Nejspolehlivější SW na testování pamětí ???

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Test pod Windows

Příspěvek od miho »

cert píše:Kvoli zakaznikom potrebujem test RAM ale pod Windows 98 az XP. Viete o nejakom spolahlivom programe?
Muzes pouzit http://www.hcidesign.com/memtest/
ale doporucit ti to nemuzu (myslim vseobecne testovani pod uplne nabehnutym operacnim systemem). Jeden z mnoha duvodu - nemuze otestovat celou pamet.
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

..
Mtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. lis 2003
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mtex »

Jeste podobny test jak golden memory nebo memtest je windows memory diagnostic. Microsoft prece nemuze zaostavat :wink:
Rig1: AMD R5 5600X cooled by Noctua NH12-SE, ASUS TUF B450 Pro gaming, 2x8GB GSkill 3200Mhz, MSI RTX 3060Ti Gaming trio ...
rumbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2003
Bydliště: blizko NR - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rumbo »

pavel.minarik píše:
Tango Bravo píše: Pokud už najde chybu tak tam je, s tím souhlasím. Mě při reklamaci řekli že Memtest je nanic (používám ho pořád) ale modul který vykazoval chyby v Mem. a oni ho pak testovali byl samozřejmě vadný. Ještě jedna zkušenos, 333 OCZ přetaktované na 400 prošly Memtestem OK ale Prime fatal eror.
Ten kdo tvrdí, že memtest je na nic, tak je podle mě debil a místo počítače mu do ruky patří lopata a krumpáč a jestli je to nedej bože prodejce výpočetní techniky, tak přeju jeho zákazníkům hodně štěstí, budou ho potřebovat.
Uplny suhlas... Vid moj podpis.. uz cca. 5 mesiacov na 400 mhz :wink:
PC: i5-2500K, AsRock P67 Performance, Kingston 2x4gb HyperX, Crucial M4 64 gb + WD 640gb, Seasonic S12II-620W, Ati HD 3870, Fractal Core 3000
Nbook: IBM Thinkpad T60 typ 1951-A47
krodo
Nováček
Nováček
Registrován: 10. čer 2003
Bydliště: Brno/kolej
Kontaktovat uživatele:

memtest

Příspěvek od krodo »

zkousel jsem memtest na stabilitu ram pri oc a vse probihalo bez chyb az do fsb 197, ale win byl stabilni do 193...
Athlon XP 1800+@2222MHz,Soltek SL-75FRN2-L, 512MB DDR400 KINGSTON(dual),ATI Radeon 9100 128MB 250@306/400@522(10613 3D marks), SAMSUNG SP0802N 80GB
huh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. bře 2004

re

Příspěvek od huh »

Goldemory a pak Windows memory test v rozsirenym modu. to by snad melo najit vadnou ramku nebo nekompatibilitu pokazdy.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Poki
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2005

Příspěvek od Poki »

Nepoužívej memtest86. Memtest se stále vyvýjí a na netu najdeš novější verze bez označení roku ale s označením verze. A znaj snad všechny nové paměti.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -HoNY- »

Která z polozek v Primu je nejlepší na testování stability paměti :stupid:
Ja to testuji tak ze necham projet 10x memtest a pak dam v Primu "Blend" 10 hodin
Az na to ze sem to tak vzdycky delal v me KT3, kde uz nekolik let znam strop, ted prave doladuji A64 + TCCD :D a rad bych setril casem a ztahl to tak na 2 dny, nemam na to celej tyden
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
T.H.O.R
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. dub 2005
Bydliště: 0.0.0.0

Příspěvek od T.H.O.R »

MemTest a GoldMemory
Fousek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fousek »

Co znaci kdyz mi memtest86 najde ve 12 passech 10 errors?Mam MB DFI lanPartynF4 + OCZ 2x512MB 400Mhz PE a proste ty ramky nemuzu rozjet v dualu a ted jsem jednu z nich vyzkousel testnout(Memtest86 je primo v biosu) a ted nevim jestli ty chyby maji nejaky vliv na funkcnost at vim co mam reklamovat.Jeste v ty MB vyzkousim jiny ramky.
Asus Commando,Bio 1703,C2D E6600(400x8),1x2048 Corsair,HITACHI SATA 250G,DVD-RW LG,DVD-ROM ASUS, Saphire ATI X1950XTX 6.12,ENERMAX Noisetaker 485W,AUDIGY II,windows XP Pro SP2
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nordir »

Fousek píše:Co znaci kdyz mi memtest86 najde ve 12 passech 10 errors?Mam MB DFI lanPartynF4 + OCZ 2x512MB 400Mhz PE a proste ty ramky nemuzu rozjet v dualu a ted jsem jednu z nich vyzkousel testnout(Memtest86 je primo v biosu) a ted nevim jestli ty chyby maji nejaky vliv na funkcnost at vim co mam reklamovat.Jeste v ty MB vyzkousim jiny ramky.
Vliv mají, jelikož Ti může padat PC kdykoliv se mu zachce.A co voltáž OCZ si žádájí víc šťávy.Jinak zkus nahrát novej bios.
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
Pepa15
Nováček
Nováček
Registrován: 25. čer 2005

Fungovani MemTestu

Příspěvek od Pepa15 »

Kdyz mi Memtest nahlasi chybu u 106.5 a 122.5MB tak to znamena ze ta ramka je spatna nebo ze neco spatne nastaveny ?
Jackiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungovani MemTestu

Příspěvek od Jackiii »

Pepa15 píše:Kdyz mi Memtest nahlasi chybu u 106.5 a 122.5MB tak to znamena ze ta ramka je spatna nebo ze neco spatne nastaveny ?
Spatne nebo nekompabilita s deskou.. :wink:
MB: GB MA770 CPU: AMD Athlon II X3 440 3Ghz VGA: Sapphire AMD Radeon 5770 1024MB MEMORY: 2*2048MB 1066Mhz ZDROJ: Seasonic 400W HDD: 500GB Samsung HD502
Car: Ford Focus 1.6i 16V 99'
magilla
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2005

chyby pri teste č.5

Příspěvek od magilla »

Pri piatom teste mi Memtest tiež vyhodí množstvo chýb. Kamoš ma ukludňoval s odkazom na "pokec" k tomuto pgm:

"There have been numerous reports of errors in only tests 5 and 8 on Athlon systems. Often the memory works in a different system or the vendor insists that it is good. In these cases the memory is not necessarily bad but is not able to operate reliably at Athlon speeds. Sometimes more conservative memory timings on the motherboard will correct these errors. In other cases the only option is to replace the memory with better quality, higher speed memory. Don't buy cheap memory and expect it to work with an Athlon!"

Tak neviem-má pravdu? :shock:
Pamäte sú Kigston HyperX Ultra Low Latency - kit 2x 512
blackie
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. říj 2005
Bydliště: Praha

Příspěvek od blackie »

Ja s uspechom pouzivam software s&m (snm) pre windows, dokaze naozaj poriadne zatazit ako CPU, tak pamate, PC preslo memtestom a v s&m po pol hodine chyba, a funguje z win, co je pre mna vyhoda.
PC1: Q6600@3100MHz+Xigmatek HDT-S1283, Asus P5E, 4x2GB Corsair Dominator@1066MHz, Radeon 6950@6970, SSD Intel X25 G2, 4xHDD WD, NEC 4550A, LCD Acer AL-732, Razer DB Plasma mouse, Seasonic X-560
PC2: A64 X2@2400MHz + AC Freezer64, DFI LP Ultra-D, 4x1GB Samsung UCCC@240MHz, Radeon 4870, NEC EA244WMi, Hitachi SATAII 250GB + SATA 160GB, DVD Toshiba 1712, NEC 4550A, MS Explorer 3.0, Enermax EG365-VA
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Promazán OT..

Tenhle thread neslouží k řešení problemů, je to pouze diskuze o testovacím SW.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

bigbalu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigbalu »

zdravím

mohli byste mi prosím poradit nějaký soft, kterým bych pořádně otestoval paměti?

potřeboval bych otestovat následující:

- stabilitu
- kompatibilitu s MB
- rychlost zápisu i čtení
Leon5216
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2008
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leon5216 »

*Smazáno*
Naposledy upravil(a) Leon5216 dne pát 2. zář 2011, 10:02, celkem upraveno 1 x.
bigbalu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigbalu »

jakým programem doporučujete kvalitně a hlavně plnohodnotně zkontrolovat plných 4GB paměti?
Odpovědět

Zpět na „Paměti“