HTC VIVE room setting

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

Zdravím, nevím zdali tu má s tím někdo zkušenost ale mám problém s HTC VIVE a to přímo s tím že steam vr mi ho nějakým způsobem nechce detekovat což by asi nebylo moc divný kdybych na tom nespustil a uplně v pohodě si nezahrál The Lab. Hodím sem odkaz na screenshot z monitoru aby to trošku objasnilo situaci, budu rád za každou radu.

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=580232A3
bounty[cz]
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2011
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od bounty[cz] »

Teď jsem v práci, ale až dorazím domů - a jestli nezapomenu - tak ti k tomu pár slov napíšu. Ale je fakt, že jsem nikdy problém s připojením neměl, a to jsem Vive zapinal tak 5-6x, spíše jen s aktualizací firmware...
Obrázek
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

ještě k tomu dodám že když se snažím spustit Waltz Of The Wizard tak mi vyhodí že vr headset not detect
bounty[cz]
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2011
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od bounty[cz] »

že steam vr mi ho nějakým způsobem nechce detekovat což by asi nebylo moc divný kdybych na tom nespustil a uplně v pohodě si nezahrál The Lab.
Ano, to máš pravdu, že je to divný, protože kdyby ti ho nedetekoval, tak si nezahraješ vůbec. S čím konkrétně máš teda problém?

Když zapneš Steam VR, tak se tě to pak ptá, jestli budeš statický (v sedě, ve stoje) nebo dynamický (prostor), já volil vždy druhou možnost, pak si zkalibruješ ovladačem podlahu, vytvoří se ti virtuální zeď a hurá, hrací prostor je vytvořen. Na tom obrázku vidíš, že jsou zahlášeny oba lighthousy, vidí ovladače, jen brýle ne - ty mohou být ve standy-by režimu, stačí s nimi pohnout, aby ožily. V opačném případě je něco špatně - špatná "viditelnost", konektivita atd.

Máš Steam VR aktualizovaný?

Připojení je přes HDMI nebo DP?

Ten problém se hrou nemusí nutně souviset s HTC, jako spíše se hrou samotnou...
Obrázek
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

Headset je na tom printscreenu ve stand by jenomže tam jde o to že když chci jít do nastavení tý místnosti tak mi to píše že je celej VIVE vypnutej a nedokáže si ho najít. Mám připojeno přes HDMI, všechno se vším vidí uplně v poho a steam vr by měl být aktualizovaný dle steamu. Co sem tak hledal já na netu tak sem našel že s tím mělo hodně lidí problém jen je to všechno v ENG a v ní zrovna moc zdatný nejsem spíš jen mezi větama, pošlu odkaz na nějaký fora kde to řešili.

https://steamcommunity.com/app/250820/d ... 056677775/

https://www.reddit.com/r/Vive/comments/ ... launching/
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

Jinak ještě abych to víc objasnil tak právě mi nefunguje to vytvoření tý místnosti v tom bodě mi steam vr nedokáže detekovat ten VIVE tudíž nemůžu vytvořit místnost a na těch hrách mi to pak píše že ne to si nemůžete zahrát protože to není zkalibrovaný potom sem vytvořil místnost v developer settingu a skrz ten developer setting mě to pustilo do toho The Lab ale na ostatních věcech mi to vypíše že to není připojený takže si myslím že bude problém někde v komunikaci SF v mim pc.
bounty[cz]
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2011
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od bounty[cz] »

Aha, rozumím.
S takovým errorem jsem se nesetkal, ale v odkazech, cos postnul, jsou i nabídnutá řešení, třeba spustit Steam jako administrátor.
Obrázek
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

Vyzkoušeno bohužel nic =/
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

.... Provedena čistá instalace windows 10 64bit a uplně to samé aniž by se něco změnilo.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od AllowedCry »

Tak máš asi vadný kus.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

Hotovo.... po další reinstalaci windowsu a uplném vykuchání počítače že v něm zůstalo jen to aby mohl fungovat to zázrakem funguje...
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: HTC VIVE room setting

Příspěvek od TOMIKK »

LOL tak sem dopíšu ještě jedno zjištění po reinstalaci windowsu na desítky a vykuchání pc to teda naběhlo ale musel sem vyndat mojí TV kartu jelikož na WIN 10 už neměla ovladače po objednání nové tv karty jejím odpoledním zapojení a zprovoznění sem si chtěl něco zahrát a SteamVR zase nedokázal najít ten VIVE tak sem šel do správce zařízení TV kartu zakázal restartoval počítač a SteamVR v pohodě naběhl s VIVEm..... označil bych to za jako docela fail ze strany HTC ale tak kdo dneska používá TV kartu :D:D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“