spam po ukradeni hesla

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

spam po ukradeni hesla

Příspěvek od o.cabal »

zdravim, predem rikam sry za hacky carky. bohuzel se mi povedlo nejak predat heslo nejakymu blbcovi z bulharska - jednou jsem hledal nejakej warez a byl jsem na znamym foru (aspon jsem si to myslel), tak jsem se zkusil prihlasit. jelikoz pouzivam nekolik jednoduchych hesel na fora jako jsou tyhle a podobny, tak jsem je vyzkousel. Vcetne toho na vedlejsi email (ne na muj hlavni, tohle je takovej ucet pro registrace vsude mozne, kde to neni dulezity - takovej antispam), tak jsem dal obnovu hesla a dal i email. az pak kdyz mi to napsalo celkem pofiderni chybu, jsem mel podezreni. stranka mela skoro stejnej nazev jako puvodni forum a dokonce i obsah fora tam byl :sad: no jo pro priste uz vim ze nemam spechat. rikal jsem si snad to bude ok.
po par hodinach mi prisel email, ze nebylo mozne dorucit email na nekolik adres. prihlasim se a smeje se na me hlaska - nekdo se prihlasil na vas ucet z bulharska, jestli jste to nebyl vy, zmente si heslo. tak jsem si ihned zmenil heslo a myslel si ze bude klid.
ovsem za tyden opet podobna varka emailu - nelze dorucit. opet jsem se bal ale po prihlaseni zadna hlaska. pri kontrole vsech emailu mi prisla zpet i puvodni hlavicka kde nebyl puvodni server seznam ale nejakej ruskej. no a od te doby mi to takhle prislo uz asi 5x, dneska vrchol kdyz mi prisel spam na ten samej ucet ze kteryho je prej poslanej. Tady je hlavicka. Vypada to ze mi ukradli adresar kontaktu a posilaj to vsude mozne...

Received: from dhzk.pisem.net (unknown [116.101.224.62])
by email-smtpd3.ko.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.3.60) with ESMTP;
Tue, 04 Apr 2017 23:15:37 +0200 (CEST)
From: "xxxyyyzzz" <xxxyyyzzz@seznam.cz>
To: "XXXYYYZZZ" <XXXYYYZZZ@SEZNAM.CZ>

Můžu se nějak bránit? Teď to vypadá, že posílám spam já :angry2: :angry2: :angry2:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od Shaquille »

zrusit schranku
Dobrý den,
prováděli jsme na naší straně úpravy, které již nyní opět umožňují rušení e-mailových schránek na vlastní žádost. Nyní si tedy můžete požádat o zrušení schránky xxx@seznam.cz po přihlášení do této schránky v Nastavení > Schránka. Následně je třeba vyčkat 6 dní a schránka bude 7. den zrušena a smazána veškerá data. Jelikož tato funkcionalita byla obnovena, již nebudeme provádět zásahy ve smyslu rušení schránek z naší strany.
Děkujeme za pochopení.
helpdesk@firma.seznam.cz
To mas ve emailu, ktery pouzivas na spam, naparovane kontakty, nebo nam tady trosku kecas?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od o.cabal »

je to muj starej ucet, kterej uz nevyuzivam jako hlavni - kvuli vecnemu spamu a uz me fakt nebavilo kazdy tyden se odstranovat z 10 subscribe. kontakty se vytvorili automaticky (dekuji ti sezname.cz) kdyz jsem napr. odpovidal na email co mi prisel. prislo mi neslusne odpovidat z jineho emailu (hlavniho), kam se zpravy jen preposilaji
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od Shaquille »

Tak kdyz ti na spam mail chodi emaily, na ktere je treba odpovidat... mas v tom docela bordel.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od o.cabal »

ten email jsem normalne vyuzival takze mi na nem visi XX registraci, ktery nejdou jednoduse zmenit. zalozil jsem novej ucet a v tomhle nastavuju postupem casu filtry dle spamu co chodi. kdybych mohl tak jsem ten email zrusil :) mam totiz jeste jeden email a to je v podstate to samy jako tenhle, akorat nikdy nebyl vyuzivanej normalne a je to fakt jenom na warez fora apod

jinak: ztratil jsem kvuli odepisovanim na kraviny, ktery mi absolutne nepomuzou 15 minut zivota. Uz sem nepis vocas
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od Hexik21 »

OT @o.cabal, snaží se ti pomoct a ty ho nazveš, že je ocas?? Jestli si ty 4 řádky tvořil 15 minut tak upřímnou soustrast...
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od o.cabal »

to mi rekni jak se mi snazil pomoct krome jedne otazky nevedouci nikam?

on psal 8:16, já psal naposled 8:33. to je cca 15 minut, celou dobu jsem byl na foru :lol:

edit:

rekapitulace - v prvnim prispevku rika ze lzu, v druhym ze jsem neporadnej. to je fakt pomoc jako prase :wink:
i3 6100 (zatím box, mám ninja 4) + GB B150M-D3H DDR3 + 2x4GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz 1,35V + ati 5770 (+accelero) + adata XPG SX900 + 3x 1TB
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od shorty25 »

Shaq má pravdu, máš v tom bordel. Nemáš lézt na warez fóra, když pc rozumíš jak koza náklaďáku.
Vždy prodávám i jinde.
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od o.cabal »

nevim co vic napsat.

asi ze na otazku "Můžu se nějak bránit? " v souvislosti se spamem neodpovedel NIKDO. a vsichni tu pisou kraviny. Jednalo se o phishing s tím, že falešná stránka měla starou DB ukradenou z origo serveru!!! Se proste stane, jsem se přehlídl - v názvu webu bylo myslím jen číslo navíc....

priste sem na foru napisu "mam si koupit zvukovku XXX nebo YYY?" a odpoved bude mas spatnej zdroj a vymen procesor za AMD a mas na hdd bordel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-D :-D :-D :!: :!: :!:
i3 6100 (zatím box, mám ninja 4) + GB B150M-D3H DDR3 + 2x4GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz 1,35V + ati 5770 (+accelero) + adata XPG SX900 + 3x 1TB
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od Octopuss »

Tuhle diskuzi bych asi nejlíp shrnul slovy "nerozumět řeč tvoje kmen".
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od Don »

Branit uz se nemuzes, protoze to posilaji tvym jmenem, ale ne z tveho emailu. Kontakty ti stahli a pouzivaji je. Co jsi cekal? Ze budou hodni? Je to bot a tomu je to jedno.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
o.cabal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Hradec k
Kontaktovat uživatele:

Re: spam po ukradeni hesla

Příspěvek od o.cabal »

ok diky
i3 6100 (zatím box, mám ninja 4) + GB B150M-D3H DDR3 + 2x4GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz 1,35V + ati 5770 (+accelero) + adata XPG SX900 + 3x 1TB
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“