Prodloužení USB a max délka HDMI

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
jakub666
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2005
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Prodloužení USB a max délka HDMI

Příspěvek od jakub666 »

Přeji krásný den,
chtěl bych poprosit o radu ohledně max délky USB a HDMI.

Začal jsem hrát na TV pomocí steam big picture a přes gamepady. Problém je v tom, že pokud si chceme zahrát, musím složitě přenášet PC do obýváku.
Proto bych potřeboval poradit, jak max dlouhý HDMI kabel můžu koupit, abych mohl TV propojit přímo s PC bez přenášení.
Vedení kabelu jsem již pořešil, ale stále mám v hlavě pár nejasností.

Vzdálenost HDMI zdířek je cca 5,8m, takže 7m HDMI (6m jsem nikde nenašel).
Může to být noname kabel za pár korun nebo jsou ty dražší opravdu o tolik lepší?
Podotýkám, že bych rád přenos 1080p.

Dále USB kabely. Tam by stačil 5m, jelikož ovladače mají 2,7m dlouhý kabel.
Jde mi ale o to, aby ta délka nějak nemršila signál.
Stačí obyč prodlužka nebo musím koupit nějaký aktivní USB kabel?

Má někdo s něčím takovým zkušenosti?
Nechci do toho vrážet šílený prachy, ale zase na tom nemusím šetřit, tzn. bych rád nějakou zlatou střední cestu, pokud vůbec je.

Předem děkuji za přečtení a za případné odpovědi.
Jakub
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení USB a max délka HDMI

Příspěvek od Suke001 »

Ahoj,

co se týče HDMI, tak tam jsou i delší kabely úplně v pohodě. Takže 7m, stačí obyčejný. Zbytečné kupovat předražený kabel dle mého - pro tvoje určení.

USB - tam už je to individuální. Obecně platí, že do 5m to většinou funguje. Nad 5 už většinou jen s aktivním USB. Takže jedině vyzkoušet, obyčejné 2m prodlužky stojí 30kč.
Patrez
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2007
Bydliště: Leština u Světlé
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení USB a max délka HDMI

Příspěvek od Patrez »

koukám sice staré téma, ale písnu to sem, třeba se to někomu šikne ;)

Co jsem kdysi zkoušel mít klávesnici a myš dál (jinde) od PC, tak ty 2-3 metrové prodlužováky na USB bývaly bezproblému funkční. Ale jak se vzal 5-ti metrový, tak dosti často byly problémy. Chvilku to šlo, chvilku ne... klávesnice byly jak obyčené, tak multimediální a myši jsem zkoušel optiky a laser. Vyhodnoceno jako nespolehlivé, takže zamítnuto. Takže když už jsem potom u někoho prodlužoval USB, tak fakt jsem se držel u prodlužek o 2 metry, ať je sichr. A třeba takové tiskárny ty kolikrát chybovali nebo nešly vůbec, když se použil původní kabel + 2 metry prodlužka. ;)
:) :) :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“