NAS QNAP > pomoc s pridanim dalsiho disku.

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
shark
Nováček
Nováček
Registrován: 16. zář 2009

NAS QNAP > pomoc s pridanim dalsiho disku.

Příspěvek od shark »

Zdravim panove.
Chtel bych Vas pozadat o radu , pripadne o pomoc.

Pred cca rokem jsem koupil NAS QNAP TS253A a jeden 3TB disk WD RED.
Pri inicializaci jsem jeste nic netusil o RAID, atd. Proste jsem pripojil disk, nastavil cosi a bylo to.
Jak sel cas, tak jsem zjistil, ze mi nestaci kapacita 3TB, tedy zatim ano, ale uz to zanedlouho nebude pravda ;-(

Takze jsme se rozhodl ze NAS rozsirim jeste o jeden disk, stejny WD RED 3TB.
No a v tom je ten problem.
Pri te inicializaci jsem nastavil RAID1 . Ted jsme zjistil, ze to byla chyba.

Zjistoval jsem co a jak, a jestli se nepletu, tak RAID 1 nemuzu jen tak rozsirit o dalsi disk. Teda asi muzu, ale bude to redundantni a ne rozsirujici kapacitu. Takze zase budu mit 3TB, ale zalohovany.

Ja ale potrebuju rozsirit kapacitu. A na to je idealni bud RAID0 nebo JBOD.

Popravde nejde mi o zdvojeni dat, to nepotrebuju. Vetsina dat jsou filmy.

Minimalni cast jsou fotky a data z domacich pocitacu. A ty mam zalohovany jeste na tech pocitacich. Je hodne nepravdepodobny, ze by odesel disk v NASU i na PC zaroven.

No a ted co bych potreboval.
Je nejak mozne, bez ztraty dat prejit z RAID 1 na JBOD nebo RAID 0 ??

Preci jen mam tam tech filmu tak kolem 2 -2,5 TB a nemam to kam dat.

Pokud nejde prejit bez noveho formatovani nebo tak neco , byl by nekdo ochoten nejakym zpusobem mi zazalohovat ty filmy ?
Treba ze bych k nemu zajel s NASem a prekopirovalo by se to na externi disk, nebo se nejak pripojil jiny disk, nebo... ?? Jsem z prahy.

A az bych pripravil NAS se dvema disky, tak zase nahrat data zpatky... ;-)

Nebo napada nekoho nejaky jiny zpusob ?

Za pripadnou radu nebo pomoc dekuji.
shark
Nováček
Nováček
Registrován: 16. zář 2009

Re: NAS QNAP > pomoc s pridanim dalsiho disku.

Příspěvek od shark »

...nebo jeste jedna moznost.

Byl by nekdo ochotny, pujcit mi, treba proti financni zaloze ( nebo jakykoliv jiny zpusob ktery by vam vyhovoval), 3TB (nebo aspon 2TB) disk ktery bych mohl zapojit pres USB (USB 3) k NASu a prehrat data ?

Nasledne udelat upravy na NASu ( pridat tam svuj dost a inicalizovat) a data nahrat zpet.
Pocitam, ze by to bylo tak na 3-4 dny. Nevim jak dlouho by to presne trvalo...

Za pripadnou ochotu a pomoc diky
leon85
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2012

Re: NAS QNAP > pomoc s pridanim dalsiho disku.

Příspěvek od leon85 »

Ahoj,

no pokud chceš ušetřit, tak si kup přes internet disk a 14 dní ho můžeš vrátit bez udání důvodu.

Aleš
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS QNAP > pomoc s pridanim dalsiho disku.

Příspěvek od Exp »

Strc ten disk do jednoho PC, nakopiruj na nej obsah nasu, na nasu udelej novy pole jaky chces, nakopiruj na nej obsah disku, ktery si strcil do pc a pak ten disk z pc vrat do nasu a pridej do pole. Nic jednodussiho asi nevymyslis. Pokud jsou vsechny pc notebooky, tak si kup externi usb box.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“