Nový router, problém s pingem

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Nový router, problém s pingem

Příspěvek od Nerdis »

Před asi 3 týdny mi přišel xiaomi router: Mi Wi-Fi 3C(R3L), firmware: MiWiFi Stable 2.8.27. Je to čínská verze (pokud jsem to pochopil dobře, tak čínská verze = globální, akorát do tý globální je nahranej EN firmware). Vše jsem nastavil proběhlo vše ok. Zkoušel jsem najít EN firmware to se mi též povedlo.

Chvilku to fungovalo dobře, ale po pár dnech jsem začal zaznamenávat pády internetu. Jakoby vteřinové výpadky na 0 (nebo se to hodně zpomalí) a zase naběhne v rozmezí každých 30 sekund - minuta. Tak jsem začal hledat co a jak a zkoušel jsem pingat na router. Zjistil jsem, že ping 20-30ms a v průměru každých tak 20 pingnutí je 50 - 1000ms, což mi přijde poměrně dost.

Hrál jsem si se změnou channelu to se mi povedlo teda snížit ping na 1-10ms ale pořád je tu každých 20 pingnutí ping 100 - 1000ms. A občas request timed out a někdy to prostě jede uplně příšerně.
Je úplně jedno kolik zařízení je připojených nebo jak daleko jsem od wrt. Stejný čísla ukazují i ostatní zařízení.
A poskytovatel to není, protože od něj je ping +-3ms konstatně.

Nesetkal jste se náhodou někdo s tímto problémem?

Takto to nějak vypadá:
http://imgur.com/a/wP1jl
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od Weslo »

u wifi je kolísání vlastnost, nikoliv chyba, moc nevím co řešíš. stabilita odezvy = kabel
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od ttx »

Ak sa to zmenilo zmenou kanalu, tak najskor chytas rusiaci signal nejakeho pocitaca v okoli, ktory pracuje na 40 MHz sirke kanalu.
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od Nerdis »

Dneska mi má přijít lepší wifi přijímač než ten co mám, tak uvidim, jestli se to nějak zlepší.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od Nagant »

Tady je nějaký tip, pokud tam ovšem řeší stejný problém (spíš s tím WiFi-Boost):
https://twitter.com/geekyranjit/status/ ... 8192262146
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od Nerdis »

Tak vyměnil jsem tl-wn722n za TP-LINK Archer T4UH AC1200. Signál mám oproti původnímu 100% při malém používání, při stahování 85-90%, ale konečně to jede tak jako před tím.
Takže to vidím na dobrý signál ale nebylo stabilní připojení. Upřímně mě to ale překvapilo, protože pod náma v bytě mají silnou wifinu, takže jsem nečekal, že to něco udělá.

@Nagant toto jsem našel, ono to samo o sobě říká, že mám net nad 50MB takže netřeba použít QoS, ale i když jsem použil a manualně nastavil tak to nic nedělalo. Ale uvažuju nad tim, že možná nastavim na různá zařízení omezení.
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od ttx »

Ako si vyriesil toto:
Stejný čísla ukazují i ostatní zařízení...
tym lepsim prijimacom TP-LINK Archer T4UH AC1200 ?
To sa vylepsilo aj na tych ostatnych zariadeniach ked si vymenil prijimac na pocitaci?
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od Nerdis »

U routeru jsem zjistil z inssideru, že i když jsem nastavoval 20/40mhz tak se to neměnilo, takže po různým přenastavování a konečně nastavení na 40mhz už ping vyskakuje max na 60ms a občasný request time out.

A ostatní zařízení v jiných částech bytu měla stabilní připojení. Stabilní nebylo pc a tablet. Tablet je starší s nic moc wifinou a na pc levná wn722n. Na mobilu (galaxy s6) to šlo ok. Takže jsem zjišťoval, jestli to nemůže bejt prostě slabej přijímač.
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: Nový router, problém s pingem

Příspěvek od ttx »

TL-WN722N som pouzival nejakych 5 rokov. Nepametam sa, ze by s nim bol problem. Kupoval som ho ako najlepsi prijimac na trhu pred 10 rokmi. Momentalne bezim na Tenda W311U+ a cez 3 steny na vzdialenost 20m oproti sunke TP-Link 741ND to prenasa data rychlostou 90 Mbps. Ping nemam nikdy vyssi ako 5ms, vacsinu casu do 2ms.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“