Ukládání přihlašovacích údajů do prohlížeče

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
malca
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2004

Ukládání přihlašovacích údajů do prohlížeče

Příspěvek od malca »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na vaše názory, jak moc je bezpečné ukládání přihlašovacích údajů do prohlížeče. Četl jsem na toto téma několik článků a diskuzí, někteří uživatelé píší, že žádné nebezpečí nehrozí, jelikož data jsou na PC ukládána v zašifrované formě, jiní před ukládáním hesel naopak varují. Používám prohlížeč Mozilla Firefox.

Konkrétně mi jde o uložení přihlašovacích údajů do administrace několika webových stránek, jelikož tam mám hesla bezpečná (sekvelce náhodných znaků) a když provádím hromadné změny na všech webech (např. aktualizaci redakčního systému), zabere přihlašování do každého webu zvlášť značné množství času. Uložení přihlašovacích údajů by mi tedy značně usnadnilo práci, nechci však riskovat nějaký možný unik těchto dat.

Nejde mi ani tak o možnost zneužití toho typu, že se mi někdo může dostat k počítači, když od něj odejdu a hesla zjistit, to si samozřejmě ohlídám. Řeším spíše bezpečnost z toho hlediska, zda nehrozí unik přihlašovacích údajů přes internet (např. díky nějakému viru) potenciálnímu útočníkovi na webové stránky.

Díky moc za vaše názory a odpovědi :)
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“