BSOD po kupe novych RAM

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
Jesper
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

BSOD po kupe novych RAM

Příspěvek od Jesper »

Ahoj. Kupil som do PC dalsich 16 GB RAM (2x8) a nastal problem. Po osadeni PC sice nabootuje, ale windows zacne padat do BSOD hned, ako na nom zacnem robit nieco narocnejsie (kludne staci video na Youtube alebo LOLko). BSOD message je Memory Management a vela vela inych. Urcite to robia tie ramky, lebo ked ich dam von tak je to OK.

Preinstaloval som windows, a stale to iste. Prebehol som RAM cez memtest ale ten neukazal nic, vsetky testy OK.
Zostava:
Asus Z87-A
i5 4670k (dal som ho na default frekvencie a stale to iste)
2x8GB Crucial Ballistix sport - povodne ramky, nie z jedneho kitu ale kupovane separatne v priebehu par mesiacov
2x8GB Crucial Ballistix sport - nove kupovane ako kit

Jedine ze by mal CPU alebo doska problemy so styrmi modulmi, ale podla webu by to malo byt vsetko OK. Nejake rady? Vdaka.

Edit: Prime95 zacne postupne zamrzat a skonci s errormi, jedno vlakno po druhom az nakoniec PC skonci v BSOD.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: BSOD po kupe novych RAM

Příspěvek od morke »

Deska podporuje jak velikost, tak osazení čtyřmi moduly. Ty testy jsi dělal po dvou modulech?
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD po kupe novych RAM

Příspěvek od Mr Lucas »

Vyzkoušej v Memtestu jen ty nové, pokud budou OK, zkus na jakých parametrech budou stabilní všechny moduly dohromady, někdy je nutné při osazení 4 modulů krapet snížit parametry/přidat napětí...
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Jesper
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

Re: BSOD po kupe novych RAM

Příspěvek od Jesper »

Testy zatial takto:
2 stare moduly v slotoch 2 a 4 - memtest aj prime OK (mal som to takto 2 roky)
2 stare v 1 a 3 - ok oba testy
2 nove v 2 a 4 - ok oba testy
stare v 1 a 3 nove v 2 a 4 - memtest ok, prime BSOD

zostava mi odskusal nove v 1 a 3 ale asi budu OK.

Detaily - prvy kit som kupil vo stvrtok 21.4. v alze. Hned pozapojeni asi po 5 minutach hned bluescreen a memtest my vyhodil more chyb. Takze v piatok hned reklamacia a v pondelok 25.4. mi prisiel novy kit. Hned som ich prehnal cez memtest a OK, ale windows to neudychal.

Vsimol som si, ze maju oproti starym jeden rozdielny parameter (neviem teraz ktory, som v praci a PC doma). Takze mozno toto bude ta chyba, ze si proste nesadnu.

Este som nekusal komplet reset biosu, to mam na plane vecer (upadtovany ho mam na najnovsi uz davno).
Jesper
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

Re: BSOD po kupe novych RAM

Příspěvek od Jesper »

Update:
Jedna z tych novych ram je urcite vadna. V memteste po asi troch behoch vykazala chyby. A Prime95 pada do 10 minut. Druha z toho kitu je OK, vydrzala 8 hodin nonstop, rovnako aj tie dve povodne ramky.

Testovane po jednej ramke. Sloty OK. Takze idu na reklamaciu...zase :-(

Vdaka za rady pani :-)
Odpovědět

Zpět na „Paměti“