IP adresa. Jak tedy teď mám propojit 2 PC pomocí Switche, abych nemusel dokupovat síťovku? Jde to? Jsem lama :oops:
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

Vincent Vega píše:Zdravím.
Potřebuju poradit. Jsem absolutní lama. Měl jsem doma Karneval, takže 2 IP adresy. Na každém PC mám jednu síťovku, dokoupil jsem Edimax Switch ES-3105P 5 port http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22778. Vše OK. Jenže jsem teď přestoupil k NetBoxu, tudíš 1 IP adresa. Jak tedy teď mám propojit 2 PC pomocí Switche, abych nemusel dokupovat síťovku? Jde to? Jsem lama :oops:
Bohužel, bez další investice to nepůjde. Buď dokoupit router nebo další síťovou kartu a sdílet internet z pc, do kterého bude přiveden internet.
Toshiba Satellite
drozi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2005
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od drozi »

Prominte ze su takova lama, ale mam Win XP PRO SP2 a kdyz otevru slozku sitova pripojeni, tak tam nemam ani vnejsi rozhrani ani sdileni pripojeni k internetu, mam tam jenom vypsany pripojeni(Pripojeni k mistni siti, Hamachi a 1394 pripojeni) Diky za odpoved.
Nesquik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Telč, Jihlava

Příspěvek od Nesquik »

Mam problém se sdílením. Máme propojený 4PC přes switch. Dva z toho mužou sdílet vše (když dám vlastnosti složky a sdílet) Ale do dalších dvou to chce heslo uživatele. Přitom na žádným se nikdy heslo nenastavovalo. Kde tohle nastavení najdu popř. musím znát starý heslo pro jeho změnu?
ASUS A7V600-X,AMD SEMPRON2500+@2.1GHz,256DDR400, GeForce MX4000 128M..... LEHOUČKEJ tuning
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

drozi píše:Prominte ze su takova lama, ale mam Win XP PRO SP2 a kdyz otevru slozku sitova pripojeni, tak tam nemam ani vnejsi rozhrani ani sdileni pripojeni k internetu, mam tam jenom vypsany pripojeni(Pripojeni k mistni siti, Hamachi a 1394 pripojeni) Diky za odpoved.
Chce to napsat
- jak se připojuješ k internetu
- kolik pc máš v síti
atd.
Málo informací k radám :wink:
Toshiba Satellite
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

Nesquik píše:Mam problém se sdílením. Máme propojený 4PC přes switch. Dva z toho mužou sdílet vše (když dám vlastnosti složky a sdílet) Ale do dalších dvou to chce heslo uživatele. Přitom na žádným se nikdy heslo nenastavovalo. Kde tohle nastavení najdu popř. musím znát starý heslo pro jeho změnu?
Jaké jsou windows na pc?
Toshiba Satellite
jmalina
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2005

Nevim si rady

Příspěvek od jmalina »

Ahoj vsichni.Mam dvě pc.Mam je propojeny pres 16 vstupový switch.Na switch jsem napojil i net(mam wifi a propojeny to mam od ovislinku).Na jednom pc mam nastavenou adresu primo od poskytovatele netu.Kdyz tu samou ip adresu s maskou atd. nastavim i na druhym pc tak se hadaj ale kdyz nastavim na druhym pc ip adresu s čtvrtym čislem o 1 vetsi tak mi to hazi chybu.Nevite nekdo co s tim?
niximor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. pro 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevim si rady

Příspěvek od niximor »

jmalina píše:Ahoj vsichni.Mam dvě pc.Mam je propojeny pres 16 vstupový switch.Na switch jsem napojil i net(mam wifi a propojeny to mam od ovislinku).Na jednom pc mam nastavenou adresu primo od poskytovatele netu.Kdyz tu samou ip adresu s maskou atd. nastavim i na druhym pc tak se hadaj ale kdyz nastavim na druhym pc ip adresu s čtvrtym čislem o 1 vetsi tak mi to hazi chybu.Nevite nekdo co s tim?
Dve PC nemuzou mit stejnou IP. Proto se hadaji. Predstav si IP jako adresu. Kdyz bys mel dve ulice stejneho jmena, jak by pak posta poznala na kterou ulici maji chodit dopisy?

Co se tyce jinych IP - od tveho providera mas pravdepodobne jen jednu IP adresu, takze druha samozrejme nefunguje. Resenim je si poridit router, ktery ti dovoli pripojit k jedne internetove pripojce vic pocitacu, ktere pak budou umisteny v oddelene lokalni PC, a k internetu budou pristupovat pres ten router. Spoustu ruznych lisicich se vlastnostmi samozrejme i cenou mas tady. Dost doporucovany a oblibeny je napr. Asus WL-500g, ale daji se sehnat i levnejsi, ktere pro tve potreby budou pravdepodobne stacit.
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevim si rady

Příspěvek od pavduf »

jmalina píše:Ahoj vsichni.Mam dvě pc.Mam je propojeny pres 16 vstupový switch.Na switch jsem napojil i net(mam wifi a propojeny to mam od ovislinku).Na jednom pc mam nastavenou adresu primo od poskytovatele netu.Kdyz tu samou ip adresu s maskou atd. nastavim i na druhym pc tak se hadaj ale kdyz nastavim na druhym pc ip adresu s čtvrtym čislem o 1 vetsi tak mi to hazi chybu.Nevite nekdo co s tim?
Když dáváš na druhý PC IP o jednu vyšší, tak s největší pravděpodobností "bereš" IP někomu druhému.
Potřebuješ router, jak psal niximor nebo vyžadit switch, do pc, kde bude přivedený net dát ještě jednu séťovku a sdílet net na druhý PC (bohužel ale s tím, že ten první bude muset být zapnutý).
Toshiba Satellite
jmalina
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2005

jj ale

Příspěvek od jmalina »

Router tam mam hned u anteny.Kdyz bych to tedy napojil z toho routeru oba dva compy,melo by to fungovat?Co ip adresy?Ja prave potrebuju abych mohl jit na internet i kdyz bude druhy pc vypnuto(aby byly nezavisli na druhym)
jmalina
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2005

Příspěvek od jmalina »

mam ovislink
niximor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. pro 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niximor »

Pokud je to router tak je samozrejme urcen k tomu, aby ti dovolil pripojit celou mistni sit k internetu. Musi ale umet tzn. NAT (preklad adres). Ten Ovislink totiz muze byt jen pristupovy bod, ktery konvertuje signal ktery prijme po wifi na signal ktery pak jde po dratech (jednoduse receno :)), a funkci routeru vubec zastavat nemusi. Mozna kdyz bys napsal konkretnejsi typ tak by se to dalo zjistit.
jmalina
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2005

ovislink

Příspěvek od jmalina »

mam ovislink air live WL-1120AP
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: ovislink

Příspěvek od pavduf »

jmalina píše:mam ovislink air live WL-1120AP
To není router, ale jen radio. :wink: (pokud jsi ovšem nedělal úpravy s firmwarem a nastavením pžes linux).
Toshiba Satellite
malcom@centrum.cz
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

propojeni 2 počítaču

Příspěvek od malcom@centrum.cz »

Mam takovy nezvykly problem s propojenim 2 pocitacu. Na prvnim vidim vlastni i druhy pocitac, muzu od neho stahovat i jeho soubory, ale na druhem jsem maximalne dokazat zobrazit vlastni pocitac v siti. Zkousel jsem snad vsechno ale porad nic. vypnout firewall, vzdalene plochy, pak jsem se jeste kouknul na 1 utilitku a ujistil jsme se ze jsem identifikovatelny v siti, tak uz nevim. Ping mi nefunguje, no snad jen tim kablem by to mohlo byt, mel by to byt krizovy kdyz fungujë stahovani souboru z druheho compu ne? Jo a jeste kdyz zapnu sitove pripojeni tak se mi vypne pripojeni na internet a zmeni se mi ip pripojeni na internet coz se da jeste prezit, protoze nebudu asi potrebovat net kdyz budu hrat hru po siti.
Aspire 5672 wlmi
/
MSI Neo2 Platinum, AMD64 3000, 2x512 MB RAM , Sapphire Radeon1650pro, WD 250 GB , GENIUS SW-5.1 Home Theater
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Re: propojeni 2 počítaču

Příspěvek od johny128 »

[quote="malcom@centrum.cz"][/quote]

aky OS ? to mas 2 sietovky v tych pc?ako mas nastavenie IP ?
malcom@centrum.cz
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od malcom@centrum.cz »

Na obou kompech windows xp, na 1. ma 2 sitovky kazda po 1 gb, prvni pouzivam trvale k internetu a druhou pro pripad pouziti na sit ip na prvnim jsem nastavil 192.168.0.1 a druhy komp ma 1 sitovku taky 1 gb a tam jsme nastavil 192.168.0.2
Aspire 5672 wlmi
/
MSI Neo2 Platinum, AMD64 3000, 2x512 MB RAM , Sapphire Radeon1650pro, WD 250 GB , GENIUS SW-5.1 Home Theater
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“