Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekulace

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od CageJ »

nie je to zle, ale vzhladom na IPC a vnutorne usporiadenia procesora su to na hry nizke takty :(
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od miho »

Ja si myslim, ze na tom pujde hrat v poho. Uz jen z toho duvodu ze pro 4k staci 4jadro na 4GHz a cokoliv navic je zcela a naprosto zbytecne :-p
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od killerek »

Dost odvazne tvrzeni.
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od miho »

Ono se neco zmenilo? Grafy zavislosti FPS na procesoru ve 4k uz nejsou ploche jako vetnamske zeny? ;-)

Te poznamce bych ale nechapal ani tak. koukam sem:
http://www.tomshardware.com/reviews/int ... 238-3.html

Herniho sampiona - 7700K tam sice pretaktovaneho nemaji a 7960x tam maji pretaktovane ale blbe (flat 43 coz je pro hry nic moc) takze srovnavam neOC stav a v polovine testu vitezi jeden a v polovine druhy.

Skylake-X ma sice mesh coz se zatim zda byt nevyhodou. Ale na druhou stranu vetsi L2 i L3 a ctyrkanalovy pametovy radic.
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od racecar »

miho píše: Skylake-X ma sice mesh coz se zatim zda byt nevyhodou. Ale na druhou stranu vetsi L2 i L3 a ctyrkanalovy pametovy radic.
A +12 jadier. 8-) :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od killerek »

Na 4K nemas grafky. Az budou vykonejsi grafiky, klidne v dalsi generaci, tak silu CPU poznas.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od racecar »

To mozno ano, ale on nema mrtveho Sandyho ale SK-X OC. Nemyslim, ze dalsia generacia grafik bude 4K ak tato “nieje”. Zvysis vyhladzovanie a si tam kde si bol.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od killerek »

Tak ja cekal na vydani Coffe a ted se muze cekat na jeho dostupnost :-) Ikdyz i Ryzen se mi po dlouhe dobe od AMD libi. Co mi hlavne u tehle novych platforem vadi, tak to je ta cena RAM :-(
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od ArgCZ »

situace na 4k 60Hz panelu je asi taková že mi to v pohodě tahá Ryzen s rychlejma RAM, zatím jsem nehrál nic co by CPU na 60FPS nenakrmil a pochybuju že takový hry začnou najednou ve velkym vycházet, myslím že několik let budou u lidi s moderním HW pro 4k 60FPS aktuální pouze upgrady grafik pokud nehrajou něco specifickýho jak CS:GO nebo WoT, ale tam nepomůže k hezkýmu looku ani svěcená voda natož 4k rozlišení že :D

satčí se kouknout do dnešních testů, měříme si tu pinďoury kvůli 153 vs 178 vs 195 FPS a ty který maj 153 FPS maj slabej herní CPU přece žejo, prostě legrační doba, her kde FPS padaj pod 60FPS na defaultních CPU který tak nikdo tady neprovozuje je ve 100 tesech pár kousků a to ještě není jistý že zrovna tyhle bude chtít člověk hrát takže asi tak
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jde jako vždy o to co člověk hraje, pokud je to ňáká CPU limited RTS či MMO hra tak tě ujišťuji že se bavíme o pádech klidně pod 30, a pokud to tam padne na 20 nebo na 30 je v tu chvíli zásadnmí rozdíl, a to je přesně to kde SK-X zklamal. Každopádně, CFL už vyšel a na hry od toho momentu nemá jinej CPU smysl. Resp i 6700/7700 se ještě dlouho bude držet, a pak jsou tu ještě ty skryté hvězdy jejichž existenci lidi jaksi vypustili, je tu I7-5775C kterej je černej petr a ve spoustě her stále nejsilnější CPU, a pak je tu můj uncore unlocked E5-2696v3 kterej v oněch titulech vydrtí i tu 5775C.
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od miho »

Která přesně RTS nbo MMO je CPU limited ve 4k? Ve smyslu že poznám rozdíl mezi Skylake@5.1GHz a SkylakeX@4.5-4.6GHz? A pokud existuje, tak jak ji sakra hraje průměrný hráč (podle http://store.steampowered.com/hwsurvey je v kolonce "3.7 Ghz and above" jen 5 % lidí)?

Sám mám podstatně slabší nepřetaktovatelný PC (z hlediska herního výkonu) k tomu GTX 1080. A ještě nikdy jsem si neříkal "tuhle hru nemůžu hrát páč mám slabý CPU". Naopak kvůli slabé GPU naříkám docela často (autorům Deus Ex Mankind Divided radím nechodit mi na oči ;-) ).

Já do toho PC snad dám GTX 1080 (teď je tam pasivně chlazená GT 430 :-p ) abych udělal nějaké testy.
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od Sobo »

Nemusis, ve 4K je doslova a do pismene uplne jedno, jaky CPU v tom pocitaci mas. Mam dojem, ze nekterym tady uz fakt trochu hrabe.

Pred upgradem jsem s pretocenou GTX 1080 provozoval Core i5 4670K @ 4.2Ghz (4C/4T Haswell) + 1600Mhz DDR3 RAM. Ve 2560x1440 tam relativne malokdy byl CPU bottleneck, a pokud jo, tak spise jenom ve vetsich openworld hrach jako Mafia 3 nebo GTA V, kde to mistama padlo nekam na 45-50FPS, ale jen v radu vterin. Ve vysledku vubec zadny velky problem.

Pokud ma i9 7960X, tak to asi tezko bude primarne herni masina. Je to pracovni workhorse, na kterem si chce po praci i neco zahrat, to je asi celkem normalni use case, ne? Brzdilo by grafiku ve 1440p? Ne. Brzdilo by to ve 4K? Tak to uz rozhodne ne, asi by se tady par lidi melo poradne podivat na CPU vykon v zavislosti na rozliseni (uz se tesim na ten cherry-picking ve stylu "ale tady tahle hra na 100 let staren eginu v tomhle nastaveni a na teto mape pri takovem uhlu kameru muze mit bottleneck...").

SKX na hry neni nijak extra spatny. Pokud pominu prasarny typu Civ 6 (z technickeho hlediska totalni slatanina), tak je jeho realny herni vykon jen mirne nizisi nez Kaby Lake a vyrazne lepsi nez Ryzen etc. Problem je v tom, ze skoro nikdo to netestoval poradne. Snad v kazdy recenzi jsem videl latence pameti kolem 75ns nebo vic. Dokonce i OBR mel tedka v jeho testu 7920X latenci 78ns s 3800 CL18, coz je usmevne, kdyz i ja se svyma value Corsairama na 3200 CL15 mam nejakych 63ns. Ale borci s opravdu dobryma pametma maji i pod 50ns, a prave to ten herni vykon dost boostuje. Dalsi vec je spravne nastaveny biosu (frekvence CPU, cache, napeti, nastaveni VRM a turba, p-states etc.) a taky nastaveni samotneho OS, protoze v zakladnim setupu mi to kurvilo vykon kolem 10-15% v CPU bound scene.

A tohle nikdo v recenzich neresil - proste recenzenti dali dohromady kompa, bios default, k tomu jeste nejake shit 2666 ramky, default nastaveni OS a jelo se...
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od racecar »

Sobo píše:A tohle nikdo v recenzich neresil - proste recenzenti dali dohromady kompa, bios default, k tomu jeste nejake shit 2666 ramky, default nastaveni OS a jelo se...
A aj tak to podavalo solidny vykon. :lol:


Recka od Obera:
Intel Core i9-7920X: Dvanáct jader Skylake-X v testu
http://pctuning.tyden.cz/hardware/proce ... -x-v-testu
Core i9-7920X přetaktovaný se základním napětím na 4,5 GHz a s paměťmi na 3,6 GHz vidím jako skvělý herní stroj, který nepropálí díru do kabelů od zdroje a nabídne vysoký herní i vícevláknový výkon.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od DOC_ZENITH »

miho píše:Která přesně RTS nbo MMO je CPU limited ve 4k? Ve smyslu že poznám rozdíl mezi Skylake@5.1GHz a SkylakeX@4.5-4.6GHz? A pokud existuje, tak jak ji sakra hraje průměrný hráč (podle http://store.steampowered.com/hwsurvey je v kolonce "3.7 Ghz and above" jen 5 % lidí)?

Sám mám podstatně slabší nepřetaktovatelný PC (z hlediska herního výkonu) k tomu GTX 1080. A ještě nikdy jsem si neříkal "tuhle hru nemůžu hrát páč mám slabý CPU". Naopak kvůli slabé GPU naříkám docela často (autorům Deus Ex Mankind Divided radím nechodit mi na oči ;-) ).

Já do toho PC snad dám GTX 1080 (teď je tam pasivně chlazená GT 430 :-p ) abych udělal nějaké testy.
Z MMO, Guild Wars2 když hraješ WvW, Black desert online, atd. Z RTS, třeba Starcraft2. Average user buďto má slideshow a nebo hraje na low.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od havli »

CPU limitace je celkem casta vec ve spouste her, nejsou to zdaleka jen MMO nebo RTS. Pravda je, ze se fps obvykle pohybuji kolem 80+ fps... coz ale nic nemeni na faktu, ze to je CPU limit. Pro 4k je to celkem fuk (jednak nejsou > 60Hz obrazovky, a stejne na to zatim neni GPU vykon). V nizsich rozlisenich a pri 120+ Hz monitorech to uz muze vadit.

Tim samozrejme netvrdim, ze vyladeny SKL-X je spatny, mozna se i skoro vyrovna Kaby / Coffee Lake... nicmene CPU limitovane hry jsou naprosto realna zalezitost na vsech procesorech. Bohuzel valna vetsina webu naprosto selhava v hernich testech CPU a mnohdy dokazou najit GPU limitovanou scenu (a pouzit ji na test CPU) i v rozliseni 1280x720. :roll:
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od miho »

DOC_ZENITH píše:Z MMO, Guild Wars2 když hraješ WvW, Black desert online, atd. Z RTS, třeba Starcraft2. Average user buďto má slideshow a nebo hraje na low.
To se mi nezdá... existuje spousta šoupátek, které dokážou zmírnit GPU náročnost hry. Pro CPU skoro žádná šoupátka nejsou a ty co jsou, tak mají zanedbatelný vliv. Takže by změna na low settings v případě CPU bottlenecku nijak nepomohla.
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od ArgCZ »

ale jo, třeba zaklínač 3 položka "počet postav v pozadí" 40% více FPS na nízké rozlišení kde není GPU limit na Ryzenu na CPU bottleneck místě na tom trhu

fór je ale v tom že i se vším na maximu a velmi nízkym základním taktu mojeho CPU (3.2GHz) s 3466MHz CL14 RAM to jede 65 FPS takže naprosto bezpředmětný řešit u mě FPS, po OC který pro mě zatím postrádá smysl pak mám 78FPS, CPU z kterýho jsem upgradoval(i7-870@3.6GHz - 4c/8t) jsem mel ve stejmém místě na max 40 FPS
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od killerek »

Zrovna Blizzard to u nastaveni i popisuje.
StarCraft 2 - nastaveni zavisle na CPU: Reflections, Effects, Physics a Movies
Diablo 3 nastaveni zavisle na CPU: Physics
Heroes of the Storm - nastaveni zavisle na CPU: Reflections, Effects, Physics a Movies
World of Warcraft - nastaveni zavisle na CPU: View distance, tady to nemaji tak popsane, ale tipnu si, ze dalsi zavisle na CPU budou Particle density + Physics Interactions a nejspise i Liquid Detail
Overwatch nema vubec podrobne popisky, ale tipnu si to podobne jako zbyle Blizzardi hry

Guildwar 2 si take pamatuji, ze byl hlavne o CPU, kdyz sem ho hraval. Ve velkych bitkach na nastaveni pro grafiku v podtsate nezalezelo.

Linage 2 byl take hodne o CPU, protoze tam meli dost blbe udelanou vodu, jestli si to spravne pamatuji.

EDIT: A zapominate na vsechny tahove zalezitosti tipu HOMAM a Civka, kde rychly CPU znamena podstatne kratsi cekani pri tahach protivnika. U nich sem ani nikdy nepotreboval velke FPS jako prave neusinat u pocitani tahu protivnika a koukani na cernou obrazovku.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od DOC_ZENITH »

miho píše:
DOC_ZENITH píše:Z MMO, Guild Wars2 když hraješ WvW, Black desert online, atd. Z RTS, třeba Starcraft2. Average user buďto má slideshow a nebo hraje na low.
To se mi nezdá... existuje spousta šoupátek, které dokážou zmírnit GPU náročnost hry. Pro CPU skoro žádná šoupátka nejsou a ty co jsou, tak mají zanedbatelný vliv. Takže by změna na low settings v případě CPU bottlenecku nijak nepomohla.
Jsou, ale maj dost zásadní efekt na to co vidíš. Fyzika, dohlednost, max počet zobrazenejch postav/objektů, geometrie postav, v některech enginech i stíny odrazy. CPU bottlenecky se navíc nejvíce promítaj v minimech a frametimes takže uff... já se prostě už dlouho držim zásady že můj CPU musí bejt co nejsilnější i k mainstream GPU.
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (LGA 2066) - infa a spekul

Příspěvek od miho »

Dokoncil jsem testy stability vse funguje paradne. Uz tam je i finalni grafika. Je tam jen jeden "drobny" zadrhel - neprobouzi se mi to ze spanku :-( Kopnu sem dotaz, ktery jsem posilal na ROG forum treba nekoho neco napadne pac uz jsem ve stavu zoufalstvi ;-)
Rig: Asus Prime X299-A (BIOS 0802), i9-7960X, 2x Corsair 32GB KIT DDR4 2666MHz CL16 Vengeance, Corsair RM850X, ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1080Ti, 2x Samsung 960 EVO 500GB, Clean windows 10 install, all drivers current. Hibernation disabled.

Problem: PC doesn't wake up from sleep When I press power button it seems that it is waking up but i think that it reset in the process - after 2-3 seconds fans go louder like in cold boot.

Tried so far: clear CMOS, load optimized defaults, playing with some settings in BIOS (like ErP, PCIe speed,... ), windows with and without samsung nvme driver, with and without intel storage driver, 2 latest nvidia drivers, different GC. Different PSU and cables (same model). Reinstall windows. Only one memory module.

It behaves the same in live ubuntu 17.10 (beta). Suspend in Linux on new platforms is iffy (+ suspending while booted from USB is not recomended i guess ;-) ) so i don't take it too seriously.

Hibernation is working but it ist too slow for me. It also hammers SSD (with 64GB of RAM)

Another clue: when i enable BIOS option RGB LED "when system is in sleep, hibernate or soft off" - then it goes off anyway when i put computer to sleep.

YT video of Q-codes:
https://youtu.be/BFXcHCCYZyQ

PC on -> sleep -> very quick sequence of Q codes, propably something bad happens -> off -> cold boot
Vyzkousel jsem i BIOS 0503 - bez vysledku. Asi poputuje deska na reklamaci....

Nasel jsem cloveka, ktery ma stejny problem
I'm experiencing a problem where I put the computer in sleep mode (Windows 10).
After a few seconds, the system is in sleep mode. I notice that the RGB on my G.skill ram stays on. I also see the Corsair logo on my Corsair Crystal 570X case blink.
After a few more seconds the computer switches off, the lights no longer blink or burn.

I can't start the PC by pressing buttons on my keyboard or with the mouse. To start it up I need to press the power button, at startup I notice the usual BIOS initialization and Windows does a fresh boot. My applications are no longer running. It appears the system took the power of the RAM and lost it's sleep state.

Any idea what could cause this behaviour? I assume it's a BIOS/UEFI setting.
I'm using the ASUS ROG STRIX X299-E GAMING with the 0802 BIOS version.
Jedina spolecna vec- zdroj Corsair akorat on ma radu AX (podstatne drazsi). Pravdepoobnost nekompatibility vidim jako malou. Vyzkouset to momentalne nemam jak :(
Naposledy upravil(a) miho dne čtv 12. říj 2017, 16:51, celkem upraveno 2 x.
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“