Propojení front panelu Delock 91631 napřímo se zvuk. kartou

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
todd
Nováček
Nováček
Registrován: 26. dub 2008

Propojení front panelu Delock 91631 napřímo se zvuk. kartou

Příspěvek od todd »

Zdravím Vás, mám velmi specifický dotaz, nejspíše pro někoho kdo rozumí nejen počítačům a zapojení, ale i elektrikařině. Velmi nerad bych si špatným krokem poškodil nějaké komponenty...

Mám front panel od společnosti Delock (odkaz na ofiko stránky), který má na předním panelu výstup na line in/line out/mikrofon.

Obrázek

Propojení těchto tří zdířek je z vnitřní strany realizováno v podobě tří samostatných 3.5mm kabelů vedoucích do zapojení v dalším komponentu (nejspíše ven z kastle a následně do výstupu zvukové karty, aby bylo možné poslouchat a přenášet signál z předního panelu).

Obrázek

Já bych nicméně raději, abych mohl použít přímo kabel, který se propojuje uvnitř počítače skrze piny zvukové karty sloužící k výstupu na externí front panel (jako tomu bývá u vývodu z kastle, která většinou obsahuje dvě zdířky na line out a mic/line-in.

Obrázek

Psal jsem přímo firmě Delock, jelikož jsem chtěl vědět pozice pinů na které se pojí dráty u vývodu z panelu, abych je následně zapojil do zvukovky ať už do pozice AC'97 nebo HD Audio, jelikož takovýto propojovací kabel mám, nevím ovšem, jestli dostačující. Dostal jsem toto vysvětlení ke schématu:

Obrázek

Je to 16 pinová kostička, 15 pinů obsazených, nicméně nevím přesně kam zapojit které dráty, jež obsahuje kabel sloužící k propojení do front panelu, což je 10-pinová kostička, 9-pinů obsazených a do jakého schématu nejlépe (zda-li AC97 nebo HD Audio).

Máte nějaký nápad jak by toto šlo udělat? Popř odkaz na vhodný kabel? Osobně mám volný tento, který byl součástí mého case a který současně nevyužiji.

Obrázek

Postačí? Věděl by někdo správné zapojení?

Díky za nápady.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Propojení front panelu Delock 91631 napřímo se zvuk. kar

Příspěvek od zsdx »

Vyfot jeste stavajici kabel v JP3.
Tvuj kabel nevyuzijes (pokud nechces pajet), potrebujes neco jako z tretiho obrazku.
Mezi propojenim AC'97 a HD Audio muzes prepinat v BIOSu zakladni desky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Propojení front panelu Delock 91631 napřímo se zvuk. kar

Příspěvek od Shaquille »

piny HD audia na desce najdes jednoduse...
Obrázek

Rozdil v poctu pinu je dle me zpusoben chybejicim LINE-IN, ktery na bedne neni.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
todd
Nováček
Nováček
Registrován: 26. dub 2008

Re: Propojení front panelu Delock 91631 napřímo se zvuk. kar

Příspěvek od todd »

zsdx píše:Vyfot jeste stavajici kabel v JP3.
Tvuj kabel nevyuzijes (pokud nechces pajet), potrebujes neco jako z tretiho obrazku.
Mezi propojenim AC'97 a HD Audio muzes prepinat v BIOSu zakladni desky.
Mám ho současně zapojený a nechce se mi to celé vymontovávat, ale jsou to vesměs tři oddělené kabely přilepené k sobě, na konci vedoucí do 16-pinové kostičky - každý z nich má 5 pinů - 2 drátky jinak barevné pro první a druhý slot (mikrofonu, line-in a line-out), který je dále přemostěný do druhého pinového slotu černým drátkem (nejspíše pro stereo signál) - proto taky na schématu MIC1 v pozicích 2 a 4 nebo LINE_IN1 v pozicích 8 a 10 a následně druhý slot u MIKROFONU - pozice 5,6 a LINE IN např. pozice 9, 12 atd. A ten pátý drátek je u každého kabelu stejný - UZEMNĚNÍ - ČERNÝ kabílek a to u všech drátů - pro MIKROFON (pozice 3), LINE IN (pozice 7) a LINE OUT (pozice 13).

Já si klidně kabel koupím, když budu vědět jaký, koneckonců drátků bych řekl že mám dost, akorát nevím jak si poradit se schématy pro AC97 a HD Audio ve finále. Který drát má zastoupit u vývodu z panelu např. pozici levého a pravého sluchátka a jeho zpětnou SENSE RETURN nebo v případě AC97 FP RETURN (schémata ZDE a ZDE)? Mám tam MIC1 A MIC2 nebo třeba LINE_OUT1 a LINE_OUT2, obojí ve dvou pozicích. Mám si vybrat který drát bude zastupovat co? Tohle právě nechci. S uzemněním bych to i pochopil, pro LINE IN a MIC bude jedno uzemnění (dá se propojit přemosťujícím kabílkem) a LINE OUT druhé, což by odpovídalo schématu AC97 - 2. a 4. pin. Ale ty ostatní potřebuji vědět přesně.

Jinak v BIOSU si přehazovat systém zapojení nemá smysl, protože jde o zvukovou kartu ne na desce, integrovanou, ale ve slotu. Tam si konkrétní zapojení softwarově přehodím v ovládacím panelu, to není problém.

Každopádně díky za reakci.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“