Praskání v reproduktorech

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Drunkoslav
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2015

Praskání v reproduktorech

Příspěvek od Drunkoslav »

Ahoj.
Mám reproduktory Genius SP-HF2.0 500A a posledních několik dní jsem si všiml nepříjemného "praskání".

Stane se to průměrně náhodně každých pár desítek sekund a trvá to asi čtvrt vteřiny, maximálně vteřinu. Každých několik hodin to ale třeba na půl hodiny přestane.
Samozřejmě jsem kontroloval jak samotné reproduktory tak všechny kabely, zkusil je zapojit do různých zařízení či dokonce odpojit od PC ale nic se nezměnilo

Zní to takhle https://drive.google.com/file/d/0B23klf ... sp=sharing
Nenapadá někoho co to může být, případně jak to eliminovat?
gothay
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2016
Bydliště: Zlonín, Praha-Východ

Re: Praskání v reproduktorech

Příspěvek od gothay »

Tenhle zvuk slýchám když vytahuju jack (tj. při zkratu na vstupu). Pokud si zkoušel měnit kabely tak ti nic moc neporadím..

Snad jen pokud máš možnost podívej se na zesilovač - odšroubuj záda té aktivní bedny, a tam by měl být zevnitř přišroubovaný. Nafot' to a hod' to sem.. a nezapomeň se podívat na kondíky v jakým jsou stavu (jestli nejsou nafouknutý, nebo netečou).

Snad ti to pomůže. ;-)

e// Na jakou to máš hlasitost? mění se síla toho praskání se změnou hlasitosti? A koukal si na vstupní konektory nebo jen káble? (cinche :?: )
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Praskání v reproduktorech

Příspěvek od Erik_bic »

zkus změnit z 192kHz na 96kHz.. občas s tim má problém zvukovka.. třeba když máš víc vytíženej procesor..
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“