Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od icebosss »

Zapekani bylo u Pro, ultra verze by mela byt v tomhle o mnoho lepsi a vyparit by se myslim nemela, preci jen je to kov, ta Pro se taky nevyparila ale zase pripekla. Mozna mela o neco lepsi teploty ale spoustu nevyhod
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Dithius »

fat4l píše: Silikonlotery
To si děláš prdel 17 200,- za 4790K ? :D :D ale proč ne 5,1 GHz ....... Hej na HW botu nahazej ty vysledky s stress testem na 2 hodiny :D jako stable myslím že asi patřiž k vyvoleným :D

BTW proč když máš blok nekoupíš ty distanční šroubky a blok nedáš na core rovnou? Nevim jakej vyrobce to dělal ale dá se to tak
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
fat4l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2006
Bydliště: Coventry, United Kingdom

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od fat4l »

nene, ultra vysycha.

https://www.youtube.com/watch?v=jNgIQQcUSDM


Aplikacia :
https://www.youtube.com/watch?v=qFhbqiFh9Us

A hlavne ze ta PRO staci na mnoho aplikacii zatial co ultra staci len na par...
Dithius píše:
fat4l píše: Silikonlotery
To si děláš prdel 17 200,- za 4790K ? :D :D ale proč ne 5,1 GHz ....... Hej na HW botu nahazej ty vysledky s stress testem na 2 hodiny :D jako stable myslím že asi patřiž k vyvoleným :D

BTW proč když máš blok nekoupíš ty distanční šroubky a blok nedáš na core rovnou? Nevim jakej vyrobce to dělal ale dá se to tak
ja to mam doma. mal som to na mojom starom CPU. robi to EK. kazdopadne je tam riziko rozdrtenia jadra co urcite nebudem riskovat na 700$ cpu :) A rozdiel teplot je tak 1-2C max co mi aj tak nepomoze k 5.2G :P
CPU: Intel i7 4790K 5.1Ghz MB: Asus Maximus VII Formula RAM: 4*4GB Corsair Dominator Platinum 2666CL10 VGA: Palit GTX 1080 SDD: 2x Samsung 840 PRO 256GB(RAID0) + Samsung 850 EVO 500GB PSU: SuperFlower Leadex Platinum 1200W
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jak jem tak googloval tak prdim na to, vracim se k AS5.....
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od kesi »

Tož mám po použití CLU a delidu teploty ve srovnání s MX-2 o cca 9℃ nižší. Dříve při hraní 71℃ na jádrech, nyní max. 61℃. CPU max. 59℃.
To jsou hodnoty bezprostředně po...

Takže, když už delid, tak s tekutým kovem. :) :thumbsup:
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od 3tp2 »

To rád slyším kesi,tak jsi konečně spokojený jak s grafikou tak s cpu? :)
Mě to čeká zítra :twisted:
Čím jsi mazal ty kondíky vevnitř?
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od kesi »

Neměl jsem bezbarvý lak, tož jsem vzal lak na nehty bílý (doma jich bylo, kurde co ty ženský jinýho dělaj, než že nakupujou laky. :) ) Necháh dle min. půlhodinu uzrát. Debrej je fén jak mi psal iceboss
A CLU jsem dal vždy na každou přiléhající část, však víš. :wink: Kurde já se tu mám co učit. :oops:
Naposledy upravil(a) kesi dne čtv 28. kvě 2015, 20:00, celkem upraveno 1 x.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od icebosss »

nene, ultra vysycha.

https://www.youtube.com/watch?v=jNgIQQcUSDM


Aplikacia :
https://www.youtube.com/watch?v=qFhbqiFh9Us

A hlavne ze ta PRO staci na mnoho aplikacii zatial co ultra staci len na par...

5.2 ghz už nedáš třeba s napětím 1.4?


Btw MaWa říkal, že po roce sundával chlazení ze serveru, kde bylo CL ultra a ten procák topil celou dobu na cca 80-90 stupňů a ten kov byl úplně v pohodě, ve stavu jak když ho tam dával, takže nevím...

a hlavně, já na křemík dal celkem vrstvu, ne slabou vrstvičku, která se vpije do pórů ihs a pak to vypadá možná vyschle
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od 3tp2 »

Kesi a jakou pastu jsi dal mezi cpu a chladič?
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
fat4l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2006
Bydliště: Coventry, United Kingdom

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od fat4l »

icebosss píše: 5.2 ghz už nedáš třeba s napětím 1.4?


Btw MaWa říkal, že po roce sundával chlazení ze serveru, kde bylo CL ultra a ten procák topil celou dobu na cca 80-90 stupňů a ten kov byl úplně v pohodě, ve stavu jak když ho tam dával, takže nevím...

a hlavně, já na křemík dal celkem vrstvu, ne slabou vrstvičku, která se vpije do pórů ihs a pak to vypadá možná vyschle
ee. na 5.2g treba moc voltage. 5G~1.27v, 5.1G~1.35v. Predpokladam ze na STABLE 5.2G treba ~1.45v. Nerastie to linearne po 5G.

Ja ked som daval CP ultra priamo ja jadro tak to nevyschlo. Ked som to daval priamo na kov+kov tak to vyschlo. Mozno jej treba dat viac. No neviem. Ja mam radsej Pro ;)
CPU: Intel i7 4790K 5.1Ghz MB: Asus Maximus VII Formula RAM: 4*4GB Corsair Dominator Platinum 2666CL10 VGA: Palit GTX 1080 SDD: 2x Samsung 840 PRO 256GB(RAID0) + Samsung 850 EVO 500GB PSU: SuperFlower Leadex Platinum 1200W
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od kesi »

3tp2 píše:Kesi a jakou pastu jsi dal mezi cpu a chladič?
Taky CLU, padla na to celá stříkačka. :) Vrstvička na čip, pár tahů zespoda IHS, na IHS a chladič další vrstvičky. Chladič jsem dotáhnul i pomocí šroubováku dvěma prsty a už na to snad nemusím sáhnout. :) Jo a s grafikou jsem spokojenej tak na půl, ale to sem nepatří.

Taky bych měl poděkovat uživ. icebosss za rady ohledně CLU atd. Díky!
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Icy_DeaD »

cela strikacka? oh my god. Celou strikacku mas na nespocet pouziti, jelikoz se dava tak kapicka o prumeru milimetr na kremik a na spodek IHS. Mezi chladic a IHS kapicek vice kdyz uz to tam potrebujes davat taky, jakoze je to zbytecne a v horsich pripadech ti to rozezere chladic, ale rozhodne na tohle nespotrebuju celou strikacku :D
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Elkim »

CLU na nespočet použití? To se mi fakt nikdy nestalo. Vždycky ten obsah stříkačky vydržel tak na 1 - 2x.
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Icy_DeaD »

Oddelidoval jsem 2 CPU, z toho to druhy melo 8 reaplikaci a u toho druhyho si to nepamatuju, a tu strikacku porad mam. Si vem novou strikacku a udelej si z toho sotva milimetrovy kulicky. 2 na jednu aplikaci. Si tady pripadam jak na mesici :D

Uz do tech CLU aspon davaj tu aplikacni jehlu co ma CLP?
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od icebosss »

mě taky 2 stříkačky vyšly na delid dvou CPU a jedno nanesení na chladič a to bylo jen tak tak. Fakt se toho spotřebuje dost, možná to je právě tím, a pak vám to vysychá, pokud dáte průhlednou vrstvičku, která se vpije do pórů a pak se zdá, že jakoby vyschla, takhle si to drží svoji konzistence a větší vrstva nevadí, pokud je to tekutý kov, i tak to má mnohonásobně lepší přenost než pasta, která ti udělá větší vrstvičku protože je tvárná.
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od 3tp2 »

Ted jsem to dodělal,CLU na křemík a zespodu na IHS jen lehce umazat,pod chladič taky CLU a vyšlo to akorát.Všechno jsem před aplikací odmastil isoprophylem a docela jsem se divil jak to krásně drží a dobře se roztírá. Zítra testnu teploty
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Icy_DeaD »

http://cdn.overclock.net/e/e1/e1994140_DSC07111.jpeg

Takto by to melo vypadat (CLP). Btw. tohle udelas ze dvou kulicek pasty velkych jako zrnko maku, takze fakt netusim jak nekdo muze spotrebovat celou tu strikacku na to, a to i kdyz to da mezi IHS a chladic. A to se jeste CLU lepe roztira.
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od 3tp2 »

Tak přesně takhle to vypadalo,všechno rozetřený,nikde žádný kapičky...
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od icebosss »

každej ať si to dělá podle svého svědomí, já dal toho více a teploty mám více než dobré, takže v tom nevidím problém, lepší je dát víc a eliminovat vzduchovou bublinu mezi ihs a jádrem, on se zbytek stejně vymáčkne, ale pokud dáš málo tak můžeš mít problém..

a říkal jsem to samé že se to vpije do těch pórů, uvidíme jaké budu mít teploty za rok, jestli extrémně vzrostou nebo budou ty samé.. pokud budou stoupat tak přiště na ihs a chladič CLU nedám, ale radši obyč pastu
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Icy_DeaD »

jo, to se vymackne - http://cdn.overclock.net/7/74/74ba350c_ ... 5x431.jpeg

Toto ovsem nemam rozhodne zajem tam mit ze ano :D tudiz logicky udelam pidi vrstvy na kazdou stranu a radsi to budu predelavat 8 krat nez abych to tam mel takovyhle. Teploty mas vice nez dobre, ano to je chvilkovy pocit do te doby nez to zkusis znovu a budes je mit mensi :D Ja jsem to testoval vsechno - moc pasty, malo pasty, a neco mezi, stravil jsem nad tim celej cervenec a srpen pred dvouma rokama. Moc pasty ma vesmes stejnej vysledek jako moc. Neznamena ze kdyz tam das vice a ono se to vymackne, ze tam zustane presne ta vrstva ktera tam ma bejt, takhle CL nefunguje, porad to muze byt moc, resp. udelaj se tam nerozetreny casti (vymacknou se z kulicek velkejch jak ctvrtina zrnka maku, o kterejch by clovek rek ze uz se dat rozetrit nebudou) ktery sice nikam nemigrujou, ale zhorsujou vodivost tepla. Sice se tady pohybujeme v radu nekolika malo stupnu, ale o tom to je. CLP zustava uplne stejna po letech, odklopis to a vypada to jako kdybys to prave nanesl, bez problemu. Na chladici je to neco jineho, tam to s jistejma povrchama i reaguje a dolu uz to nidky z toho nedostanes, resp. si ten chladic znicis. Obecne je znamy ze CLP/U mezi chladicem a IHS je zbytecna, teploty jsou nastejno.
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“