Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenzie

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
kubis
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. říj 2006
Bydliště: Ostrava & F-M

Re: bios nereaguje intel pentium g3258

Příspěvek od kubis »

Jaký máš zdroj? Utáhne novou grafiku + přetaktovaný CPU? Na základním taktu CPU funguje vše normálně?
vojta_f
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2016

Re: bios nereaguje intel pentium g3258

Příspěvek od vojta_f »

zdroj mám coolermaster 600 a teď vše funguje, počítač jede normálně už týden, zkoušel jsem taktovat ve windowsech, ale to bylo nestabilní a slabé
V budoucnu bych chtěl upgradovat procesor asi je trochu horší k tý grafice, ale nejdřív jsem chtěl vyřešit tenhle problém.
vojta_f
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2016

Re: bios nereaguje intel pentium g3258

Příspěvek od vojta_f »

můžete mě někdo prosím poradit, teď se mě vypiná obraz do 10 minut, ale počítač po restartu stále funguje jen chvíli

tak zdroj je ok
windows už jede
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od madMax »

Koupil jsem se údajně snadno taktovatekný CPU G3258 s vidinou že z něja vytřískám něco navíc výkonu potřebného pro víkendové hraní WOTka.

Ať měním v BIOSU CPU Ratio, nebo Ring Ratio, tak jamile výsledek je nad 3200 nenajedou mi Win.
Jak správně s touto deskou taktovat a co zvedat? Pokud je pak problém ve win 7, tak bych mohl přejít na X, ale to se mi nechce.

Zde je screen z BIOSu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od Kyselinka »

A volty pridavas tiez?
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od madMax »

Nepřidávám, ale přeci alespoň 3300 musí zvládat bez zvýšení napětí.
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od madMax »

Zeptám se ještě jinak. Pro správné přetaktování mám zvedat Cpu Ratio?

Zkoušel jsem pozapínat/povypínat všechny funkce CPU a různě je kombinovat se zvýšením COU Ratio na 33 a nikdy nenjel systém. jakmile jsem dal auto či max 32, tak normálně.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od r34ktor »

U Windows 7 byl příčinou nenajetí systému po OC G3258 update mikrokódu, který přinesla aktualizace KB3064209. Dlouho jsem tento systém neinstaloval, takže nevím, zda se v tomto od loňska něco změnilo (jako u W10).

V podstatě jsou dvě možnosti - zkusit odinstalovat KB3064209 a zakázat její opětovnou instalaci, nebo přejmenovat soubor mcupdate_GenuineIntel.dll, nacházející se v %systemroot%\system32.
Knowledge is power
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od madMax »

Děkuji r34ktorovi! Už to běží.
Arm0r!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2007
Bydliště: Ostrava

Re: Intel Pentium G3258 (Haswell, unlocked) - OC,infa,recenz

Příspěvek od Arm0r! »

Mimochodem, netýká se to pentia, ale po zjištění o téhle KB, díky reaktorovi, jsem ji zkusil odinstalovat... OC mi funguje normálně ( a to mám desku s chipsetem B85 ) , ale všiml jsem si, že po odinstalování této aktualizace se mi nepatrně zvýšil výkon v multithread testech. (Cinebench, cpu-z, Trackmania benchmarku, hard resetu ...). Nevím jestli to má i s co výkonem jako takovým společného. Podotýkám, že jsem testy opakoval víckrát s aktualizací i bez ní... S ní byly vždy výsledky horší.
Musicmaker - Arm0r! http://www.youtube.com/user/Rapkix CPU:, CPU Cooler Arctic Liquid Freezer 360, MB:I GPU:RAM: 2x48 GB Corsair Vengeance Storage: M.2 1x Samsung 990 Pro 2 TB),PSU: Be quiet! PURE POWER 12 M 1000W
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“