Jak naformátovat disk do NASu?

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak naformátovat disk do NASu?

Příspěvek od LukášST »

Chlapi, dostal se mi na stůl D-Link DNS-313 ve kterém je 1TB disk. Rád bych ho používal s 2TB diskem, jenže jakmile disk vložím do NASu, tak svítí zelená dioda místo modré - zelená značí, že je téměř plný disk. Bohužel pokud svítí zeleně do NASu se nedostanu po síti (nedostane IP od DHCP)
Zkoušel jsem disk kompletně formátovat na NTFS, exFAT, FAT a v poslední řadě jsem přes cmd/DISKPART kompletně smazal všechny partition a bezezměny.

Napadá někoho co s tím?
na původním 1TB disku z NASu jsou 4oddíly, 2 po cca 400MB, jeden cca 150MB a zbývajících 990GB je NTFS.
Mě napadlo vytvořit klon toho 1TB disku, ale bohužel nemám stolní komp na kterém to provést a mám jen jeden externí rámeček na 3,5" disky :)
Ocením jakoukoliv radu nebo nápad, jsem poměrně bezradný :(

ps: kupovat jiný nas, když mám tenhle doma se mi nechce, za účelem zálohy záložních ext. disků + filmy do TV to bohatě stačí.

Díky!!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak naformátovat disk do NASu?

Příspěvek od python.p »

Co se poradit s webem výrobce NASky?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Jak naformátovat disk do NASu?

Příspěvek od Holda »

EXT4 by mu měl chutnat o něco víc.
Ale z recenze to vypadá, že problém je v tom, že na disku nemáš OS.
Pro inicializaci boxu je nutné využít dodávané CD, jež jeho pevný disk naformátuje. Do té doby bude zařízení v síti neviditelné, a vy jej nebudete moci nijak použít. To mi přijde jako poněkud podivný přístup a nevidím důvod, proč bychom nemohli jednoduše box připojit, zjistit na routeru jeho přidělenou IP adresu a už v nastavení pomocí prohlížeče jej nastavit.
.
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak naformátovat disk do NASu?

Příspěvek od LukášST »

EXT4 zkusím, to mě nějak nenapadlo..

Že tam není systém mi je jasné, ale i když jsem disk připojil přes USB i přes ethnernet k woknům kde jsme měl onu instalačku puštěnou, disk nebyl nalezen. Proto jsem vás oslovil :)
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“