Nefunkční síť

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
lagardere
Nováček
Nováček
Registrován: 09. srp 2014

Nefunkční síť

Příspěvek od lagardere »

Minulý týden se mně totálně zbláznila síť. Zkusil jsem všechno, jsem bezradný, prosím pomozte.
Počítač mám spojený s routrem (ASUS RT-NT18U) kabelem. Zbytek domácnosti jede na wifi. Najednou mě nešla síť na počítači, pokud jsem se napojil na wifi síť, tak bylo vše OK.
Přes výpis IPconfig jsem zjistil, že je v PC nastavená nesmyslná adresa. Sama od sebe.
Router i PC jsou nastaveny tak, že dochází k automatickému přidělení IP dresy, viz. obrázek.
Zadat IP adresu natvrdo v PC nevede k úspěchu, PC router nevidí.
Třeba 2 hodiny to nejde a najednou se to samo rozeběhne a potom to zase spadne do špatného režimu. Nikdo na nic nešahá, prostě samo.
Router hlásí, že „Adresa IP sítě WAN není externí adresa IP. Služby s externí adresou IP nefungují“.
Router má nejnovější firmware.
Na PC jsou W10, nejnovější záplaty.
PC jsem projel dvěma anitiviry a je čistý.

Děkuji za rady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Nefunkční síť

Příspěvek od Alfajk »

jak je nastavena vnitrni sit a brana? vyscreenuj to v routeru a taky behem nefunkcnosti primo ve windows, do prikazovyho radku dej ipconfig /all
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“