Rušení PC

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

Zdravím, mám problém, který mě delší dobu trápí. Jedná se o rušení zvuku počítače. Nezáleží z čeho poslouchám, jestli repro nebo sluchátka. Taky nezáleží jak jsou připojeny, jestli přes USB zvukovku nebo přímo do int. zvukovky v pc. Vždy, když hýbu myší tak slyším takový piskot. Taky je to hodně slyšet když zapnu nějaké video nebo cokoliv na youtubu atd. Co myslíte, že pomůže, nebo popř. co to může dělat. Pomohl by USB HUB s vlastním napájením a do toho zapojit USB zvukovku a myš ... ? Díky
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Rušení PC

Příspěvek od rbclass »

ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: Rušení PC

Příspěvek od ÿthren »

no rušení od USB přenosů asi nebude dáno zemní smyčkou, tak tím by si asi moc nepomohl. to spíš by mohlo pomoct oddělění USB.
jinak takové ty klasiky se ztlumováním mikrofonu a podobě jsi zkoušel?
je to to fakt hodně divné. ty usb zvukovky k tomu mají tendenci, jelikož často nepoužívají USB izolátory ale jde to slyšet většinou jenom ve sluchátkách, kdy musí člověk snížit hlasitost tak na 3% aby mu to neutrhlo hlavu.

... ale to že to dělá divné zvuky u youtube je opravdu hodně divné, není to jenom nekvalitou zvuku z youtube? ... ale určitě bych tu tvou USB zvukovku zkusich zapíchnout i do jiného PC jestli to bude dělat taky. to je takový základní odrazový můstek.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

ztlumovani mikrofonu jsem nezkouzel, ono to jako kdyby vrni kdyzdam video na celou obrazovku tak je to jeste horsi, zvukovka je ok. Uplne stejny brum to ma na integrovane. Kvalitou videa to urcite neni .
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Rušení PC

Příspěvek od Butch »

Vypni vsechny nepotrebne audio vstupy. Tohle vzdycky pomohlo.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

Problém vyřešen, rušení nebylo z PC ale z napájení z 220V. Sluchátka samozřejmě bez napájení jeli vpohodě. Reproduktory jsem propojil prodlužkou k jiné zásuvce a je to ok.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Rušení PC

Příspěvek od Atapi »

Řeším něco podobný, nejspíš něco v domě mi ruší repro (jak z PC, tak ze set-top boxu), ale možnost připojení na jinou fázi nemám, co s tím? Napadlo mě nějakej VF filtr, ale našel jsem jen nejlevnější za 1500 a to mi příjde dost vzít to jen na test, jestli by to vůbec pomohlo...
Obrázek
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Rušení PC

Příspěvek od dohnalik »

Většinou stačí na kabel přicvaknout tu feritovou šílenost a je po rušení.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Rušení PC

Příspěvek od Atapi »

Cosi jako tohle? http://www.gme.cz/feritove-perly-krouzk ... -p612-012/
No zkusím co to udělá.
Obrázek
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Rušení PC

Příspěvek od dohnalik »

ano
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

Trochu obnovím téma, repro je jiné, než když jsem zakládal téma, ale vyskytl se problém znovu.
Při pohybu myší po ploše slyším potichu jak bzučí v repro, pokud zapnu nějakou hru (po případně video na youtube fullscreen) objeví se vrčení. Odpojím vga kabel z výstupu na grafice a vrčení ještě zesílí, po připojení je to o něco lepší. Celé je to připojeno přes XLR vstup na Alesis M1 520 do zvukovky Asus Xonar u1 a usb do počítače. Vyzkoušeny jiné usb porty, jiný vstup na repro (6,3 jack) s jiným kabelem, připojení přes prodlužku po domě, i přes přepěťovku. Také jsem zkoušel odpojit z monitoru antenní kabel. Taky je jedno jestli repro napojím přes Xonar nebo přímo na integr. zvukovku, nepomůže.

Dodám, že pokud připojím sluchátka do zvukovky, tak brum je pryč. Ale naopak pokud připojím repro na jiný výstup hraje bezproblému.

Takže rušení jde z PC.

Má někdo nápad co vyzkoušet nebo koupit, abych se toho zbavil ?

Budu moc vděčný za rady. :)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Rušení PC

Příspěvek od crashPC »

Ano, zažil jsem si obdobné. Na desce zkus poštelovat v biosu položku něco jako "clock spread spectrum" jestli to ještě současné desky mají, změnit obnovovací frekvenci monitoru (což je u LCD spíš nereálné), a nakonec vyzkoušet jinou grafiku. Někdy to pomohlo, ale také jsem zažil i to, že ne, protože z nějakého důvodu měla grafika na monitoru vliv na audio stále, a já měl pocit, že problém je v digitální části počítače, a tam už mě nenapadá nic. Jedině vyměnit celej komp, protože to není ani jak odrušit. Je to vždycky trest to hledat.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

Grafiku jsem zkoušel měnit, bez úspěchu :-(
Ještě jeden poznatek, ale je divné, že když odpojím ten vga kabel tak to vrčení razantně zesílí.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

Asi koupím DAC a propojím to s PC digitálně a snad to pomůže.
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... aishan.htm

Jiné řešení nevidím.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Rušení PC

Příspěvek od crashPC »

Jo, to SNAD je důležitý. Dost se bojím, že je možná i ta šílená varianta toho, že se do audia dostává něco jinudy než analogem na zvukovce.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

Mám možnost si půjčit zítra CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD USB, ta má optický vstup, ale napájí se z usb.. Takže asi zkusím a uvidím. Potom pravděpodobně koupím DAC, jestli se v tom trochu vyznáš, můžeš poradit :-) http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=103&t=193197

Jinak díky :-)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Rušení PC

Příspěvek od crashPC »

Bohužel, v továrních produktech DAC na trhu pro audio se nevyznám. Téma jsem viděl, ale nevím.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
MataPata
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2014

Re: Rušení PC

Příspěvek od MataPata »

Zdravím, mám stejný problém. Mám aktivní studiové monitory Behringer TRUTH B2031A a na integrované zvukovce se to nedá vůbec poslouchat, jakýkoliv stisk klávesy a pohyb myší je slyšet, pískají jen při zapnutí. Zkusil jsem externí zvukovku a to samé, na notebooku je to v rámci možností v pohodě! Nějaké nápady? Děkuji :)
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Suke001 »

ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: Rušení PC

Příspěvek od ÿthren »

to že to dělá i externí taky podezřelé, co to bylo za externí?

je tam prostě velké rušení v napájení zřejmě. což by ukazovalo spíš na ne moc dobrý zdroj, případně na divnou základní desku. ale to by chtělo udělat experiment s výměnou zdroje.

nebo můžeš zkusit ten převodník, jak navrhuje Suke, taky by to mělo frčet, niméně na kvalitu zvuku to moc není, ale pokud ti stačila interní zvukovka, tak tohle bude asi taky
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“