Router pro GBit WAN

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Router pro GBit WAN

Příspěvek od Holda »

Ahoj,
shámín řešení pro GBit internet. Dosud jsem měl TP Link WDR3600, ale odešlo mu 2,4 rádio. Když jsem ho kupoval, tak byl s featurou WAN accelaration, po jejímž zapnutí byl schopný uroutovat kolem 750 MBit.
Dneska už to nikde nevidím. Máte zkušenosti, zda výkon samotného CPU je tak velký, že to z WAN do LAN uroutuje na tom GBitu? Třeba MIKROTIK RB962UiGS-5HacT2HnT hAP ac?
Bezdrátová část pro mě není moc zajímavá, stačí mi, aby jí to mělo v 2,4 a 5 GHz, ac neužiju, jedu krom telefonů na metalice.
IEEE 802.1Q a port trunking je vítaná funkce, ale vydržím bez ní.
Upřímně by se mi líbílo řešení UniFi Security Gateway + UniFi Switch + jejich AP, ale to je finančně mimo jen tak na doma.

Id
.
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Router pro GBit WAN

Příspěvek od Salamander »

Vsak ten Mikrotik udava rychlost routingu :wink:
Na security gateway bych se vykaslal a radsi poridil EdgeRouter Lite a k nemu MIKROTIK wAP ac (sice venkovni, ale na doma se da normalne pouzit) To mas nejakych 2600+1700 a uroutuje to ten gigabit uplne v klidu :)
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Router pro GBit WAN

Příspěvek od Zivan »

A nestacilo by ten TP-Link ponechat, vypnout mu nefunkcni Wifi a pripojit nejake levne AP/router?

Idealne, kdyz se nejaky takovy vali doma v supliku.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Router pro GBit WAN

Příspěvek od Holda »

Jako bylo a k tomu do toho nahrát DD-WRT. Ale už mám chuť si něco pořídit nového :)
.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“