Sluchátka do 180€

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
mufko
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2016

Sluchátka do 180€

Příspěvek od mufko »

Čaute

Rozhodujem sa medzi kúpou slúchadiel , primárne využitie je počúvanie hudby (hlasitosťou takmer na minime , počas štúdia) a rôzne podcasty , online prednášky atď. Ďalšie aktivity príležitostné hranie , seriálny , filmy , anime... Denne nosím viac ako 6 hodín , vyžadujú teda kompromis medzi pohodlím no aj dobrou izoláciou okolitého zvuku , čím tesnejšie tým lepšie (internát , cestovanie vlakom , či kancelária)
Mali by byť zatvorené a okolo celých uší.

za + považujem odnímateľný kábel , a taktiež dlhý kábel ideálne 2,5-3 m , výzorová stránka nehrá absolútne žiadnu rolu. Kvalita materiálov a životnosť je podstatná , aj keď sa ku ním chovám čo možno najšetrnejšie. :D

Momentálne ma zaujímajú tieto dva http://www.muziker.sk/audio-technica-ath-m50-x-black alebo http://www.muziker.sk/beyerdynamic-dt-770-pro-80-ohms no rád si nechám poradiť aj od skúsenejších ľudí v tejto oblasti.
Ďakujem.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
ATH-AVC500 jste nezvažoval? Víceméně to stejné jen za méně peněz. Pocit pohodlí je subjektivní a u toho zrovna platí sto lidí, sto chutí.
ignorelist: Stratos (již trvale)
mufko
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2016

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od mufko »

Tie mám práve na sebe :D , ako ideálne by bolo porovnať si ich tak že si vyskúšam obe naraz :) a podľa toho sa rozhodnem , či to stojí za ten doplatok či nie , no u týchto mám problém pri dlhšom nosení trošku tak zvláštne tlačia uši no inak aj mimo to sú to jedny z najlepších pomedzi ktoré som skúšal :)
Predávam ich ale preto že sa na ne našiel kupca za dobrú cenu :D A verím že tieto budú pohodlnejšie a lepšie izolovať zvuk ešte.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od davkol »

Z těch dvou určitě DT 770 Pro, jsou to jedna z nejpohodlnějších uzavřených sluchátek (ale s těmi ¿semišovými? náušníky trochu na úkor izolace). Akorát doporučuju předem vyzkoušet, protože ten charakter zvuku (hlavně výšky) není pro každého. Taky se hodí slušný zesilovač (protože basy, tím spíš u 80Ω verze).

Jinak bych zvážil, co mě tak z hlavy napadá, některou variantu/modifikaci Fostex T50rp.
mufko
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2016

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od mufko »

jj diky , som zisťoval no uvidím ako s tými semišovími bude izolovať , alternatíva je buď http://www.muziker.sk/beyerdynamic-dt-7 ... ock-901081 (tam sú kožené) uvidím ako pohodlie a o koľko sa zlepší izolácia , no začali sa mi pozdávať aj tieto https://www.alza.sk/hyperx-cloud-ii-hea ... 304470.htm (sú aj lacnejšie , majú mikrák , len nvm ako budu dobre izolovať v porovnaní s tými 770 :) ak rovnako beriem tie nakoľko až tak kvalitný zvuk mi netreba :D )
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od davkol »

80Ω a 32Ω verze se liší charakterem zvuku (80Ω má mj. hlubší basy), ale pochopitelně nároky na zdroj – o tom tady zatím nepadlo ani slovo. Náušníky na nich jinak jde snadno vyměnit.

HyperX Cloud je přeznačený podstatně levnější Takstar (už nevím, který model přesně). Jsou to slušná sluchátka, ale o třídu níž oproti DT 770. To už bych se spíš podíval přímo na nabídku značek jako Takstar, Superlux, Samson apod.
mufko
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2016

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od mufko »

super diky za tipi a objasnenia , ako zdroj bude moja doska :D ešte uvidím aká ale klasika čo si dávam do PC zostavy teraz novej https://www.alza.sk/msi-b150-gaming-pro-d3028160.htm najskorej táto sú aj také čo podporujú až do 600Ohm tak uvidím ktorú ešte vezmem no uvažujem či má vôbec zmysel brať drahšie slúchadká ako sú tie beyery. Či tam bude nejaký veľký rozdiel v tom oproti hyperxII , zosilovač či zvukovú kartu externú kupovať moc nechcel preto sa pýtam ak mi vieš poradiť :)

Ale pre mňa úplne prioritné sú funkcie pohodlie a odzvučnenie taký kompromis niečo čo sa dá nosiť celý deň a izoluje to zvuk. s mojími audio-technica ath-t500 som akotak spokojný no kamoš by ich kúpil žeby mi to ani nevadilo predať tak preto by som ich vymenil , nejako mi nesedia , aj ked som si za 3/4 roka zvykol :D a mám ich rád vzal by som iné he
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od davkol »

To, že zvukovka „podporuje 600 Ω“, je nesmysl. Na straně sluchátek je podstatná (1) impedance (která se liší v závislosti na reprodukované frekvenci, to číslo ve specifikacích (např. 80 Ω) je zpravidla minimum) a (2) citlivost (SPL). Na straně zdroje je zásadní mj. (1) jaký proud dokáže dodávat při dané impedanci, (2) jaká je výstupní impedance. (Plus u základní desky problémy typu rušení.)

Osobně bych se pro dané účely držel těch ATH kolem ucha – na hlavě mi nesedí, ale dají se modifikovat. Nebo bych zkusil DT 770. Nebo ty fostexy. Nebo ušetřit a zůstat u těch levných studiových modelů.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od PKBO »

davkol, evidentně tomu rozumíš trošku více než spousta jiných, třeba by jsi mě poradil, já mám DT990 + Recon 3D Fatal1ty Champion, sluchátka jsou 600 Ohm a hrají celkem potichu, předpokládám že je to potíž zvukové karty, ATH-T500 jsem jel defakto na 30% hlasitosti zde jsem na 100% a stejně to není dost..

Je možnost nějak to vyřešit ? Používám standartní drivery, nevím zda by něco vyřešili ty Omega drivery, nebo se mám smířit s nákupem jiné zvukovky ?

Jsem v celku vybíravý, mám rád SW creative, konkrétně jejich scout mode, díky kterému slyším pomalu líp než vidím při gamingu, kvalita zvuku je trochu horší než s Phoebusem, kterého jsem měnil kvůli driverům na W10 teda no... Co ale mě hodně vyhovuje, to jest front panel, kde se jednoduše můžu přepínat výstup a jedním čudlíkem tak defakto menit Bedny / sluchátka, což je prostě hodně pohodlný..

Takže měl by jsi nějaký typ do čeho jí, ideálně aby se to blížilo všem těmhle věcem co mám rád ? .)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od davkol »

Externí zesilovač, který má požadovaný výkon. (Co je zrovna na trhu, nevím.)
ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od ÿthren »

no nejde o výkon, spíš jako o úroveň napětí. ta zvukovka by mohla mít nějaký integrovaný sluchátkový zesilovač to tak vypadá. některé takové zvukovy mají v ovladačích možnost nastavit zesílení třeba o 12dB nebo podobně právě kvůli různé impedanci sluchátek.
Sluchátkový zesilovač by to veřešil, ale takové řešení by bylo drahé (pokud by mělo mít nějakou kvalitu), to už si radši můžeš koupit třeba nějakou asusu s integrovaným sluchátkáčem (třeba z druhé ruky) ty mají takovou volbu v ovladačích
mufko
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2016

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od mufko »

Táák bol som si vyskúšať :D

Tie HyperX Cloud II , no ... izolácia , pohodlie , zvuk , všetko v poriadku . fajn za 80e

m50x - asi najväčšie sklamanie , keď som si ich chytil vyzerali tak lacno , nijako , zvuk síce pekný , no izolácia slabšia (aj keď o nich hovoria ako o dobre izolujúcich) a pohodlie kôli veľkosti , boli menšie než som čakal moc nesplnili moje požiadavky. mal som ich skôr cez , než okolo uší.

Beyerdynamic Custom one pro - neskúšal som osobne , no po recenziách vyzerajú dobre, len sú trošku drahšie , ako môj doposiaľ najväčší favorit :

Beyerdynamic DT770 32ohm verzia , izolácia super tým že som to skúšal v skušobni kde zároveň hrala hudba a búchali bubeníci vedel som celkom dobre ohodnotiť izoláciu - tá bola veľmi dobrá , rovnako ako aj pohodlie , čakal som že budú ťahšie (čo ma prekvapilo príjemne) a že prítlak bude väčší , čo mi zasa trošku chýbalo , no možno tým že to boli nosené , a zvuk taktiež bez problému.

Teraz je otázne že v čom sú iné a či majú nejaké odlišné vlastnosti oproti DT770 M (tie by mali izolovať najlepšie) A DT770 pro 80 a 250 Omh verziami , kde sú velurové náušníky , čo by asi mohlo ovplyvniť tú izoláciu , len tie sa mi už nedali skúsiť ak niekto máte skúsenosť podelte sa ďakujem :D

Ono vraj ku ním treba zosilovač , alebo zvukovku , ak by to spôsobilo jedine to že by hrali ťichšie to mi vôbec nevadí viac ako na 20% hlasitosti ajtak nepoužívam :)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Sluchátka do 180€

Příspěvek od davkol »

DT 770 M nebrat! Přítlak je extrémní, což mně osobně nevadí, ale koženkové/gelové náušníky jde dát i na Pro. Hlavně, mají jiné měniče a hrají slušně jenom při vyšší hlasitosti. Je to fakt jenom pro bubeníky apod.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“