P: teoreticky problem s pameti - memtest86

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

MAGMA píše:som to nexal pustene na 230 a vyhodil dve xybicky, tag som to dal na 225 a memtest po niekolkyx hodinax ziadnu xybu nehodil a cera som hral dooma a zrazu to zacalo dost blbnut, tag som vyskocil do windowsu a xyba "s pamati nelze provest read" ci nieco take. tagze neviem ohladom toho memtestu :(
Jen memtest nestaci, chce to pridat i par hodin v prime, nejlepe v kombinaci treba s 3DMarkem, ale nejlepe to stejne overi az hry.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Mattho
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Bratislava/Brno

Příspěvek od Mattho »

no dnes som to mal 9 hodin pustene a vyhodilo mi to 25 errorov (ale opakovali sa na troch miestach stale (takze vlastne asi iba 3 chyby..)
je to vela? :) moze to nieco robit? (niektore aplikacie mi sekaju (proste na par sekund zamrznu) ... moze to byt sposobene tym?)
btw: mam 2x128 + 256 @ 133Mhz :P
MB * CPU * RAM * GK * HDD
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Mattho píše:no dnes som to mal 9 hodin pustene a vyhodilo mi to 25 errorov (ale opakovali sa na troch miestach stale (takze vlastne asi iba 3 chyby..)
je to vela? :) moze to nieco robit? (niektore aplikacie mi sekaju (proste na par sekund zamrznu) ... moze to byt sposobene tym?)
btw: mam 2x128 + 256 @ 133Mhz :P
Jak už tady bylo napsáno, každá chyba v memtestu může (ale nemusí) znamenat problemy. Osobne bych takovy pameti neveril. Zkus si pohrat s časovanim a s voltáží, v kazdym prípade to neni "normalní" stav. Zvlast kdyz ti PC padá.

Pokud ti nepomužou zmeny časovaní, voltaže a pamet se bude chovat stejne i v jiny desce, nezbejvá nejspíš než reklamovat.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Mattho
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Bratislava/Brno

Příspěvek od Mattho »

vyrobca dosky: Kobian.. tusim.. pochybujem, ze sa tam nieco s pamatami da nastavit.. ale pozrem..
pamate: noname 133Mhz... (nie ddr) .. takze tie uz su davno bez zaruky :)
a bezim bez reinstall win uz takmer 9 mesiacov... takze to padanie, moze byt aj sw.. :)

EDIT:no dalo sa nastavit CL .. povodne bolo na 3.. ked som ho dal na 2, tak mi pri spustani win vzdy padol explorer...
oplatilo by sa dat 100MHz CL2 viac ako 133MHz CL3? (este som neskusal, ci by to islo :) )
MB * CPU * RAM * GK * HDD
Mendor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005

Příspěvek od Mendor »

Jak dlouho má býti spuštěn memtest? Měl jsem ho spuštěn 13 hodin a test mi nevykázal ani jednu chybu. Vypnul jsem ho u testu č.4. Má se memtest vypnout sám,nebo běží pořád dokola? Dá se v memtestu také něco nastavit...jako zátěž,nebo podobně? Díky.
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Mendor píše:Jak dlouho má býti spuštěn memtest? Měl jsem ho spuštěn 13 hodin a test mi nevykázal ani jednu chybu. Vypnul jsem ho u testu č.4. Má se memtest vypnout sám,nebo běží pořád dokola? Dá se v memtestu také něco nastavit...jako zátěž,nebo podobně? Díky.
Už se to tu řešilo - ale at je to teda i v tomhle threadu..

Memtest sám neskončí - beží jeden pass za druhym, teoreticky na rychlej test stačí 1-3 pass, pokud chces mít jistotu, tak 10x pass by melo stačit, ale vyjimky potvrzujou pravidlo.

Ukončíš to klasicky Escapem a po restartu normalne pokračuješ ..
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Mendor píše: Dá se v memtestu také něco nastavit...jako zátěž,nebo podobně? Díky.
Nenastavuje se nic. :)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Mendor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005

Příspěvek od Mendor »

Díky za odpovědi.
Pro moderátora:Hledal jsem odpovědi,ale asi jsem ji přehlédl. Víš,je tu toho tolik,že orientace není snadná a času také vždy není tolik,abych ho strávil u PC. Tak jsem dal otázku a od Vás získal odpověď. Ještě jednou díky.
JanciBB
Nováček
Nováček
Registrován: 12. srp 2005

Memtest86 v1.6 a test #8

Příspěvek od JanciBB »

Pri teste #8,memtest86+ v 1.6 pri konci mi zatuhne PC.
Inac ostatne testy ziadne chyby.Niekde som cital o
problemoch testu#8 a NF4 dosiek,zial uz neviem kde,
vtedy ma to netrapilo?Ako to je?
CPU: AMD Athlon 64 3000+,AC Silencer64 TC , MB: ASUS A8N-SLI Deluxe ,chipset Zalman ZM-NB47J+ofuk primecooler 50mm, RAM: 2x512 MB Apacer, VGA:MSI NX6600 TD128E, HDD: Hitachi 160GB, Mechaniky: FDD a Samsung DVDM4163B, TV Genius video wonder PRO III,Modecom STEP 107 D + Fortron 350W+ NEXUS 80mm,Keyb wireless + mouse A4tech KBS-2680, OS: Win XP SP2 Cz,
Bongo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Kontaktovat uživatele:

taky

Příspěvek od Bongo »

taky se mi stává něco podobnýho... taktoval sem Athlon 64 3000+ (wincherster), na desce MSI K8T Neo2-FIR (ViaKT800Pro) sem zkončil na fsb 268, 269 nefunguje ani když potkatuju procesor a ramky, přidám napětí, prostě vejš už se tý desce nechce :-( ramky maj děličku nastavenou na 333 mhz takže celkem maj něco kolem 220 mhz (ddr 440) nebylo to nestabilní, ale nechtěl sem víc snižovat děličku, tak sem změnil časování z 2,5-3-3-8 1T na 2,5-4-4-8 1T a zdálo se to vpoho (zvyšování napětí nějak nepomáhá, naopak s tim je problém, protože když ho zvýšim třeba na 2,7 V, tak mi zamrzá počítač při PC Marku 2005 memory testech :-) ), nechal sem memtest běžet přes noc a vyhodilo mi to jednu chybu, ale třeba noc předtim když běželo prime95, tak to bylo bez problému, zkoušel sem pak třeba děličku pamětí snížit na 266 mhz ramky pak jely něco přes 300 mhz ddr, časování sem dal 2-3-3-6 ale zase tam byla nějaká chyba, ani 2-4-4-8 nepomohlo... jen pro zajímavost sem pustil memtest při defaultním nastavení pamětí (400 mhz, 2,5-3-3-8 1T) a taky tam byla nějaká chyba, opakovalo se to i když sem paměti podtaktoval na 333 mhz a časování nechal defaultní, počítač se zdá stabilní, ještě sem na něm nic-moc nehrál, dlouhou dobu sem strávil těma memtestama...
Bongo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Kontaktovat uživatele:

:-(

Příspěvek od Bongo »

hmmm, tak po hodině hraní battlefieldu 2 mi to kleklo :-( počítač nejdřiv zatuhnul a pak zhasnul monitor :-( je tohle ramkama, nebo může bejt problém i někde jinde?
MaRTiN900
Nováček
Nováček
Registrován: 19. srp 2005

Memtest PLEASEEEE

Příspěvek od MaRTiN900 »

Vyhadzuje mi chybu v memteste na 600MB a stale sa to na tomto mieste opakuje..AMD 64 3000+, DFI LanParty NF4 ultra, Kingston Value Ram 400MHz 1GB dual chanel, GeForce 6600GT..vo win a hrach ziadny problem, len ten memtest asi na 600MBajte... Please poraddte mi ci to mam nechat, alebo to mam nejako riesit a ked tak ako??? dikezz martin900@post.sk...
Jackiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackiii »

Podobny problem..

deska: DFI LP UT NF3 Ultra-D
pameti: kingmax 433
cpu: opteron 144

Pameti v desce nejeli ani na 400 DDR single..natoz dual to vubec neznaly..
dal sem je do slotu 3 a 4 a tam na 400DDR jeli...

Ted mam kingston 2*512MB DUAL 400DDR = 1 a 2 slot hazi v memtestu 6 chyb..a 3 a 4 slot jedou v memtestu bez chyby..
Ted jedu na 3 a 4 a zadnej problem s PC..jen kdyz uz vic taktuju tak ani pri horsim casovani mi PC nedrzi..pada do modry smrti..ale prime a super_pi funguje..
Nevite co s tim? :wink:
MB: GB MA770 CPU: AMD Athlon II X3 440 3Ghz VGA: Sapphire AMD Radeon 5770 1024MB MEMORY: 2*2048MB 1066Mhz ZDROJ: Seasonic 400W HDD: 500GB Samsung HD502
Car: Ford Focus 1.6i 16V 99'
mrhule
Nováček
Nováček
Registrován: 13. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrhule »

Jak moc je dulezity test cislo 5? Testoval jsem nekolik modulu SD RAM a vetsinou byly bezprolemove jenom v tomto testu se vzdycky nejaka chybka nasla :/ Diky
imperator
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2006
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od imperator »

zdarec...

mam par problemikov... pamete mam legend ddr2 533mhz 4,4,4,12
bezia mi vsak iba na 200mhz (zostava v popise)
ked si procak pretaktim na 3600 tak pamete idu na 225
preco mi doska nenastavi delicku tak aby som mal pamete na 533mhz ???
delicka fsb:ram je 2:3

dalsi problem je ze memtest mi ukazuje 2600 M/s co je malo kedze mam pc4300

neviete niekto preco mi to takto ukazuje a ako nastavit vyssiu frekvenciu ?
napetie mam 1,8v
olafcv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. zář 2005
Bydliště: Chomutov

L2 Cache

Příspěvek od olafcv »

Mám porblém , když dám testovat paměti, tak mi test zamrzne při testu L2 Cache u procesoru, nevíte co to múže znamenat, procesor je netaktovanej a vše je nové
IPHONE 6S Plus
Rolfi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2004

Příspěvek od Rolfi »

Kupil som dnes pamete 2x Kingston DDR400 2,5
Po spusteni testu RAM v prime95 mi vyhadzuje chybu.
Skusal som zapojit iba po jednej pameti a zistil som ze to robi iba pri jednej.
Je to podla Vas na reklamaciu?
memtest som skusal ale len po prvy pass a ziadna chyba.
PC1- GA-EP35C-DS3R, E8400, Inno3d 8800GT, 4x 1GB PQI 800MHz, 2x 250GB RAID0
PC2- GA 7N400L Barton2500+@3200+(11*200),Gainward 6600GT AGP,2*256 400MHz RAM,120Gb Maxtor,DVDRW LiteOn 451
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

nazdar
sice to neni len teoreticky problem memtestu ale mam otazku
stalo sa vam ze nevyhodil chyby ale zamrzol???
konkretne som testoval
1GB PQI 3-4-4-8 400MHz
256MB GoodRam 2,5-3-3-7 400MHz
dokopy nejdu
zamrzne to v teste 5
http://laboratorium.ic.cz/foto/doska/memtest1.jpg
http://laboratorium.ic.cz/foto/doska/memtest2.jpg
nejake napady?
...
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

zdravim.sekal se mi comp po novych pametech, 2x1024MB 400Mhz.vzdy to ve hre zamrzlo a konec.no tak sem stahl fsb z 300 na 280, jedou mi ted na 420Mhz. 1T mi comp nenajede, dual channel mi nefunguje(v DFI threadu nevedej co s tim).no tak mi jedou single.
test sem jel s casovanim 2.5-3-3-6, DDR420

v memtestu na dfi desce mi to v passu 13%, test 6 vyhodilo jeden error.jelo to 11 hodin.nevim jestli to mam davat za vinu jak padaj ty hry.
ted sem radeji dal casovani 3-4-4-7, ale test sem nedal, protoze by to zase muselo jet dlouho, chyba byla na 1663Mb.co si o tom myslite?pro jistotu sem zvedl napeti na 2.7(doporucene je 2.6) protoze jedou na ddr420
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
Federmann
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

the_macik píše:zdravim.sekal se mi comp po novych pametech, 2x1024MB 400Mhz.vzdy to ve hre zamrzlo a konec.no tak sem stahl fsb z 300 na 280, jedou mi ted na 420Mhz. 1T mi comp nenajede, dual channel mi nefunguje(v DFI threadu nevedej co s tim).no tak mi jedou single.
test sem jel s casovanim 2.5-3-3-6, DDR420

v memtestu na dfi desce mi to v passu 13%, test 6 vyhodilo jeden error.jelo to 11 hodin.nevim jestli to mam davat za vinu jak padaj ty hry.
ted sem radeji dal casovani 3-4-4-7, ale test sem nedal, protoze by to zase muselo jet dlouho, chyba byla na 1663Mb.co si o tom myslite?pro jistotu sem zvedl napeti na 2.7(doporucene je 2.6) protoze jedou na ddr420
jestli se nepletu tak A-Data mají doporučených 2,7: http://www.adata.com.tw/adata_en/produc ... No=AD1400U Volt, 1T je tyky špatně, nech spíše AUTO, více najdeš zde:
http://www.federmann.wz.cz/index_files/Page391.htm

osaď od CPU nejvzdálenější slot a pak slot objedno, pokud máš desku LP Nf4 Ultra-D.
Odpovědět

Zpět na „Paměti“