Repro do 1 000 Kč

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
dom324
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2016

Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od dom324 »

Zdravím :D,
staré repro odešly, takže sháním nové. Nejsem žádný audiofil, hudbu skoro neposlouchám a bedýnky mám jen na hraní her a sledování filmů/seriálů. Chtěl bych, aby byly aspoň trochu přenosné (abych neměl problém je sebou vzít třeba na chatu atd.). Podmínka je, aby netrpěly žádným bzučením ani praskáním! Za kvalitu jsem ochoten trochu přešvyhnout limit.
Mě zaujaly tyhle Logitechy https://www.czc.cz/logitech-z200-bila/1 ... _Z200_bila Vím, že od nich nemůžu očekávat úplně super zvuk, ale dle mého by mi mohly stačit.
Budu rád za všechny vaše názory a doporučení :wink:
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od Tukanekb8 »

Ja osobne bych koupil tyto: https://www.czc.cz/genius-sp-hf-1255b/192224/produkt Hlavni duvod je drevo. Kdo ma aspon drobet sluch tak rozdil oproti "plastakum" pozna. Akorad v tvem pripade nevim jak by dopadly pri castem prevazeni treba na tu chatu... Oproti plastovym se urcite brzo odrou a omlati hrany...
dom324
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od dom324 »

To převážení nebude zas tak časté, maximálně 1 za 2-3 měsíce.
Ty Geniusy jsi slyšel na živo? Protože třeba tady http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi ... od-1500-kc hrály dvoje Geniusy příšerně a jedny výborně.
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od Tukanekb8 »

Primo tyto jsem asi neslysel, nezkoumal jsem typ... Ale vim ze genius podobneho vzhledu hral opravdu pekne! Je treba tedy porovnat recenze a vybrat spravny typ. Sam mam v obyvaku genius ale 2+1, samozrejme drevene a hrajou pekne! Az na tu modrou ledku, ktera osviti cely obyvak... Kousek izolepy to jisti :-)
dom324
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od dom324 »

Takže si asi nechám oba reproduktory poslat na prodejnu a tam si je poslechnu.
Každého ledky na bednách provokují, ale výrobci je tam prostě strkat musí...
Uvažoval jsem nad subwoofrem. Subwoofer zajišťuje basy, že? Mělo by smysl k těm Geniusům někdy dokoupit subwoofer?
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od PET5 »

Já mám tyhle Creative GW T20: http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... series-ii/
Jsou o něco dražší, ale zvuk považuji s ohledem na velikost repro a cenovou relaci za skvělý. Vynikající je kvalita provedení. Žádný šum ani při maximálním zesílení. Dokonce ani basy mi nechybí. Jsem z nich nadšen.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
dom324
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od dom324 »

Ty Creative by vyhovovaly hlavně velikostí, ale ta cena je už trochu vyšší. Zvážím je.
Ještě mě napadlo, proč se dává na bedýnky audio výstup na sluchátka? Je to jen jako "prodlužka" aby člověk nemusel lézt pod stůl k PC nebo když má krátký kabel? Nebo to zlepší kvalitu zvuku sluchátek?
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od Tukanekb8 »

Kvalitu to nezlepsi, je stejna jako v repro, akorad zvuk neleze do repro ale do sluchadel... Takze prakticky ano, prodluzka...
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od PET5 »

Výstup pro sluchátka z repro je obvykle výstupem reproduktorového zesilovače. Z toho vyplývá, že kvalita zvuku bude odpovídat kvalitě zesilovače reproduktorů. Není to tedy jen čistě prodlužka. Výhodou je ovládání hlasitosti sluchátek přes ovladač reroduktorů.

Zajímavý je i ten audio vstup externího zdroje na přední straně reproduktoru. Připojíme na něj snadno přehrávač, nebo telefon.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
dom324
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2016

Re: Repro do 1 000 Kč

Příspěvek od dom324 »

Byl jsem si poslechnout zmíněné Logitechy Z200 na prodejně. Jejich zvuk mi víceméně dostačoval až na basy, které tam prakticky vůbec nebyly.
Proto se ptám, je možné připojit je k subwoofru? Nejsem ve zvukařině zběhlý, tak mě omluvte pokud budu mlít blbosti. Z bedínek vychází jeden 3,5 mm jack, ale do subwoofru se musí připojit levá i pravá bedínka zvlášť cinchy. Dá se tohle nějak řešit, nebo prostě k těm bedýnkám nejde subwoofer připojit vůbec?
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“