Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Shoorty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. říj 2004
Bydliště: Nemám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shoorty »

A da sa nejak nazdielat internet tak aby IP nemusela byt 192.168.0.1? :?
...
mhl
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 17. úno 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od mhl »

Shoorty píše:A da sa nejak nazdielat internet tak aby IP nemusela byt 192.168.0.1? :?
Pomocí placeného Kerio Win Route nebo free Lan Suite 602 imho určitě :)
kuris
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Problém s WIFI a pripojenim netu na 2PC

Příspěvek od kuris »

Zdravim, mam takovy problem mám doma Wifi pripojeni a pridelenou 1IP adresu 193.165.119.29 a potreboval bych pripojit jeste jeden pocitac k netu, ale nevim jak. Jsem pripojen pres AP Ovislink WL-1120AP (má 2 zdirky RJ45) a do kazde mam zapojeno 1PC. IP adresa APcka je 192.168.100.252 a adresa jednoho pocitace je jak uz jsem psal vyse 193.165.119.29, kterou jsem dostal pridelenou od providera, ale nevim jak zprovoznit to druhe PC. Nemohu nastavit IP adresu druheho pocitace do rozsahu 193.165.119.X protoze to okamzite provide vidi a tipne mi net, ze tam mam 2PC a to neni dovoleno. Ja myslel jestli by to neslo nastavit nejak pres proxy server nebo neco podobneho. Zkousel jsem freeproxy, ale kdyz nenastavim IP adresu druheho PC do rozsahu jako ma to prvni tak nefunguje ping ani nic podobneho. Nevite nekdo jak na to? Diky moc :?
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Příspěvek od johny128 »

mhl píše:
Shoorty píše:A da sa nejak nazdielat internet tak aby IP nemusela byt 192.168.0.1? :?
Pomocí placeného Kerio Win Route nebo free Lan Suite 602 imho určitě :)
:) win ti nastavi 192.168.0.1 ale ty si ju mozes zmenit kludne aj na 192.168.20.30 (ak mas pc v sieti 192.168.20.x :roll: ) ...proste to 0.1 mozes kludne zmenit a nasledne ako branu a dns nastavovat tu novu ip, mozes si dokonca aj 10.x.x.x dat
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Re: Problém s WIFI a pripojenim netu na 2PC

Příspěvek od johny128 »

kuris píše:Zdravim, mam takovy problem mám doma Wifi pripojeni a pridelenou 1IP adresu 193.165.119.29 a potreboval bych pripojit jeste jeden pocitac k netu, ale nevim jak. Jsem pripojen pres AP Ovislink WL-1120AP (má 2 zdirky RJ45) a do kazde mam zapojeno 1PC. IP adresa APcka je 192.168.100.252 a adresa jednoho pocitace je jak uz jsem psal vyse 193.165.119.29, kterou jsem dostal pridelenou od providera, ale nevim jak zprovoznit to druhe PC. Nemohu nastavit IP adresu druheho pocitace do rozsahu 193.165.119.X protoze to okamzite provide vidi a tipne mi net, ze tam mam 2PC a to neni dovoleno. Ja myslel jestli by to neslo nastavit nejak pres proxy server nebo neco podobneho. Zkousel jsem freeproxy, ale kdyz nenastavim IP adresu druheho PC do rozsahu jako ma to prvni tak nefunguje ping ani nic podobneho. Nevite nekdo jak na to? Diky moc :?
mno takto..ak mas v tom jedno pc 2 sietovky tak to mozes nazdielat podla tochto navodu -> http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=11845 (ten net ti na 100% pojde a provider to nezisti) ..na druhom pc uz ale nebudes mat verejnu ip :wink: ...ine mi nenapada, rozhodne nemozes to pc pripojit priamo, provider by to zistil a aj tak moze mat este kontrolu MACu takze by ti to aj tak neslo :)
Zkousel jsem freeproxy, ale kdyz nenastavim IP adresu druheho PC do rozsahu jako ma to prvni tak nefunguje ping ani nic podobneho.
ano, to je logicke :)
Shoorty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. říj 2004
Bydliště: Nemám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shoorty »

[quote="johny128
:) win ti nastavi 192.168.0.1 ale ty si ju mozes zmenit kludne aj na 192.168.20.30 (ak mas pc v sieti 192.168.20.x :roll: ) ...proste to 0.1 mozes kludne zmenit a nasledne ako branu a dns nastavovat tu novu ip, mozes si dokonca aj 10.x.x.x dat[/quote]

Mam 22.x ale uz som to takto skusal, Windows si to hned po restarte systemu prestavi :( na 0.1
...
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Příspěvek od johny128 »

no to je daka prdel, ja to dneska vyskusam ale ak ma pamet neklame tak to slo menit v poho :) aj bajgy to pise v r prvom prispevku
kuris
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od kuris »

Bajgy píše: Windows 2000, XP:

- zprovozněte připojení k Internetu a také vnitřní síť tak aby na sebe počítače ve vnitřní síti viděly.
- otevřete si složku síťová přípojení (Start -> Nastavení -> Síťová
připojení)
- na vnějším rozhraní (tzn. na síťové kartě, která vede do Internetu) klikněte pravým tlačítkem, zvolte položku "vlastnosti", sdílení, označte
položku "Sdílení připojení k Internetu"
- objeví se varovné hlášení s informací o přečíslování vnitřního interface na 192.168.0.1
- po odklepnutí následuje restart PC
- to přečíslované vnitřního rozhraní je možno nastavit podle Vašich zvyklostí (např. 192.168.1.1/255.255.255.0)
- na jednotlivých počítačích ve vnitřní sítí nezapomeňte na nastavení brány a DNS (bude to IP adresa počítače připojeného na Internet)
- vyzkoušet ping např. na google.com

Ja nevim jak vy, ale ja proste nemohu ve win200 profesional najit sdileni pripojeni k internetu, proste ve vlastnostech sitoveho zarizeni NENI, uz jsem cetl a videl spoustu navodu, kde se radi zapnout sdileni pripojeni k internetu ve win2000 ve vlastnostech sitove karty, ale ja mam asi divna okna, protoze ja tam tuto volbu nemam. Muze mi nekdo poradit kde to presne ve win2000 profesional je a jestli to tam vubec je? DIky :cry:
Sveska
Nováček
Nováček
Registrován: 29. črc 2005

Příspěvek od Sveska »

Ahoj. Potrebuju presny navod jak nastavit Sdílení k internetu.
Mám 2PC. 1PC je pripojeno na Internet a 2PC chci pripojit na Internet pomocí 1PC na 1PC jsou 2 sítovky a na 2PC je 1 sitovka. Obe PC jsou propojení krizovim kabelem.
Nastavení Sdílení k internetu:
1PC - IP: 192.168.0.1
Maska Podsíte: 255.255.255.0
2PC - IP: 192.168.0.2
Maska podsite: 255.255.255.0
Spustim Pruvodce Nastavit sít pro domacnost nebo malou kancelar.
U 1PC nastavim Tento pocitac je pripojen primo k Internetu: ostatní pocitace se k Internetu pripojuji pomoci tohoto pocitace
A 2PC nastavim Tento pocitac je propojen k Internetu pomoci jeneho pocitace v siti nebo pomoci domací brany
U obou PC je Skupina : DOMA
A sdíleni k Internetu ani souboru nefunguje pls jak to sprovoznit
Skousel sem i Ping na 1Pc i naopak a nefunguje.
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

Sveska píše:Ahoj. Potrebuju presny navod jak nastavit Sdílení k internetu.
Mám 2PC. 1PC je pripojeno na Internet a 2PC chci pripojit na Internet pomocí 1PC na 1PC jsou 2 sítovky a na 2PC je 1 sitovka. Obe PC jsou propojení krizovim kabelem.
Nastavení Sdílení k internetu:
1PC - IP: 192.168.0.1
Maska Podsíte: 255.255.255.0
2PC - IP: 192.168.0.2
Maska podsite: 255.255.255.0
Spustim Pruvodce Nastavit sít pro domacnost nebo malou kancelar.
U 1PC nastavim Tento pocitac je pripojen primo k Internetu: ostatní pocitace se k Internetu pripojuji pomoci tohoto pocitace
A 2PC nastavim Tento pocitac je propojen k Internetu pomoci jeneho pocitace v siti nebo pomoci domací brany
U obou PC je Skupina : DOMA
A sdíleni k Internetu ani souboru nefunguje pls jak to sprovoznit
Skousel sem i Ping na 1Pc i naopak a nefunguje.
Jestli máš Kerio FW, tak musíš na tom PC, který sdílí net, nastavit režim internetové brány.
Toshiba Satellite
Sveska
Nováček
Nováček
Registrován: 29. črc 2005

Příspěvek od Sveska »

Zadny Firewall nemam.
Nefim co s tim je
imhoteph
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2005

Příspěvek od imhoteph »

potřebuji poradit, co tady píšete nefunguje ani omylel
xp pro na obouch kompech
na jednom integorvaná síťovka a usb adsl na internet
na druhém normální síťovka
zkoušel snad všechno, od průvodce, ručního nastavení, freeproxy
počítače na sebe vidí, ale ten druhý si na net neškrtne
brána zkusena vypnuta jak kerio tak v xp
nemůže to být tím, že hlavní je noťas?
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

imhoteph píše:potřebuji poradit, co tady píšete nefunguje ani omylel
xp pro na obouch kompech
na jednom integorvaná síťovka a usb adsl na internet
na druhém normální síťovka
zkoušel snad všechno, od průvodce, ručního nastavení, freeproxy
počítače na sebe vidí, ale ten druhý si na net neškrtne
brána zkusena vypnuta jak kerio tak v xp
nemůže to být tím, že hlavní je noťas?
Co firewall?
Toshiba Satellite
imhoteph
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2005

Příspěvek od imhoteph »

úplně vypnut a bez odezvy, jediné co jde tak sdílet složky v síti, a počítač v síti dokáže sdílené připojení zapnout pokud je vypnuto, ale na internet se nedostane vůbec ani čas nejde aktualizovat, hlásí, že vzdálená strana je nedostupná
spirit64
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od spirit64 »

když už jsme u toho, mám dotaz ohledně chella.

KDybych koupil router co umí klonovat mac adresy, tj každému "portu" dá stejnou adresu jako jeho vlastní, tak by to fungoval na všech PC. Jenže to není tak levný (1500) a já cosi zaslechl o softwarovém MAC něco, který v použití s PC (Chci spojit 2 pc, jedno moje spojené s mdemem, a lan k tátovi) dokáže připojit PC na LAn k internetu pomocí tohoto klonování. Se v tom moc nevyznám, do toho teprve zaplouvám :(
imhoteph
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2005

Příspěvek od imhoteph »

pokud vypnu připojený počítač k tomu co sdíli internet tak se mi hlavní odpojí od sítě a jen restartování mi obnoví síť a to pouze pokud druhý je zapnutý i když mi signalizuje, že síť je aktivní, tak připojený počítač mi vleze do domény ale hlavní jako by žádnou síť neznal
xkacerx
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2005

Sdileni netu, po restartu

Příspěvek od xkacerx »

Ciao,

dva pocitace, na obou WIN XP PRO, zapnu pruvodce sdileni intrnetu a pustim ho na obou pocitacich. Vsechno projde v klidu.

1- pocitac, pripojen pres USB Sagem ADSL do intrnetu
2- pocitac pripojen pres Lan a Hub k prvnimu pocitaci

Po pruvodci zacne okamzite internet na druhem pocitaci fungovat, do okamziku dokud prvni pocitac nerestartuju, potom prestane intrnet na druhem pocitaci fungovat.

Zkusel jsem to i bez pruvodce, ale vubec se to nechytlo.

Nevite nekdo kde je problem, diky

Martin
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Re: Sdileni netu, po restartu

Příspěvek od johny128 »

xkacerx píše:Ciao,

dva pocitace, na obou WIN XP PRO, zapnu pruvodce sdileni intrnetu a pustim ho na obou pocitacich. Vsechno projde v klidu.

1- pocitac, pripojen pres USB Sagem ADSL do intrnetu
2- pocitac pripojen pres Lan a Hub k prvnimu pocitaci

Po pruvodci zacne okamzite internet na druhem pocitaci fungovat, do okamziku dokud prvni pocitac nerestartuju, potom prestane intrnet na druhem pocitaci fungovat.

Zkusel jsem to i bez pruvodce, ale vubec se to nechytlo.

Nevite nekdo kde je problem, diky

Martin
no a ked to restartujes, je na prvom pc stale povolene zdielanie netu? ( http://jj.bananatel.sk/_archiv/pcforum_nat_faq.PNG )
littleman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od littleman »

Mam problem: mam jedno PC s pripojenim na net s IP 192.168.0.1 v LAN a 195.12.xxx.xxx v internete druhe pc ma adresu 192.168.0.10 a bezi na nom phptriad (apache + php + mysql)

Ako sa dostane niekto z internetu na moj pocitac ako na web sarver ??? Teda co musim zadat do prehliadaca, aby zacalo tahat data z toho PC kde je server, lebo ked dam IP z internetu, napise mi "stranku nelze zobrazit" lebo ju chce tahat z pc na ktorom je net.

PLS poradte.
Wizardek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2004
Bydliště: Frýdlant n/O

Diky za to že je pctunigu

Příspěvek od Wizardek »

Ještě že ten pctunig existuje....dupal sem se s tim nastavenim netu v siti dva dny a za boha sem to nerozchodil... Mrknu na forum přečtu par zprav a za 10min už netik běžel....
Dík moc.. :-D
Asus M2N32-Sli DX, AMD X2 4400 EE Brisbane @ max OC 3,1 GHz, A-Data Vitesta 800+ EE 2GB, Saphire x1950 GT @ 600/1600 , Hitachi 160 GB , Maxtor 250GB, Optika LG DVD-RW Sata + ukrutne chlazení
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“