Testy reproduktorů na PCT

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od amadjr »

dobrej test ale,, dnes se jiz nedaji koupit slusne speakery za cenu 1500 jako stare genius HF-1250X, dneska frci design a hlavne genius presel se vsemi levnymi modely na digitalni zesilovace ktere jsou ploche az hanba.
v cene do 5 000kč doporucuji Behringer MS-40, Presonus Eris E4.5, M-Audio BX5. hold monitory jsou monitory, jen je treba myslet na dobu zahoreni kde hold trva nez se menice uvolni a zacnou hrat nenuceny hluboky bass.
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od jagoda »

Ja som si zohnal Microlab Solo 6C a som maximalne spokojny.
Nic "lacnejsie" by som nikomu neodporucal.
Kurzweil monitory su vsak prekvapivo dobre aj za tu nizku sumu.
Dobre su vraj aj Bose Companion alebo Creative Gigaworks.
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od crashPC »

Napíšu to i sem...

Po dlouhé době jsem zabrousil na web PCT, zkouknout nějaké recenze, na které mě náhodně nepřímo navedla nějaká stránka výrobce Creative. Bylo mi šoufl, když jsem četl ty zadek líbající recenze na šmejd. Udělalo se mi tak šoufl, že mě chytil rapl, a přemýšlel jsem, že snad začnu psát kvalitní recenze zadarmo, aby ve světě bylo vidět, jak se věci mají.
Tedy, jsem velmi příjemně překvapen, že PCT má tu suverenitu, a může si o něčem dovolit napsat, že je to šmejd. Já už bych asi volil jiná, techničtější slova, ale jsem rád, že se můžu dočíst pravdy. "Tady je vše ještě vpořádku". Dávám palec nahoru recenzentovi.
P.S.: u dražších sestav by bylo super zařadit měření TS parametrů reproduktorů. Stojí to jen kus kabelu, jack, odpor, a lepící pásku nebo plastelínu. V této recenzi by to bylo asi zbytečné/ nevyplatí se...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od jagoda »

Po dlhej dobe stale spokojny s Microlab Solo 6C. Samozrejme ucho si uz zvyklo, a to co mi prislo kedysi
ako pecka mi dnes pride ako standart. V dohladnej dobe neplanujem menit lebo setko vyhovuje, ale v buducnosti volim zase vacsi rozpocet a zase nieco z ineho sudka. Lakaju ma nejake monitory spolu s prevodnikom. Zaujimalo by ma ako zneju tie songy "surovo".
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od amadjr »

ty solo6C vypadaji moc zajimave. ze by super navrh do testu? :) ja pouzivam behringer truth b3031a a ty jsou hodne sirove. kazdopadne, menice se po pul roce uvolnily a ucho zvyklo. ted mi vsechno pripada ze hraje strasne :D
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od jagoda »

tak ked sa volaju truth :D
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od crashPC »

Behringeru se přezdívá "Bachanauši". Ne všechno od nich je vysloveně šit, ale low-end to je, a podle toho to obvykle dopadá. Microlab Solo6C by byl jistě dobrý model do testů.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od amadjr »

crashPC » truth b3031a jsou velice oblibene monitory i mezi poloprofesionaly. jsou prodavanejsi nez konkurence od esi nebo alesis, diky velke prodejnosti zvedly ceny a drzi si vysokou pricku v top oblibenych monitorech u DJ/interpretu. nehat neco, co evidentne neznas :) neznam starsi kusy, ale tyhle nove s kevlarovym woofrem a paskovym vyskacem jsou hodne oblibene.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od crashPC »

Já věřím, že ty monitory za tu cenu fungují ke spokojenosti. Proč ne. Nicméně mám s Behringerem docela dost zkušeností na to, abych si mohl dovolit napsat to, co jsem napsal. Pravda se právě snadno skryje vevnitř v krabičce, kde tomu stejně většína DJs ani nerozumí. Oblíbenost není žádný technický aspekt, který by měl člověka se zdravým rozumem dohnat k nákupu. Netvrdím, že zrovna tohle by nemohlo hrát u mě na stole, asi to nebyla zrovna nejvhodnější poznámka. Rozhodně by se mi to ale na stole neobjevilo proto, že jsem si to koupil. Dál do toho nebudu rejt. Zrovna teď ani jedna strana nemá žádné objektivní technické info, tak by to bylo jak na písečku ve školce.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od amadjr »

https://www.gearslutz.com/board/attachm ... fcfd59.jpg
ty me se mi nechtelo scanovat, ale je to temer identicke.. od 40hz po 20khz je pokles maximalne 3dB :)
nejsem dj ale s produkci mam nejake zkusenosti. jako elektrotechnik jsem je mel cele rozebrane ale ok, nebudem to dal resit. muzu ale sluchem porovnavat s m-audio, esi, event, vsechno s woofrem 8´ a prave snad jedine event hraje trochu podobne slusne jako truth s tim rozdilem, ze truth ma pevny a citelny bass, event jej rozmazne asi jako subwoofer. no, kazdopadne doporucuji zkusit :)
end.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy reproduktorů na PCT

Příspěvek od CageJ »

kym to tu neprejdem LOCK, zvrhlo sa to tu
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Zamčeno

Zpět na „Zvuk“