Rušení PC

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rušení PC

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jde o to jak byla ta externí napájená, pokud nemá vlastní napájení a běžela z USB a je tam stejné rušení, tak je jasná že pochází z 5V větve celého PC (ze které je napájeno i USB), u té externí by mohlo pomoci připojit jí za napájnej hub.
MataPata
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2014

Re: Rušení PC

Příspěvek od MataPata »

No i přes optiku to trochu zlobí ale výrazně méně, ten fiio mám.
Techess
Nováček
Nováček
Registrován: 18. led 2017

Re: Rušení PC

Příspěvek od Techess »

Mám taky asi stejný problém slyším jak pc pracuje přes studiové monitory + s usb externí zvukovkou. zkoušel jsem usb hub s vlastním napájením i jiné zásuvky a nic. na jiném pc mi to nedělalo. asi je to určitě nějaká chyba v pc myslíte že kdybych vyndal grafickou kartu že to pomůže? budu rád za všechny rady už jsem fakt zoufalej snažím se dělat muziku ale s tímle chraptěním to moc nejde.Pc jsem si zrovna koupil a doufám že ho nebudu muset zase prodat.
jaxo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2017
Bydliště: okolí Veselí nad Moravou

Re: Rušení PC

Příspěvek od jaxo »

Jakou máš sestavu?Dej si ji do podpisu.Můžeš zkusit integrovanou jestli máš tu možnost.Myslím že bude na vině deska,nebo možná zdroj.
PC máš odkud není možnost vrácení ?
Case:SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black MB:ASRock B450M PRO4-F PSU:Seasonic SSR-450RM CPU:AMD Ryzen 5 3600 cooler:GELID Solutions PhantomRAM:HyperX Predator DDR4 16GB 3200MHz GPU:MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G SSD:Samsung SSD Evo 970 500 GB USB-HDD:WD My Book Essential 1TB OS:Win 10 Home 64bit Myš:Logitech MX518 Klávesnice:A4Tech B130 Monitor:BenQ GW2470 Repro:Microlab Solo6c NEW Sluchátka:Superlux HD681 EVO
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Rušení PC

Příspěvek od rbclass »

Techess
Nováček
Nováček
Registrován: 18. led 2017

Re: Rušení PC

Příspěvek od Techess »

Děkuji moc za odpovědi
PC mám z bazoše takže nevratné
Základní deska - MSI Z68MA-G43 (MS-7676)
Procesor - Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3,40GHz, Jádra: 4, logické procesory: 8
Grafická karta - Sapphire HD 6950 2GB GDDR5
RAM - Kingston HyperX 2x4GB 1600 MHz DDR3 CL9
Pevný disk - Seagate Barracuda 1000 GB 7200 ot/min, SATAIII, 32MB cache
Zdroj - Seasonic 80 plus bronze 620W, účinnost 80%+
Skříň - Zalman Z9 Plus
Chladič procesoru - Xigmatek Loki SD963
zvukovku potřebuji externí mám Focusrite 2i4 nahrávám přes ní+výstupy,vstupy
Ale když do ni dám sluchátka tak v těch to neslyším jenom v repro.
Asi zkusím koupit tohle http://nogardit.cz/d.687986.html
nebo myslíte že by stačilo na zdroje repráku dát feritový filtr?
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Rušení PC

Příspěvek od crashPC »

Se současnou creative x-fi 5.1 mám zvláštní problém. A ten problém zdá se být předběžně ve zvukové kartě. Podle způsobu práce USB a tekoucích dat napájecí část zvukovky zanáší do celého systému bordel. Nejvíce podezření vyvolává přímo procesor zvukovky. Dává do obvodu ohromné proudivé nárazy, a jelikož je zem po usb strašně tenká a strašně daleko, cloumá to i se zemí, takže jakási zemní smyčka se děje na zvukovce. Přišel jsem na to až po té, co jsem si vyrobil custom RCLC filtr - "USB pračku", a po zapojení zjistil, že nefunguje. Ona fungovala, ale obráceně - čistila USB od bordelu ze zvukovky. Diy řešení je pospojování zemí ve zvukovce a přizemnění pořádným drátem, a ufiltrování napájecích obvodů a DAC dodatečnými kondenzátory. Obecné řešení je hodit ten šmejd do konťáku. Případně koupit dobrou externí zvukovku. Přiznám se, nevím kterou...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Techess
Nováček
Nováček
Registrován: 18. led 2017

Re: Rušení PC

Příspěvek od Techess »

tak jsem zkusil koupit feritové filtry dal jsem 2 na repra a jeden na pc a nic furt stejny.je to peklo. zkusil jsem tedy filtry,usb hub s vlastním napájením a i jiné zásuvky.ještě nějaké nápady? ve sluchátkách to tedy neslyším jen v repro ale když na ně zapojím třeba notas tak to nedělá.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení PC

Příspěvek od Don »

Rozhodne by to chtelo slusnejsi zvukovku na odpich.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“