alesis 5 zapojení

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

Je to asi blbá otázka ale jak mám ty alesis elevate 5 zapojit?

Kód: Vybrat vše

http://imgur.com/a/zFju5
kam mám zapojit ten koncový kabel z toho červno-bílého? Byl tam jeden jenž jsme propojil s levým a pravým repráke. Nápajecí kabel tam byl také ale co mám dělat z tim červeno bílím? pochopil jsem že to dám do těch jak je na obrázku i když to tam vůbec nedrží... kam mám zapojit ten koncoví? dával jsem to do toho zeleného (jak mám na základní desce), ale jenom ty repro bručeli, nic víc.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od morke »

Však to máš dobře. Propojení obou beden je jasný, cinch konektory podle barvy do konektorů na repro a jack do linkového výstupu desky. Pokud linkový (zelený) výstup funguje, mělo by to hrát.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

morke píše:Však to máš dobře. Propojení obou beden je jasný, cinch konektory podle barvy do konektorů na repro a jack do linkového výstupu desky. Pokud linkový (zelený) výstup funguje, mělo by to hrát.
zajímavé a mě to nejde,... a navíc ty cinch konektory tam drží jen "na heslo", vůbec to tam nezapadne.
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

lol, tak ted sem to zkusil napodruhí a jde to. Ale jak je možné že ty konektory tam jen tak vysí.. ani se nedá říct že tam drží, stačí málo, pohnout s reproduktorem a je to venku
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

mě hraj ej n ten pravý... a když to vyzkouším ve správce zvuku tak levý hraje v pravém a pravý hraje v pravým repro jakoby tlumeně.
Edit: tak ted prozměnu hrajou oba...
Edit 2: Ale nešlo by s tim něco udělat dát jiné? Dyt je to hrozný já to mám přidrožavný skleničkou aby tam ty cinch konektory držely a by se sami nevysouvali. Já věděl že toho budu litovaT... ACH JO... až na ty basy (ty hrajou moc dobře)... i moje geniusy za 500 hrajou lépe... omg ten zvuk... co sem si to koupil? xDDD
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od mstK »

Mas ty cinche doufam nasazeny az pres ty vystupky z repraku a ne jen zastrcenou tu uzsi cast do diry ?
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

mstK píše:Mas ty cinche doufam nasazeny az pres ty vystupky z repraku a ne jen zastrcenou tu uzsi cast do diry ?
NE... protože to nejde.... koukni na tohle:

Kód: Vybrat vše

 http://imgur.com/a/9yaCW
nebo to snad dělám špatně? Já je tam nemám jak zarazit. dovnitř se to cele nevejde a že by to obklopilo to taky ne...
Edit: přes ty výstupky to přeci nemůžu nasadit když ty výstupky naráží na to jak je obklopené tou uzcí casti - viz obrázek... tak co? Mám to zapojený špatně?
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od mstK »

Ta obvodova cast toho cinch konektoru by mela obejmout to co vystupuje z repraku. Nejak takhle
Obrázek
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od morke »

Musí to být nadoraz. Neboj se trochu přitlačit.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

mstK píše:Ta obvodova cast toho cinch konektoru by mela obejmout to co vystupuje z repraku. Nejak takhle
Obrázek
bohužel to neobejme.... :!:
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

už se mi to tam povedlo
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od mstK »

:D hned to hraje lip, co ? :P
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

mstK píše::D hned to hraje lip, co ? :P
to nevim, mam to na zemi pod stolem... ten kabel tam nedošáhne.... a já našel jenom tenhle černý a červený.,... ten by tam taky šel? https://www.czc.cz/premiumcord-jack-3-5 ... 98/produkt
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od marvinnrv »

Teda kluku ty seš expert ... :lol: :lol: :lol:

Jinak ano ten kabel tam půjde. Jinak mi neříkej že ten propojovací kabel co má na jedné straně jack, kterej dáš do zvukovky a na druhý straně 2x cinch má jen půl metru? Že ti to nedosáhne od PC pod stolem nahoru abys postavil repra na stůl ...
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

má jenom půl metru a nedosáhne tam. A nevadí že tam je místo bélé barvy černá? Je to to stejné?
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

jinak poslouchám to pod stolem a že by něco krom těch basů extra to se říct nedá... ještě tomu dám šanci koupím ty větší chynce, ale asi budu vracet a koupit creativy. Možná bych koupil bosse, ale bojím se za tu cenu. A to sem se těšil. ted sem našel normálně červenej a černej tak koupím a uvidím.
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od marvinnrv »

Hele ty se ptáš na píč...y tipu jestli vadí že ten delší kabel co chceš koupit má místo bílí koncovky černou? To snad nemyslíš už vážně :o ... jinek ne nevadí, ani když bude růžovej a bude mít fialové puntíčky...

Posloucháš to 5minut pod stolem, buch ví jak to máš zapojený, když ani neumíš nastrčit cinchovej konektor...
Hned píšeš že to chceš vrátit ... pane bože ... ty ať si koupíš cokoliv tak ti to nebude vyhovovat ... Jiný lidi by pokejvali hlavou, že za ty peníze to hraje velice obstojně, jenže ty mají možná nějakej sluch, neposlouchají to pod stolem a uměj píchnout piňďoura do dirky na doraz ...

Normálně bych teď chtěl bejt s tebou v tý místnosti a věřím že bych se nestihl divit, co tam s tím vyvádíš ...
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne pon 2. led 2017, 19:27, celkem upraveno 1 x.
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od morke »

Ve slušnosti, jestli trollíš, tak toho raději nechej.
Černá nebo bílá je jedno, maximálně si přehodíš kanály.
Pokud máš repro pod stolem, tak logicky z toho bude jen dunění.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od Hexik21 »

Ono taky záleží co poslouchá a v jaký kvalitě, jestli poslouchá rovný kšilty se 120 kbps tak tomu nepomuže nic, když si ale pustíš nějakou "lepší" hudbu ve FLACU tak to bude asi raketa.
qwerty14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2012

Re: alesis 5 zapojení

Příspěvek od qwerty14 »

morke píše:Ve slušnosti, jestli trollíš, tak toho raději nechej.
netrollím, jenom sem trochu víc technickej typ

Samozřejmě zkouším ve flacu a většinu mám mp3 320kbps
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“