blackscreen na pár vteřin při menší i větší zátěži

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
Humbis
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2016

blackscreen na pár vteřin při menší i větší zátěži

Příspěvek od Humbis »

Zdravím, mám problém s mým PC, který přetrvává už asi rok a půl. Jde o to, že když dělám něco náročnějšího (např. hraji hru, renderuji video atd), tak se mi zničeho nic sekne obraz asi na 1-2 sekundy (přičemž stále mohu pohybovat myší) a potom nastane na pár vteřin "blackscreen". Poté se obraz zase obnoví a všechno jede jak má. Z panelu mi vyskočí zpráva "Ovladač Kernel přestal pracovat a byl úspěšně obnoven.". Děje se to zcela náhodně při různých činnostech, ale dost často na to aby mě tento problém štval. :evil:

Jako první mě napadlo reklamovat moji grafickou kartu. Měl jsem GTX 650 Ti 1GB, myslím že ASUS ale od koho byla už si nevzpomínám. Nicméně reklamaci uznali, ale problém přetrvával. Tak jsem rozhodl pořídit si novou grafiku. Koupil jsem si GTX 960 4GB. Ze začátku vypadalo všechno v pořádku, ale už asi po týdnu začal úplně stejný problém. Měl jsem ještě nějaké peníze, tak mě napadlo vyměnit základní desku. Takže jsem vyměnil starou zákl. desku (M5A97 R2.0) za novou (970A-UD3P).

Kompletní reinstall počítače jsem dělal asi 3 krát, takže chyba v softwaru to zřejmě nebude. Jediné co mě napadá je výměna zdroje ale hlavně výměna pamětí RAM. To je taky ten důvod proč to píšu do této sekce.

Prosím napiště mi vaše názory, návrhy a pokud máte tak zkušenosti s tímto problémem. Děkuju moc za jakoukoliv pomoc.

SPECIFIKACE:
CPU: AMD FX-6100
MB: Gigabyte 970A-UD3P
RAM: DDR3 8GB A-Data
GPU: GTX 960 4GB ASUS
ZDROJ: EVOLVE 500W
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: blackscreen na pár vteřin při menší i větší zátěži

Příspěvek od pbjun »

A že bys vyměnil ten naprosto nepoužitelný zdroj Tě nenapadlo... Zkus si půjčit spolehlivý a opravdu kvalitní zdroj. S tímhle šrotem toho moc neodzkoušíš...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Humbis
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2016

Re: blackscreen na pár vteřin při menší i větší zátěži

Příspěvek od Humbis »

A seš si jistý že to bude tím zdrojem? Nicméně zkusím to.. díky.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: blackscreen na pár vteřin při menší i větší zátěži

Příspěvek od PKBO »

Jistý si být nemůže, ale v té sestavě je to největší boles, hned po něm je to procesor - který ale těžko bude způsobovat tenhle problém...

Paměti prostřídej, zkus třeba chvilku ject na jedné, pak na druhé.
Humbis
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2016

Re: blackscreen na pár vteřin při menší i větší zátěži

Příspěvek od Humbis »

Dobrá tedy, nejprve zkusím sehnat jiný zdroj a když problém přetrvá tak ty paměti. Díky.
Odpovědět

Zpět na „Paměti“