Jak postupovat při oc paměti?

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
Ouki
Nováček
Nováček
Registrován: 23. kvě 2017

Jak postupovat při oc paměti?

Příspěvek od Ouki »

Zdravím
Vzhledem k tomu že se v oc jako takovém moc nevyznám a naposledy jsem to dělal u svého starého PC kdy možnosti a prostředí pro oc bylo zdaleka jiné rád bych se zeptal jestli by mi někdo nemohl poradit jak taktovat paměti popřípadě nepostl nějaký podrobný článek jak postupovat aby bylo taktování co nejefektivnější a nejstabilnější.

MB: MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87
Ram: Crucial Ballistix Tactical 8GB (4x4GB) DDR3 1600 LP - v nějakém testu zde jsem si přečetl že rámky mají velký potenciál na taktování.
Zdroj: OCZ ModXStream Pro 700W
CPU: Intel Core i5-4670
GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Jak postupovat při oc paměti?

Příspěvek od Yamwen31 »

A proč chceš vůbec taktovat paměti?
Ouki
Nováček
Nováček
Registrován: 23. kvě 2017

Re: Jak postupovat při oc paměti?

Příspěvek od Ouki »

No důvod proč taktovat paměti bude asi zřejmě ten, že chci zvednout výkon u PC her. navíc v jednom článku o srovnávání paměti byla moje paměť mj. uvedena a z testu vyšla nejlépe tedy vlastně hodně dobře oproti ostatním modelům http://pctuning.tyden.cz/hardware/proce ... hz?start=5 příjde mi škoda je netaktovat, když mají takový potenciál.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Jak postupovat při oc paměti?

Příspěvek od Eddward »

Nie som si isty ci dvihnes nejak vyraznejsie vykon u hier. V tom skor vynika Skylake s DDR4. Pri Haswelloch som ja osobne nijak zvlast zaujimave vysledky nevidel.
Mozes to skusit, len upozorujem ze taktovanie a testovanie pamäti je pomerne zdlhave co vzhadom k nizkej pridanej hodnote sa skoro rovna strate casu.
Skus si 2133 9-9-9-24 1T 1,65V ako pisali na PCT. Ak to bootne do windowsu tak skus nejake rychle benchmarky typu Cinebench R11.5, R15, HyperPI 32M a potom trebars pustit na hodinku AIDA64 memory stability test. Potom nejake hry vyskusat. Finalnu stabilitu neotestujes nijak inak ako v realnej prevadzke. Neexistuje nijakych 100%tny test. Mozno jedine keby si nechal 24hodin bezat Memtest vcelej ramke.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Ouki
Nováček
Nováček
Registrován: 23. kvě 2017

Re: Jak postupovat při oc paměti?

Příspěvek od Ouki »

Eddward píše:Nie som si isty ci dvihnes nejak vyraznejsie vykon u hier. V tom skor vynika Skylake s DDR4. Pri Haswelloch som ja osobne nijak zvlast zaujimave vysledky nevidel.
Mozes to skusit, len upozorujem ze taktovanie a testovanie pamäti je pomerne zdlhave co vzhadom k nizkej pridanej hodnote sa skoro rovna strate casu.
Skus si 2133 9-9-9-24 1T 1,65V ako pisali na PCT. Ak to bootne do windowsu tak skus nejake rychle benchmarky typu Cinebench R11.5, R15, HyperPI 32M a potom trebars pustit na hodinku AIDA64 memory stability test. Potom nejake hry vyskusat. Finalnu stabilitu neotestujes nijak inak ako v realnej prevadzke. Neexistuje nijakych 100%tny test. Mozno jedine keby si nechal 24hodin bezat Memtest vcelej ramke.
No řešil jsem to v threatu upgrade sestav bylo mi řečeno abych pořídil taktovací i7 haswell + poladil takty rámky že bych z toho mohl vytriskat ještě nějaký další výkon. A pokud bych takhle ramky taktoval mám to nastavit ručně
V intelacke utilite nebo přes BIOS protože v BIOSu lze nastavit takt pamětí ale nějak mi nelze nastavit voltaz a časování ani comand rate zkusím poslat screenshot BIOSu až se dostanu domu.
Odpovědět

Zpět na „Paměti“