životnosť zdroja

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
common user
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2009

životnosť zdroja

Příspěvek od common user »

Zdravim,

Mam zdroj CHIEFTEC CFT-1200G-DF 1200W ATX 12V 2.3/EPS 12V 2.91 SLI Ready CrossFire Ready 80 PLUS Certified Modular Active PFC Power Supply

Mám ho asi tak 7 rokov a minule mi odisiel disk + graficka karta, zdroj je napojeny cez 2 prepätove ochrany. Priemerne mi vydrzi grafika v systeme 2-2,5 Roka potom sa pokazi. Disk mi odisiel prvy krat-SMART error message.

S novou Grafikou Asus GTX980TI OC3 funguje systém stabilne. I5 4670K je netaktovany, doska Asus Z 87 Deluxe. jedna DVD mechanika 1 SSD 4 rotačné disky.

Mam bigtower Chieftec Mesh series s dostatočným počtom ventilátorov takže teplota nie je problém.

Chcel by som vedieť či časom zvykne zdroj výrazne zhoršovať svoje vlastnosti- degradacia kondenzatorov, pripadne filtre napätia.
Intel Q9550@3,97Ghz, Asus Maximus Formula II , Geforce 260GTX Palit OC ,2x2GB corsair 1066 Mhz, 2x250GB Seagate Barracuda 2 NCQ Raid 0, Hitachi 1TB, WD Black1TB, 2TB Seagate, Creative X-Fi Fatal1ty,Chieftec 1200 W
Plukovnik_PU
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. bře 2011

Re: životnosť zdroja

Příspěvek od Plukovnik_PU »

Ano, zdroje časem zhoršují svoje vlastnosti, jak moc to záleží čím jsou osazené a jak vysoké teploty se ve zdroji pohybují. Taková úmrtnost nebývá obvyklá. (Sic to může být třeba nedostatečným chlazením gpu)

Pokud má 7 let, tak vzhledem k těm umírajícím součástkám bych uznal, že svoje má už naběháno a vyměnil bych ho. Minimálně ventilátory budou po tolika letech hučet. 1200W by utáhlo tuhle sestavu 3x, vyměnil bych ho za něco menšího 500-550W.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: životnosť zdroja

Příspěvek od Alfajk »

ten zdroj na tom mozna bude dost bidne, jeste kdyz ho zatezujes tak malo, idealni je zatez okolo 3/4 udavanyho vykonu, to zdroj dosahuje svych nejlepsich vlastnosti... ty mas 1200W a zatezujes ho na 400W, sotva 1/3
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: životnosť zdroja

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych se toho nebál, Chieftecy jsou stavěné na to aby běhaly (na niššim výkonu) i s vyblitýmy kondíky atd. Já jsem měl jeden už 10 let starej 700W Chieftec a kondíky byly jak houby po dešti a tahnul můj sekundární komp OK, až coin mining jej zabil (dvě 7970 furmark style load 14 dní v kuse). Jinak Afajk nízkej load zdoji neubližuje, jen tam neni ideální účinnost. Já bych ho otevřel, zkontroloval fan a stav kondíků, pokud budou OK tak používat klidně dál. Pokud by kondíky nebyly OK tak vyměnit, pokud bys to neuměl tak místo popelnice mi ho dej já si ho rád dám dohromady. :P

Můj HX750 má taky už cca 8-9 let a výkon má furt jaklo novej, nedavno jsem mu zkoušel full load a 850W utahnul ačkoliv je to 750W zdroj. Neměl jsem komponenty kterejma tomu více naložit, předtim tahnul doomsday machine kde jsem bastl redukcií jeden CPU napájel z grafickýho 6-pinu, tahnul to easy kdežto novej gold Bequiet 650W to ve full loadu neudržel.

Hlavně nevim proč ten zdroj vůbec řešíš když máš 0 problémů. GPU ti odešly na studeňáky, s tim zdroj nic nedělá, a disk ti začal házet sektory to taky neni od zdroje, takže zde ani neni náznak že by se zdrojem něco bylo.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“