Router ver. switch problém s připojením

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Remmi
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. lis 2010
Bydliště: Vyškov

Router ver. switch problém s připojením

Příspěvek od Remmi »

Ahoj, rád bych poprosil o radu ohledně připojení routru, switche do domácí sítě.
Abych začal nějak popořádku.

1- mám wifi router ZTE (od poskytovatele), který má nastavení WAN (též od poskytovatele) a LAN (kde jsou připojené 2pc na kabelu a další wifi zařízení) v nastavení auto DHCP:
IP adres 192.168.1.2 až 192.168.1.254
Maska 255.255.255.0
DNS 192.168.1.1

2- mezi druhé pc a kabel bych potřeboval zapojit switch, kde bych chtěl nastavit pevné IP adresy, aby zařízení připojená na sebe viděla v domácí sítí a zároveň, aby všechna zařízení za switchem byla připojená na net.

Zkoušel jsem metodu připojení č1 s tím, že switch byl nastaven na rozmezí 192.168.1.100 - 110 s maskou 255.255.255.0 a bránou 192.168.1.1, ale nastal problém, když druhé pc připojené na router ZTE od poskytovatele, začalo vypadávat s připojením na net. Po odpojení kabelu LAN2 funguje vše normálně. Takže hádám, že problém způsobuje router, přepnutý do režimu Switch a jeho nastavení uvedené na začátku tohoto odstavce.

Prosím o radu, jaké rozmezí adres nastavit do switche, aby se pravděpodobně nehádal s ZTE routrem, ale vše fungovalo.

děkuji, snad je to k pochopení :)
Remmi
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. lis 2010
Bydliště: Vyškov

Re: Router ver. switch problém s připojením

Příspěvek od Remmi »

ps: wifi router, který byl nastaven jako switch, jsem odpojil a sehnal jsem si klasický switch s kterým vše bez problémů funguje. Takže hádám, že bude asi problém v nějakém nastavení ve wifi routru, který tam mám zapojen v režimu switch. :(
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Router ver. switch problém s připojením

Příspěvek od Shaquille »

Vypni v routeru (tom druhem) dhcp a zapoj kabel z routeru (ZTE) do LAN portu.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
crazzykiller
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005
Bydliště: praha

Re: Router ver. switch problém s připojením

Příspěvek od crazzykiller »

Btw, pokud chces nekde nastavovat static ip, tak si na tom ZTE routeru stahni ten rosah dhcp poolu, at na ne mas misto. Staticky adresy to nesmi prirazovat, jinak tam budes mit zase konflikty.
placadlo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2015

Re: Router ver. switch problém s připojením

Příspěvek od placadlo »

Remmi píše:Ahoj, rád bych poprosil o radu ohledně připojení routru, switche do domácí sítě.
Abych začal nějak popořádku.

1- mám wifi router ZTE (od poskytovatele), který má nastavení WAN (též od poskytovatele) a LAN (kde jsou připojené 2pc na kabelu a další wifi zařízení) v nastavení auto DHCP:
IP adres 192.168.1.2 až 192.168.1.254
Maska 255.255.255.0
DNS 192.168.1.1

2- mezi druhé pc a kabel bych potřeboval zapojit switch, kde bych chtěl nastavit pevné IP adresy, aby zařízení připojená na sebe viděla v domácí sítí a zároveň, aby všechna zařízení za switchem byla připojená na net.

Zkoušel jsem metodu připojení č1 s tím, že switch byl nastaven na rozmezí 192.168.1.100 - 110 s maskou 255.255.255.0 a bránou 192.168.1.1, ale nastal problém, když druhé pc připojené na router ZTE od poskytovatele, začalo vypadávat s připojením na net. Po odpojení kabelu LAN2 funguje vše normálně. Takže hádám, že problém způsobuje router, přepnutý do režimu Switch a jeho nastavení uvedené na začátku tohoto odstavce.

Prosím o radu, jaké rozmezí adres nastavit do switche, aby se pravděpodobně nehádal s ZTE routrem, ale vše fungovalo.

děkuji, snad je to k pochopení :)
1/ adresy se nenastavuji do switche
2/ doporucil bych trochu jine nastaveni:

ZTE -ethernet-> AP s DHCP -ethernet-> switch -fyzicke masiny

ZTE Ti bude delat jen preklad ven, prakticky jen firewall, do neho bude pripojene kablikem APcko, ktere zaroven bude slouzit jako DHCP nejenom pro zarizeni pripojene pres wifi ale take ty pripojene pres switch, ktery je pripojen do lan portu DHCP. Tim nebude dochazet ke konfliktu a pokud je ZTE pod supportem treti strany, tak ti nebude koukat do vnitrni site. Pokud chces muze na APcku klidne nastavit i jiny adresni rozsah pro wifi zarizeni a fyzicke aby jsi je treba mohl lepe rozlisit v pripade ze je logujes. Zaroven na tom APcku muzes rezervovat v DHCP nastaveni adresy pro sitova zarizeni, ktera chces aby se na siti videla stale pod stejnou adresou...

je to jednoduche a ucine (takhle jsem to instaloval nekolika kamaradum a jsou spokojeni).
Café R0nDo PC@mastná klávesnice - většinou....
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“