Výběr pracovního PC stolu

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Magicie »

Nevím do jaké kategorie to vložit, tak zkouším "ostatní hardware".

Zrovna se poohlížím po možná trošku atypickém užším PC stolu (max. 120 na délku), který se nebude viklat, bude tam dostatek prostoru pro nohy a zároveň nějaké skryté uchycení PC (klidně se zvětšením šířky stolu ať se neomezí prostor pro nohy).

Co naopak vůbec nehledám jsou jakékoliv vysouvací nesmysly pro klávesnici a jelikož jde o poměrně malý stůl nevlezou se tam na úkor prostoru pro nohy žádné šuplíky, což mi nevadí.

Na první pohled se to nezdá, ale tyhle podmínky není vůbec lehké splnit.

Mám nyní otevřený stůl (něco na způsob http://www.kika.com/cz/katalog/m/bydlen ... lu-stampa/) a desktop PC musí zůstat v zadní dostupné části kam mi aktivně lozí zvídavé batole a odpojuje/trhá, co může.

Budu vděčný za zkušenosti se stoly a příp. nějaké doporučení. Za kvalitu si nemám problém připlatit.
Sargas
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2010
Bydliště: Brno

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Sargas »

10 let řeším stoly od IKEA, zatím spokojenost. Vyzkoušel od těch dražších až po ty levnější.

Levnějším se po čase pod myší vyšoupala barva (u tmavých stolů)
Dražší slouží 10 let v klidu bez známky opotřebování.

Doma jsem měl řešení KALLAX + stůl - Pc jsem dal pod stůl do spodní části police. Není nutné dodržet přesně návod od IKEA, když je člověk trochu zručný tak si tam upraví prostor přesně na PC.

V práci jsem teď dostal BEKANT rohový - no jsem zvyklý na rovné stoly, takže zatím nic moc. Ale BEKANT má kovovou konstrukci + síťku, taky to půjde upravit pro uchycení PC.

K uchycení PC, o jak velkém PC se bavíme? Klasická bedna? Váha? Starší PC jsem dal na ležato a na přidělal k spodní hraně stolu pomocí malé konstrukce :).

Pokud chceš přímo skryté uchycení staršího PC, tak to vidím na klasický stůl a doma si to PC přidělat sám na spodní hranu, jako jsem to udělal já. Nebo jestli máš malé PC tak u IKEA - stůl bekan a mohl by se vejít do té závěsné síťky. Mám to tak v práci :D v týdnu pošlu foto.
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Magicie »

Desktop PC je poměrně velké a těžké (nové), takže tady se obávám tohle neprojde. Navíc k IKEA mám více než-li krajní nedůvěru. Cokoliv jsem od nich měl, tak se viklá, skříním vypadávají posuvné dveře z pantů a celkově to působi značně levně :-).

Ty poličky z Ikea jsem dříve měl taky jako jakousi knihovnu a barva se velice rychle oloupe.
Sargas
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2010
Bydliště: Brno

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Sargas »

Tak to máš úplně opačnou zkušenost s IKEA nábytkem než já. Jasně, taky jsem bral 7 stolů, které nebyli 100% pevné (viklali se -> deska + 4 nohy bez výztuhy, to dělá každý stůl), ale taky byli za pár korun a sloužili skvěle.

Pak bych to viděl na stolaře, načrtneš si svoji představu a máš to přesně, cena je sice jinde, ale s tím se počítá když nejsou kompromisy nebo vysoké nároky :)
vbn78
Nováček
Nováček
Registrován: 27. čer 2010

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od vbn78 »

A co chytit nějakého přiměřeně schopného truhláře a nechat si udělat ten ideální stůl pěkně na míru?
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Durgroda »

Ja koupil kuchynskou desku 80cm sirokou. 2,7m dlouhou za 3000kc k ni 5 noh za 1300kc. Pridelal a mam s manzelkou stul pro dva pocitace a tiskarnu za par korun. Jediny minus ze jsem si musel nalepit hrany sam. Vyhody: sposta mista na nohy a na stole je mraky mista. Pocitac by se dal zavesit na desku bud nejakou konstrukci z par prkynek nebo desek.

takhle to vypadalo pred namontovanim prostredni nohy, deska byla prohnuta o cca 1cm uprostred.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=576D00F7
Sargas
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2010
Bydliště: Brno

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Sargas »

I tak se dá :). Jen jak je to stabilní? Máš tam laserovou tiskárnu, ale kdyby tam byla ingoustovka, tak ten monitor bude v klidu nebo to rozpohybuje? A ta fotka zkresluje nebo se to uprostřed prohlo?
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr pracovního PC stolu

Příspěvek od Durgroda »

Ted tam mam ingoustovku, a ty nozicky se daji aretovat, chvilku to trvalo, ale je to stabilní. Monitor se pohybuje pouze pri divokych hratkach :-)

na fotce to vypada prohnuty o dost vic nez to bylo, bylo to o 0,5-1cm primo uprostred prohnuty, proto jsem dal doprostred cca 30cm od zdi 5tou nohu a ted je to v rovine, ale stul ma přesně 2,77 metru, u kratšího by se deska neprohla.


Osobně bych zajel do nejakyho obchoďáku se stavebninama, koukl jaky maji desky, mívaji i odřezky, koupil bych 120cm dlouhou desku, širokou minimálně 70cm, 4 nožičky a pár vrutů na přidělání, aby nebyly moc dlouhý a neprojeli deskou. Zručnej člověk to má i s nákupem za hodinu a pul namontovaný, hrany jsem lepil chemoprenem, na obě strany jsem dal chemo, počkal 15 minut, pak jsem to přidělal, a kobercákem zařízl opatrně aby nečouhala hrana, a rohy vzal pilníkem.

Za 4500Kč bych lepší stůl nikde nesehnal.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“