Pc se nechce sám vypnout

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Dzes
Nováček
Nováček
Registrován: 01. srp 2017

Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Dzes »

Jsem dlouholety uzivatel pc ale s timhle si nevim rady proto bych se rad zeptal vas ostatnich.
Pc fungoval radu let v teto konfiguraci naprosto v poradku nyni vsak po prikazu vypnout zhasne pouze monitor a pc musim dale vypnout podrzenim tlacitka power.Jiz dvakrat se mi po spusteni objevila hlaska power supply surges detected during the previous power on nasladne vsak v biosu nevidim zadny problem a vse se chova jako by nic
Co jsem vsak jeste zjistil je ubytek RAM a to z 12 na 8G v dual channel 2krat 2G proste jako by nevidi pritom bios je nasel
Uz jsem zkusil preinstalowat win 10 ale take beze zmeny.
Napada me uz jen porucha zdroje nebo desky ale vse je jinak ok takze tomu nemuzu nejak uverit treba mel nekdo stejny problem?Dekuju
Gazelle
Nováček
Nováček
Registrován: 17. črc 2017

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Gazelle »

A když PC necháš běžet, tak se ani třeba po hodině nevypne? Zkus zkontrolovat disk jestli není špatný.
Dzes
Nováček
Nováček
Registrován: 01. srp 2017

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Dzes »

Mohu to vyzkoušet zvláštní je že pokud jde o restart vše funguje normálně.
Dzes
Nováček
Nováček
Registrován: 01. srp 2017

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Dzes »

Žel zatím žadná změna a pc nevypne ani po hodině
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Alfajk »

jaka deska a jakej zdroj? mozna ze ten zdroj blbne
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Dzes
Nováček
Nováček
Registrován: 01. srp 2017

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Dzes »

Deska je Asus P8z77-v lx zdroj potom Cool master silent pro 600W oboje léta dobře sloužilo.
Jen ty Ramky pořád nějak nechápu...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Alfajk »

ram muzes vyzkouset jinde? nebo jiny? v jaky jsou konfiguraci? 2x4 + 2x2?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Dzes
Nováček
Nováček
Registrován: 01. srp 2017

Re: Pc se nechce sám vypnout

Příspěvek od Dzes »

2x4 a 2x2 vezmu je kámošovi at je zkusí,nicméně problém s vypínáním pc přetrval :sad:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“