Powerline připojení

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Powerline připojení

Příspěvek od CZ_viper »

Ahoj,

potřeboval bych poradit s Powerline adaptéry. Chci dát do obýváku PC k TV a připojit ho do sítě, ale potřebuji co nejvyšší rychlost, tj. WIFI nepřipadá v úvahu a kabel tahat nechci, protože bych musel dávat lišty a vrtat zdi. Proto mě napadly ty Powerline adaptéry, ale po přečtení několika recenzí to vypadá, že i ty nejrychlejší označované jako 2000 mají rychlosti stěží kolem 200 Mbit/s.

Nemáte nějaké zkušenosti s adaptéry, které dosahují rychlosti blížící se 1 Gbit/s?

Díky.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
tackleberry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Powerline připojení

Příspěvek od tackleberry »

S Powerline je ta potíž, že ti nikdo nezaručí jak ti to pojede dokud to nevyzkoušíš v reálu. V praxi jsou s nima dost potíže a může se stát, že mezi různýma zásuvkama dosáhneš velice rozdílných rychlostí.

Napíšu ti mojí reálnou zkušenost. Chtěl jsem připojit dvě TV v různých místnostech (kabel tehdy nepřipadal v úvahu z hodně důvodů). V domě jsou 15 let staré el. rozvody. Vzal jsem 2 sety co mají 100Mbit a vnitřne 500Mbit mezi sebou. Abych to otestoval tak kromě 2 TV jsem přes powerline provizorně připojil i PC. Změřil jsem, že rychlosti od PC na router a jednu z těch TV byly kolem 150 Mbit vnitřne, ale na tu druhou TV to bylo jen 11Mbit. Ping byl ok cca. 3ms. Další věc co jsem zaznamenal, že ten powerline adaptér přenášel šum z el. sítě na integrovanou zvukovku v PC. Ten zmizel až když jsem ho připojil přes APC přepěťovou ochranu s potlačením šumu.
Dále je možnost, že ti rychlosti a případně míru toho šumu může ovlivňovat další aktivní spotřebič.
...
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Powerline připojení

Příspěvek od CZ_viper »

Toho se právě bojím, PC bude sloužit jako HTPC, takže přenášet šum na zvukovku by byl fail a APC tam dávat nechci.
Nejsem příznivec zkoušení věcí ve 14 dnech, nicméně tady mi asi nic jiného nezbyde.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Powerline připojení

Příspěvek od Don »

Take s tim nemam moc dobre zkusenosti - sum, spatna rychlost, mikrovypadky atd. Kabel je kabel.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Powerline připojení

Příspěvek od Shaquille »

Idealne powerline funguje na jedne fazi. Pokud "prochazi" pres hodiny, nefunguje vzdy korektne.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Powerline připojení

Příspěvek od Zivan »

Zkousel jsem 500Mb/s adaptery a treba doma v panelaku vedlejsi pokoje a byly obcas vypadky. Na druhou stranu jsem tak dostal internet z druheho patra rodinneho domu do spolecenske mistnosti cca 50m od toho domu. Nezkousel jsem ale rychlosti ani nejaky dlouhodoby test stability. Jen jsem nekolikrat za den zkusil neco nacist v telefonu (k power adapteru byl pripojeny wifi router) a bez problemu.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“