Wifi modem jako repeater? TPlink W8901GB či Zyxel P-660HW-T3

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
MrPierc
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2007
Kontaktovat uživatele:

Wifi modem jako repeater? TPlink W8901GB či Zyxel P-660HW-T3

Příspěvek od MrPierc »

Dobrý den,

můj známý má od poskytovatele Wi-Fi připojení přes vzduch a po domě má zapnuté Wi-Fi.
To ale přes vzduch pokryje jen horní patro. Dolů do přízemí má vyveden síťový kabel z modemu poskytovatele k osobnímu PC.

Mám tu dva modemy, které bych mu mohl dát a dle mé teorie by mohl ten kabel v přízemí píchnout do TP linku či Zyxelu, z něj síťový kabel do dolního PC a zároveň by si mohl pokrýt přízemí s Wi-Fi, protože oba modemy mají anténku.

Modemy:
1) TP link W8901GB
2) Zyxel P-660HW-T3 v2

Otázky:
1) Jaký modem použít?
2) Bude umět některý z nich funkci tzv. "repeater"? Jen jsem o tom četl, ale nikdy jsem to nepoužíval.
3) Jak zapojit dole modem a jak ho nastavit v admin menu toho modemu (Zyxel, TP link)?
4) Musím pro toto nastavení znát login informace od horního modemu od poskytovatele?
5) Nastavit jako repeater nebo jako Access Point? Toto jsem si jen někde vyčetl, nikdy jsem to nenastavoval.

Děkuji za rady.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Wifi modem jako repeater? TPlink W8901GB či Zyxel P-660H

Příspěvek od Shaquille »

V modemu (jednom z tech dvou co mu chces dat) nastav WiF a vypni DHCP (bude jej ridit "hlavni" router v prvnim patre), kabel v prizemi zapoj do LAN portu. Modem bude fungovat jen jako switch a wifi. budes mit 2 wifi site (jednu nahore z hlavniho routeru) a jednu v prizemi z druheho.
Login do hlavniho routeru nepotrebujes.

Pokud modem umi funkci reapeteru (opakovac) - v parametrech jsem nenasel, tak ji zapni a pripoj na lan kabel (dole). Vyhodou je, ze budes mit jednu Wifi sit s jednim heslem.

Ktery ze dvou vyse uvedenych pouzit bych rekl, ze je uplne jedno... Oba jsou starsi, bez 5GHz Wifi. TP link ma papirove vykonnejsi antenu.

Nejsem ale sitar, kdyz tak me opravte (weslo)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“