Šum ve sluchátkách

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Dangit
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2017

Šum ve sluchátkách

Příspěvek od Dangit »

Zdravím Vás,

předělával jsem pc do nové bedny, dřív jsem měl opencase v botníku na boty :-)
Po složení všech komponent, pc chytlo na první pokus, nabootoval jsem do desítek.
Co se ale objevilo, tak je šum ve sluchátkách, mám jen sluchátka, když potřebuju bedny, pouštím to přes bloetooth do receiveru (bohužel jsem ještě nezkoušel jestli je šum i tam)
Je to takový šum, jako když nemáte naladěný kanál v televizi. Je tam pořád, na jakékoliv hlasitosti a je to dost rušivé.
Zkoušel jsem přehazovat konektory na zadních zdířkách, odpojil jsem přední konektory v bedně od mobo, abych si byl jistý, že to nedělá připojení předního panelu na desku.
Hrál jsem si s realtek nastavením, přehazoval výchozí nastavení zařízení, ale buď jsem byl úplně bez zvuku, se šumem, nebo zvuk mám, ale šumí to.. Jeden konektor je bez šumu, pravý horní, ale nejde přes něj zvuk.

Sestava: Asrock z68 professional gen3, 16GB Ram, i7-3770K, Radeon R9 280X, 1TB HDD, 2TB SSHD, Cooler Master HAF XB, Cooler Master Silent Pro Hybrid 1300W

Díky za podněty jak to opravit
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Šum ve sluchátkách

Příspěvek od crashPC »

Zkusit zakázat, zamutovat a ztlumit všechno vyjma výstupu ze sluchátek. Zkusit popřehazovat bitovou hloubku. Jen takový tip...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Dangit
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2017

Re: Šum ve sluchátkách

Příspěvek od Dangit »

Na chvilku jsem si byl jistý, že to dělá nová case, některý z ventilátorů, nebo něco.. Odinstaloval jsem veškeré drivery zvuku, Intel, Realtek, AMD cleanupulity, dal nové GPU drivery, poslední Realtek pro moji desku.
No ale tahle teorie se zhroutila, když jsem nainstaloval Realtek a ten šum naběhl těsně po bootu, při loadu widlí, před welcome screen. Takže je to softwarová věc.
luke777
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007

Re: Šum ve sluchátkách

Příspěvek od luke777 »

Zkousel si zakazat hdmi zvuk? Pro prehravani zvuku tam mam povolene jen bedny a prestalo to
Dangit
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2017

Re: Šum ve sluchátkách

Příspěvek od Dangit »

Zkoušel jsem zakázat vše, od mikráku, po HDMI. Je to tam pořád. Problém jsem ale obešel a fakticky vyřešil.
Zvuk jsem začal poslouchat přes HDMI, kde ten šum není, pouštěl jsem to přes den do repráčků v monitoru a při té příležitosti jsem se snad poprvé v životě podíval na zadní stranu mého LCD a voala, je tam 3,5mm zdířka. Jsem kus hovězího no :-)

Díky Vám všem za aktivní pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“