Slabý zdroj?

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Kemr98
Nováček
Nováček
Registrován: 04. bře 2017

Slabý zdroj?

Příspěvek od Kemr98 »

Dobrý den, mám menší problém se starším PC. Odešel mi zdroj 400w, tak jsem ho vyměnil za jiný 400w zdroj, ale nefungovala grafická karta - větráky se roztocily, ale obraz nešel. Tak jsem vyměnil i grafiku, byla tam ATI Radeon HD 6850, teď tam je ATI Radeon HD 5770. S 5770 se PC zapl. Ale nastal další problém, v PC jsou 2 HDD a 1 SSD. No a 1 HDD funguje jen na půl. Dokáži se do nej dostat, načtou se složky a pak třeba na 30 sekund zamrzne a pak zase můžu rozkliknout nějakou složku a zamrzne. Zajímalo by mě, zdá to může způsobovat to, že ten zdroj to zvládá jen tak tak a ten HDD už je na něj prostě moc nebo ten zdroj co odešel třeba ten HDD nějak poškodil.

Dále by mě zajímalo, zda je možné, že ta 6850 se nezapla jen kvůli slabému zdroji, oba jsou takové nic moc, počítal bych s účinností kolem 70% a méně.

Ještě bych dodal, že PC má 8gb RAM DDR3, základní desku si teď nepamatuji, nejsem doma a má procesor AMD athlon II X3 445 - nejsem si úplně jistý je to 3 jádro,myslím 3.1 GHz, nepřehřívá se, prepastoval jsem ho, teploty při hraní se drží kolem 45 C° - asi nepodstatná informace. PC má win 7 64 bit

Předem děkuji za odpovědi.

Teď jsem si všiml podsekce zdroje, tak se omlouvám za špatné zařazení.
Naposledy upravil(a) Kemr98 dne sob 4. bře 2017, 10:57, celkem upraveno 1 x.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Slabý zdroj?

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
zkusil bych zdroj z Bazoše - Enermax Infiniti 650W. Sice je to větší wattáž, ale nic lepšího za tu cenu nevidim...

A prosím mody o přesun do sekce Zdroje...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Kemr98
Nováček
Nováček
Registrován: 04. bře 2017

Re: Slabý zdroj?

Příspěvek od Kemr98 »

-Vladimir- píše:Zdravím,
zkusil bych zdroj z Bazoše - Enermax Infiniti 650W. Sice je to větší wattáž, ale nic lepšího za tu cenu nevidim...

A prosím mody o přesun do sekce Zdroje...
Tohle neřeší můj problém, otázka je, Jestli ten zdroj je problém, na internetu jsem se dočetl, že kvůli slabému zdroji se PC nezapne nebo PC klekne třeba při hraní. Zajímalo by mě prostě, jestli setá 6850 nezapíná kvůli zdroji - vše ostatní se zapne a zda problémy s HDD způsobuje zdroj.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Slabý zdroj?

Příspěvek od -Vladimir- »

Jak jsem psal výše - bylo by lepší koupit aspoň z bazaru kvalitní zdroj (Enermax byl kdysi opravdu etalonem nejvyšší kvality (trošku se začíná vracet ale s pomocí CWT) a Infiniti je rozhodně z toho období), zapojit jej a zkusit zda pojede i 6850ka nebo je problém jinde...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Kemr98
Nováček
Nováček
Registrován: 04. bře 2017

Re: Slabý zdroj?

Příspěvek od Kemr98 »

No, já mám doma ještě svůj hlavní PC, ale nejsem doma a zatím nebyl čas něco testovat. Můžu otestovat s 500w zdrojem, ale ne teď. Do bazaru jsem se díval a moc jsem tam levné zdroje nenašel - nikdy jsem nekupoval nějakou součástku z druhé ruky, tak nevím, kde hledat. Jestli byste mi mohl trošku pomoci a poslat nějaký odkaz,tak bych byl moc rád. Nechci kupovat zdroj, který by nakonec nic nevyřešil, chápu, že se těžko radí, když se na problém nemůžete podívat osobně, ale výměnu zdroje chci až jako poslední možnost.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Slabý zdroj?

Příspěvek od -Vladimir- »

Enermax Infiniti to nebude (zřejmě jej má podvodník), ale i tak snad...
https://pc.bazos.cz/inzerat/72001887/Zd ... II-520.php

Anebo za 750 Kč Enermax Pro82+ 525W (stačí https://pc.bazos.cz/ - pak stisknout "Skříně a zdroje" a zadat cenu do 800 Kč), najdete ho...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“