Otázky ohledně AiO chlazení

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
EaZy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2013
Bydliště: Praha 8, Kobylisy

Otázky ohledně AiO chlazení

Příspěvek od EaZy »

Zdravím,
mám pár otázek ohledně vodního chlazení. Nejprve bych rád věděl názor zkušenějších jaký AiO je podle vás nejlepší nebo jestli mezi nimi je minimální rozdíl.

Vybírám mezi Alphacool Eisbaer 280, Fractal Design Kelvin S36 a NZXT Kraken X61.
Požadavky jsou hlavně na tichost pumpy a na účinnost.
Určitě vidím velké plus u AE a FD, že jsou rozšiřitelné (i když to neplánuji), takže po nějaké době můžu vyměnit kapalinu + jsou celo-měděný.
Na druhou stranu dokážu sehnat Krakena za 2000,- + 4,5 roku záruka.

Poslední věc na kterou se chci zeptat je ohledně zapojení do základní desky. Vím, že pumpa se zapojuje do 3-pin headeru, protože potřebuje stabilních 12V. Vlastním ASRock Extreme 4, která má pouze 4-pin headery. Pročetl jsem spoustu topiců ohledně tohoto problému a jediné, co se mi podařilo zjistit je, že co člověk to názor. Takže má otázka zní, kam mám zapojit pumpu, jestli do CPU nebo CHA fan headeru. Poslední možnosti by bylo zapojit před redukci pumpu do zdroje.

Děkuji za všechny připomínky a rady.

CPU: I5 6600K@4,4Ghz(bude upgrade na 6700K + delid), MB: ASRock Extreme 4, GPU: Gigabyte GTX 1070 Gaming G1, RAM: Kingston 16GB 2400 CL 12, SSD: HyperX Savage, Case: Fractal Desing Define S
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ohledně AiO chlazení

Příspěvek od Michal86 »

Co jsem četl, tak ten Kraken má docela hlasitou pumpu. V recenzích u Alphacoolu píšou že ta pumpa není slyšet. Co se týká Kelvina, tak nevím. Toho také chválili, každopádně ho tady prodává jeden zdejší člen na bazaru a už se mu vrátil s tím, že pumpa je moc hlasitá. Takže z těchto tří bude nejspíše nejtišší ten Eisbaer 280. Zkus se podívat na webové stránky http://www.jscomputers.cz/produkt/Alpha ... =001053008 Vlastní to zdejší člen MaWa, určitě ti rád poradí, když to pak od něj koupíš.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“